Kardisõitjad jätkasid võistlustega Hiiumaal

Antti Rammo (nr. 1), Ralf Aron (nr. 17), Karl Johann Rass (nr. 50). Foto:  Tõnis Krikk
Antti Rammo (nr. 1), Ralf Aron (nr. 17), Karl Johann Rass (nr. 50). Foto: Tõnis Krikk
Eesti kardispordi meistrivõistluste viies ja kuues etapp sõideti nädalavahetusel Käina kardirajal. Ühtlasi oli tegemist 22. Hiiumaa karikavõistlusega, kus kaasa lõid kuue riigi võidusõitjad.

Kõige kiiremas KZ2 klassi arvestuses sõideti kaasa vaid viiendal etapil ning oma esimese sõidu sel hooajal kardiroolis tegi vormelipiloot Ralf Aron. Juba KZ2 kvalifikatsioonisõit näitas, et konkurents on tihe. Parima aja 35,574 sõitsid võrdselt välja Mario Vendla ja Karl Johann Rass (mõlemad TARK Racing), mis oli ühtlasi uueks Käina raja kvalifikatsioonirekordiks.

Eelfinaalis näitas alguses hea minekut Vendla, ent peagi möödusid temast Rass ja Antti Rammo (Vihur Team) ning finaaliks teenis parima stardikoha Rammo. Finaalis pidasid kõva lahingu esikohale maha Rammo ja Rass, kuid lõpuks jäi peale kogenum Rammo. Sõidujärgselt ütles Rass, et ajas ringide lugemise sassi ning eeldas, et finišini on jäänu üks ring rohkem. Poodiumi viimase astme hõivas Vendla ja laenatud kardiga sõitnud Ralf Aron (AIX Racing) oli neljas.

Max-klassis jätkab võimsas hoos Sten Dorian Piirimägi (AIX Racing), kes võitis Käinas mõlemal etapil kõik võistlussõidud. Viiendal etapil tuli teiseks Paul August Lääne (Talvar Raxing) ja kolmandaks Tomas Johannes Sarlin (AIX Racing), kelle jaoks oli ühtlasi tegemist esimese poodiumikohaga sel hooajal. Kuuendal etapil võtsid kogu poodiumi endale AIX Racingu sõitjad. Piirimägi järel tuli teiseks Hannes Tammpere ja esimest korda jõudis sel aastal esikolmikusse Mark Villem Moor.

Sarnaselt Piirimägile püsib võitmatuna ka Masters-klassi valitseja Priit Sei (AGS Racing), kes noppis Hiiumaal kõikide sõitude võidud. Reedel sõidetud viiendal etapil sai teise koha Elvis Väinsaar (AIX Racing) ja kolmanda Taisto Leer (Vihur Team). Laupäeval toimunud kuuendal etapil tuli teiseks Mihkel Vaks (Vihur Team) ja poodiumi viimase astme hõivas Taisto Leer.

Junior-klassis oli viimasel kahel etapil võitmatuna püsinud Mauris Põldma (AGS Racing) ning tema domineerimine jätkus ka Käinas, kuigi võitlus ja konkurents olid rajal teisesr klassist, kui eelmistel kordadel. Oma esimese poodiumi teenis Käinas Siim Leedmaa (AIX Racing), olles viiendal etapil teine. Kolmandaks tõusis siis Erich Kühn (AGS Racing), kes alustas sõitu viimasest reast. Kuuendal etapil näpsas Põldma järel teise koha Kühn ja Leedmaa oli kolmas.

Mini 60 klassis oli viienda etapi parim Paul Aron, kes suutis napilt edestada Rimmo Kadapiku (mõlemad AIX Racing). Kolmandaks võitles ennast Karl-Markus Sei (TGT Racing). Kuuenda etapi võitis samuti Aron, ent tema järel tuli teiseks Andreas Lootus (TARK Racing), kolmas oli taas Sei.

Micro-klassis on sel hooajal pidurdamatus hoos Jan Kalmet (Liqui Moly Roli), kes oli võidukas ka mõlemal Käina etapil. Reedesel viiendal etapil oli teine Patrick Enok ja kolmas Martin Juga (mõlemad Gear Racing). Laupäeval tuli teiseks lätlane Matiss Malinovskis ja kolmandaks Ronan Patrick Hakala (mõlemad AIX Racing).

Kõige noorematele sõitjatele mõeldud Cadet-klassis võitis mõlemad etapid Mark Dubnitski (Liqui Moly Roli). Viiendal etapil sõitis ennast teiseks Siim Sepp (Gear Racing) ja kolmandaks Eric Marcus Jaanimets (Liqui Moly Roli). Kuuendal etapil finišeerisid Dubnitski järgi Ayrton Klooren (Gear Racing) ja Siim Sepp.

Eesti meistrivõistluste seitsmes etapp sõidetakse 7.-8- augustil Põltsamaa kardirajal.