Karel Kutsar ja Meico Vettik tõusid Läti EM-etapil poodiumile

Lätis Kegumsi krossirajal toimus teisipäeval 11. augustil Euroopa meistrivõistluste etapp EMX 250 ja EMX Open klassidele. Mõlemas klassis oli eestlastel põhjust rõõmustamiseks, kui EMX Open klassis võttis etapivõidu Karel Kutsar (pildil) ja EMX 250 klassis tuli teisele kohale Meico Vettik.

EMX Open klassi kvalifikatsioonis suutis parima ringiaja välja sõita Karel Kutsar (KTM), Andero Lusbo (Husqvarna) oli paremuselt kümnes ja Tanel Rauk (KTM) kahekümneviies. Avasõidus võttis liidrikoha enda kätte soomlane Kim Savaste (KTM), teisele kohale asus Cornelius Toendel (Norra, Honda) ja kolmandaks tõusis kiiresti Kutsar, kelle seljataga oli kohe avaetapi võitnud lätlane Toms Macuks (KTM). Nii Kutsar kui ka Macuks said peagi norrakast mööda ja asusid Savastet jälitama. Sõidu keskel lasi Kutsar aga läbi mõned eksimused mille koha Macuks ära kasutas. Sõidu lõpp aga kuulus taas Kutsarile, kes viimasel ringil suutis Macuksi kinni püüda ja temast mööduda. Võitjaks tuli suurepärase sõidu teinud Savaste, teine oli Kutsar ja kolmas Macuks. Peale sõitu aga Macuksi tulemus tühistatim kuna ta oli igal ringil ühe hüppe kõrvalt lõiganud ja sellega eelise teiste ees saanud. Kolmandaks tõusis seejärel Miro Sihvonen (Soome, Husqvarna). Lusbo sai kahjuks kohtutava stardi, kuid korraliku sõiduga tõusis ta lõpuks viiendale kohale. Tanel Rauk sai kirja 22. koha.

Teise sõidu alguses toimus stardis kohe kukkumine, kus kannatajaks oli Macuks, tema enam jätkata ei saanudki ja see andis hea võimaluse Kutsarile liidrikohta kindlustada. Eestlane tegigi hea stardi ning pääses kolmandale kohale ning kuuendal ringil tõusis ta juba liidriks ja sealt edasi oli sõit täielikult meie mehe kontrolli all. Kutsar võitiski sõidu kindlalt Savaste ja Stefan Ekeroldi (Saksamaa, Suzuki) ees. Parema sõidu tegi ka Lusbo, kes vaatamata ühele kukkumisele neljandana sõidu lõpetas. Rauk katkestas sõidu.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 47 punktiga Karel Kutsar, teine oli samade punktidega Savaste ja kolmas 38 punktiga Ekerold. Lusbo oli 34 punktiga neljas.
Kahe etapi järel tõusis üldliidriks 91 punktiga Kutsar, teisel kohal on 77 punktiga Savaste ja kolmandal kohal 73 punktiga Ekerold. Lusbo on 70 punktiga neljas.

EMX 250 klassile oli kavas hooaja kolmas etapp. Meie suurimaks lootuseks oli täna Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna), kes peale kahte etappi sarjas neljandat kohta hoidis, kuid meie tänaseks sangariks osutus hoopis Meico Vettik (KTM), kes kvalifikatsioonis oli alles kahekümnendat aega näidanud. Avasõidus suutis Vettik teha suurepärase stardi ja ta võttis sisse kolmanda positsiooni. Tema ees olid kaks prantslast Tom Guyon (KTM) ja sarja liider Thibault Benistant (Yamaha). Esikolmik suutiski ees sellist tempot tegema hakata, et teistega hakkas vahe sisse tulema. Vettik hakkas sõidu keskel liidritest maha jääma ning ka paar konkurenti tulid ohtlikult lähedale, kuid ta suutis oma kohta ikkagi hoida ning tuli finishisse kolmandana. Sõidu võitis Benistant, teine oli Guyon. Talvikul hakkas viltu minema aga juba stardist alates. Stardikurvis ta kukkus ning seejärel asus ta kiiresti kohti tagasi võtma, kuid liigne rutakus maksis kätte ja ta kukkus veel mitu korda ning finishis oli meie mees 19. kohal. Kaarel Tilk lõpetas sõidu 32. kohal.

Teises sõidus tegi taas korraliku stardi Vettik, kes oli avaringilt tulles seitsmes. Enamuse sõidust püsiski ta seitsmendal/kaheksandal kohal. Kui paar päeva varem toimunud etapil Vettik teises sõidus kustus, siis täna suutis ta lõpuni pingutada ja sõidu lõpuks oli ta kuues. Parema sõidu suutis teha ka Talviku, kes avaringi järel viieteistkümnendalt kohalt lõpuks seitsmendaks tõusis. Esikoha napsas teiste ees jällegi Benistant, teise koha võttis rootslane Isak Gifting (KTM) ja kolmanda koha Hakon Fredsiken (Rootsi, Yamaha). Tilk sai kirja 33. koha.

Etapi kokkuvõttes teenis Meico Vettik 35 punktiga teise koha. Esikoha sai 50 punktiga Benistant, kolmas oli 31 punktiga Gifting. Talviku tuli 16 punktiga 12. kohale.
Sarja kokkuvõttes jätkab kindla liidrina 129 punktiga Benistant, teisel kohal on 105 punktiga Gifting ja kolmandal kohal 93 punktiga Guadagnini (Itaalia, Husqvarna). Talviku asub 77 punktiga viiendal kohal ja Vettik 50 punktiga kümnendal kohal.