Karel Kutsar tõusis kolmandat korda järjest Lätis poodiumile

Lätis Kegumsis toimus nädala aja jooksul juba kolmas järjestikune etapp EMX Open ja EMX 250 klassidele. Kolmandat etappi järjest suutis poodiumile tõusta EMX Open klassis võistlev Karel Kutsar (KTM), kes täna oli kolmas. Sarja kokkuvõttes jätkab Kutsar liidrina. EMX 250 klassis tegi suurepärase päeva taas Meico Vettik (KTM), kes etapi neljanda kohaga lõpetas.

Kvalifikatsioonis suutis Kutsar välja sõita parima ringiaja. Avasõitu alustas ta hästi kui ta võttis sisse teise koha soomlase Kim Savaste (KTM) järel. Kahjuks juba kolmandal ringil tegi Kutsar aga sõiduvea ning ta kukkus ja langes kuuendale kohale. Sealt hakkas ta uuesti konkurente püüdma, kuid kolm ringi hiljem kukkus ta uuesti praktiliselt sama koha peal ja sõitu sai ta jätkata kaheksandana. Kukkumise tõttu kaotas ta ka tagapiduri ja sellises olukorras oli juba raske midagi päästa. Sõidu lõpuks suutis Karel kuuendaks tõusta. Sõidu võitis aga Kareli lähim konkurent Savaste, kes võiduga vahe vaid nelja punkti peale vähendas meie mehega. Teisena tuli finishisse lätlane Toms Macuks (KTM) ja kolmandana Miro Sihvonene (Soome, Husqvarna). Startidega eelnevatel etappidel hädas olnud Andero Lusbo (Husqvarna) ei suutnud ka täna starte parandada. Avasõitu alustas ta 12. kohal, kuid hea sõiduga suutis Lusbo viiendaks tõusta.

Teist sõitu alustas kõige paremini meie fännide kurvastuseks taas Savaste. Hea stardi tegi taas ka Kutsar, kes pääses teisele kohale. Avaringidel tegi soomlane ees väga kiiret tempot ning mõne ringiga oli vahe Kutsariga juba üsna suur. Sõidu edenedes hakkas aga soomlane kiirele algusele lõivu maksma ning Kutsar tuli vaikselt lähemale. Üheksandal ringil suutiski Kutsar soomlase kinni püüda ning temast mööduda ja sõitu juhtima asuda. Väsinud soomlasest möödus seejärel kohe veel ka Macuks, mis meile vägagi sobilik, sest võttis see Kareli lähimalt konkurendilt punkte ära. Kutsar liidrikohta enam käest ei andnudki ning ta võitis sõidu Macuksi ja Savaste ees. Lusbo tegi teises stardis sarnase alguse esimesege ja taas pidi ta konkurente püüdma hakkama teisest kümnest. Kahjuks tuli Anderol sõidu jooksul sisse mitu kukkumist, üks veel lausa eelviimasel ringil ja nii pidi ta leppima alles 14 .kohaga.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 45 punktiga Kim Savaste, teise koha sai 44 punktiga Toms Macuks ja kolmanda koha 40 punktiga Karel Kutsar. Andero Lusbo teenis 23 punktiga kaheksanda koha. Kolme etapi järel on sarja liider 131 punktiga Kutsar. Teisel kohal on 122 punktiga Savaste ja kolmandal kohal 101 punktiga Sihvonen. Täna palju punkte ära andnud Lusbo asub 93 punktiga kuuendal kohal.

Praeguse kalendri järgi peaks Open klassile toimuma veel üks etapp.

EMX 250 klassis oli kvalifikatsioonis meie poistest parim Jörgen-Matthias Talviku kaheksanda ajaga. Meico Vettik (KTM) sõitis välja viieteistkümnenda aja, Kaarel Tilk (Husqvarna) kahekümnekolmanda aja ja Martin Michelis (KTM) kahekümneüheksanda aja. Avasõidus jätkas oma suurepäraste startidega Meico Vettik, ta jõudis avakurvi esimesena ning asus sõitu juhtima. Meico seljataga võttis koha sisse kvalifikatsiooni kiireim itaallane Gianluca Facchetti, kes kohe avaringist alates kõvasti meie meest survestama hakkas. Vettik suutis kuus ringi liidrikohta enda käes hoida, kuid siis pääses temast mööda Husqvarna tehasemeeskonna sõitja Kay de Wolf (Holland). Sõidu lõpus pääsesid veel mitu konkurenti Vettikust mööda ning finishis oli Meico viiendana. Sõidu võitis väga tugeva lõpu teinud sarja hetkeliider Thibault Benistant (Prantsusmaa, Yamaha), teise koha sai de Wolf ja kolmanda koha Tim Edberg (Rootsi, Yamaha). Lätis startidega hädas olnud Talviku oli sõidu alguses alles viieteistkümnendal kohal, aga hea sõiduga tõusis ta lõpuks üheksandaks. Michelis lõpetas sõidu 22. kohal ja Tilk 25. kohal.

Teises sõidus võttis stardivõidu jällegi oma 2-taktilisel tsiklil Vettik, kuid juba avaringil asus liidriks eelmise aasta 125cc klassi maailmameister Mattia Guadagnini (Itaalia, Husqvarna). Veetik suutis seejärel mõned ringid teist kohta enda käes hoida, kuid seejärel tuli väsimus peale ja ta langes viiendaks. Siiski järgnevatega oli selleks hetkeks juba turvaline vahe sees ja Meico tuligi finishisse viiendana. Kuna sõidu kolmandana lõpetanud Hakon Fredrikseni mootorrattas ei vastanud helikontrollis nõuetele, siis Vettik sai kirja neljanda koha. Sõidu võitis kindlalt Guadagnini, teisena lõpetas De Wolf ja kolmandana Benistant. Head sõitu oli tegemas ka Talviku, kes sõidu keskel juba viiendale kohale suutis tõusta. Kahjuks aga eksis ta ühel hüppel ning kukkus tugevalt ja pidi leppima 21. kohaga. Elu esimesed punktid selles klassis teenis aga Martin Michelis, kes sõidu 18. kohal lõpetas.

Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 45 punktiga Benistant, teine oli 44 punktida de Wolf ja kolmas 43 punktiga Guadagnini. Meico Vettik tuli 34 punktiga neljandaks, Jörgen-Matthias Talviku 12 puntkiga kuueteistkümnendaks ja Martin Michelis 3 punktiga kahekümnekolmandaks. Nelja etapi järel on kindel liider 174 punktiga Benistant, teine on 136 punktgia Guadagnini ja kolmas 128 punktiga Gifting. Talviku hoiab 89 punktiga kuuendat kohta ja Vettik 84 punktiga kaheksandat kohta.