Kauaoodatud autoringraja meistrivõistluste hooaeg algas tuliste sõitudega auto24ringil

Nädalavahetusel algasid Pärnu külje all Audru vallas asuval auto24ringil selle aasta HRX Eesti autode ringrajasõidu meistrivõistlused. Avavõistlus peeti koos Läti, Leedu ja Balti meistrivõistlustega ja kokku oli sõitjaid üle 100. Eestlased esinesid edukalt ka teiste riikide meistrivõistlustel, Eesti meistrivõistluste klassina käisid rajal BMW 325 Cup klassi sõitjad.

Kokku startis hooaja avavõistlusel BMW 325 Cup klassis 13 autot. Igal etapil on kavas kolm sõitu ja kuna viimases, 45 minutilises sõidus saab sõita soovi korral juhti vahetada, oli neli meeskonda rajal kaheliikmelisena ja kokku oli seega võistlejaid 17. Kui sõidetakse kahekesi, siis sõidab üks sõitjatest esimese sõidu, teine teise ja kolmandas vahetatakse sõitjat ja seega võib Eesti meistriks tulla ka kaks sõitjat.

Väga heas hoos oli avaetapil eelmisel aastal autoringrajadebüüdi teinud Andre Kiil, kes enne seda kaherattalise sõiduvahendiga Eesti supermoto paremikku kuulus. Kiil võitis mõlemad kvalifikatsioonid ja oli parim ka mõlemal laupäeval sõidetud lühemal sõidul. Konkurents oli tihe, avasõidus oli Kiili järel teine Tristan Viidas ja Sten Pentus, kes tegi oma debüüdi selles klassis, oli kolmas. Tema jagas nädalavahetusel autot prantslase Thomas Padovaniga. Teises sõidus edestas Kiil sekundiga valitsevat Eesti meistrit Allan Tigast, kes jagas samuti autot, tiimikaaslaseks oli Henrik Eeltee. Tristan Viidas jäi 1,6 sekundi kaugusele. Pühapäeval sõidetud 45 minutilise sõidu võitis Viidas, Kiil siiski nädalavahetusest kübaratrikki teha ei saanud ja tuli finišisse teisena, kaotus Viidasele 11 sekundit. Kolmandana tulid üle lõpujoone soomlased Juha Huhtala ja Timo Grönthal.

Läti meistrivõistlustel kaheveoliste autode klassis Kumho Challenge tegi tugeva esituse viimaste aastate Superkrossi valitseja Kairo Kallas (Honda Civic), kes lõpetas nii klassi üldarvestuses kui S1600 arvestuses teisena, ettepoole jäi vaid noor Venemaa rallisõitja Nikolai Grjazin (Peugeot 208 R2). Baltic Touring Car meistrisarjas tuli Peeter Peek (Honda Civic) klassis BTC1 võitjaks. Oliver Tiirmaa (BMW) võitis klassi Baltic GT ja Raivo Hääl (Chevrolet Camaro) oli Baltic Open klassis mõlema sõidu teise kohaga teine.

HRX Eesti autode ringrajasõidu meistrivõistlused jätkuvad 14.-15. mail Soomes, Botniaringil koos Soome autoringraja meistrivõistlustega.