Kaur Tiisler Euroopa meistrivõistluste teisel etapil 11-s

Kaur Tiisler. Foto: Hannu Rainamo
Kaur Tiisler. Foto: Hannu Rainamo
Käesoleva aasta mootorkelgukrossi Euroopa meistrivõistlused jätkusid Vestre Slide rajal Norras, kus oli stardis ainsa eestlasena Kaur Tiisler, kelle avaetapi hea tulemuse nurjas tõrkunud transponder.

Fagernes’e suusastaadioni lähistel asunud rada oli hästi ettevalmistatud ning võistluspäeval valitses kena talvine ilm, kus taevas oli küll pilvine, kuid miinuskraadid jäid viie kanti.

Esimeses sõidus võidutses 2013 aasta Euroopa meister ja avaetapil kolmanda koha saanud soomlane Viktor Hertén, kellele järgnesid norralane Magnus Sagen Reiten ja tema kaasmaalane Ole-Herman Hagen Sjogren (kõik Lynx). Tiisler (Arctic Cat) ei saanud ennast hästi käima ja oli 14. Järgmises sõidus osutus parimaks avasõidus viienda koha saanud norrakas Kristoffer Holm (Polaris), kes edestas esimese sõidu üheksandat meest Fredrik Kirkhusi (Polaris) Norrast ja kiiret soomlast Mikko Osmot (Lynx), kes oli eelmises sõidus lõpetanud seitsmendana. Tiisleril läks selles sõidus juba paremini ning eestlane ületas lõpujoone 11-ndana. Päeva viimase sõidu võitis esimeses kahes sõidus kuuenda ja neljanda koha saanud soomlane Eetu Karjalainen (Arctic Cat), teiseks sõitis end Osmo ja kolmandaks oma päeva parima sõidu teinud Tiisler.

Kolme sõidu kokkuvõttes moodustasid esikolmiku peoperemeeste suureks meelehärmiks hoopis soomlased Karjalainen (58 punkti), Osmo (56 p) ning teises sõidus 8. ja viimases 5. koha saanud Hertén (54 p), Tiisler oli 36 punktiga 11.

Karjalainen tõusis ka meistrivõistluste liidriks ja tal on peale kahte etappi koos 109 punkti, Hertén kaotab talle ühe ja Hagen Sjogren, kes lõpetas kaks viimast sõitu 10. ja 9. kohal, kümne punktiga. Tiisler platseerub 56 punktiga 13. kohal.

“Rada oli hea, aga enda päeva algus teps mitte. Ma ei suutnud lihtsalt oma hoogu üles saada “tänu” ebaõnnestunud startidele. Kolmas sõit oli aga hoopis teisest puust, start õnnestus hästi ja pääsesin seitsmendana minema ning suutsin end lõpuks kolmandaks võidelda. Kahjuks ei muutnud FIM minu esimese etapi tulemust ja seega olen punktitabelis 13-s. Kui toonane üks sõit oleks lugenud, siis oleksin seitsmes. Aga oleksid ei loe ühelgi spordialal, seega on nii nagu on. Kuna järgmine etapp on MM-iga samal ajal, siis loobun EM-etapist Venemaal ja võistlen Rootsis. Ei ole midagi teha, kui selline kalender välja mõeldi,” rääkis Tiisler, kelle järgmine võistlus on 21. märtsis Rootsis toimuvad maailmameistrivõistlused, mis pidid algselt Soomes toimuma, kuid jäeti segastel asjaoludel seal ära.