Kaur Tiisler saavutas Norras teise koha

Kaur Tiisler. Foto: Jari Lauri
Kaur Tiisler. Foto: Jari Lauri
Eelmisel nädalal Soomes mootorkelgukrossil nimekate sõitjate osavõtul toimunud võistlusel hinnatava teise koha saavutanud Kaur Tiisler jätkas häid esitusi, kuid nüüd juba Norras.

Kui eelmisel nädalal võistles Tiisler kaugel Lapimaal Kemijärvel, siis Norra võistlus toimus sellest veel omakorda 550 kilomeetrit põhja pool. Hoolimata asukohast ei olnud miinuskraadid Altas tapvad, “ainult” 8 miinuskraadi, kuid kõva tuul muutis võistlemise jupimaad jahedamaks.

Pro Stock 600 masinaklassis võistlenud Kaur Tiisler (Artic Cat, Freetime Racing) sai esimesest stardist minema võistlejaterivi keskel ja lõpetas lühikese kuueringilise võidukihutamise neljandana. Teine sõit kulges analoogselt esimesele ja eestlane ületas lõpujoone jälle neljandana. Päeva viimane võidukihutamine läks aga Tiisleril tunduvalt edukamalt, kui ta pääses juba stardist paremini minema ja heitles esikohale. Kahjuks sai aga enne sõit otsa ja Tiisler pidi teise kohaga leppima, kuid just tänu sellele sõidule saavutas ta kaks esimest sõitu võitnud ja viimases kolmanda koha saanud norralase Kristoffer Holmi (Polaris, 70 punkti) järel 58 punktiga teise koha. Kolmas oli kohalik sõitja Marius G. Nord (Skidoo, 57 p), kes sai sõitudes vastavalt teise, kolmanda ja kuuenda koha.

“Kuna sõidud olid sprindid ehk väga lühikesed, siis oli taas ülioluline stardist hästi minema saada.
Esimene start mul ei õnnestunud ning pääsesin minema viiendana ja minu hoogu pidurdas ka ees sõitev võistleja, kellest möödusin õnneks kolmandal ringil ning asusin jälitama kolmandat kohta. Kahjuks oli sõit aga liialt lühike ja mööduda mul ei õnnestunud. Teine sõit kulges praktiliselt sarnaselt, taas kehva start ning tuli hakata tagant poolt tõusma, kuid taga sõitjana oli keeruline oma rütmi leida, kuna nähtavus oli pea nullilähedane. Õnneks õnnestus mul paar möödumist teha ja sõit taas neljandana lõpetada. Kolmas start oli ülioluline, kuna peale teist sõitu olid mul kolmanda koha punktid. Viimases sõidus otsustasin riskida ja startida täiesti väljast ning see risk tasus ennast ära, kuna minema sain teisena. Terve sõidu vältel hoidsin teist kohta, tagant poolt ei ohustanud mind keegi, samas esimene koht oli näpuotsa kaugusel, aga kahjuks ei õnnestunud teda alistada. Lõpujoone ületasin teisena ning ka päeva kokkuvõttes tuli lõpuks teine koht,” rõõmustas Tiisler, kes suundus edasi Rootsi, et osaleda nädalavahetusel Östersundis toimuval Põhjamaade kõige suurema osalejatearvuga võidusõidul.