Kaur Tiisler Soomes kolmas

Kaur Tiisler. Foto: erakogu
Kaur Tiisler. Foto: erakogu
Soome suurimas suusakuurortis Lapimaal Levis sõideti põhjanaabrite selle talihooaja viimane mootorkelgukross, kus eestlastest oli võistlemas hiljuti Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali võitnud Kaur Tiisler, kes seekord osales kahes klassis.

Pro Open masinaklassis lõpetas Tiisler (Arctic Cat) soomlaste Aki Pihlaja, Viktor Herteni ja norralase Marius Ulkrikseni järel neljdana. Teises sõidus, kus kaks esimest olid jälle Pihlaja ja Hertan, oli Tiisler kolmas, mis andis talle ka kokkuvõttes kolmanda koha.

Pro Stock klassi avasõidus olid jälle kaks esimest Pihlaja ja Hertan, kolmandaks sõitis end norralane Martin Moland, kelle järel lõpetas Tiisler. Teises sõidus oli esinelik sama, mis esimeseski ning Tiisleri kuulus seega selles klassis neljas koht.

“Päev algas väga hästi, kui trennis tuli Openis viies ja Stockis kolmas aeg ning starti sai hea tundega minna. Esimesest Openi sõidust tuli neljas koht, püüdsin kolmandat kohta, aga paraku mööduda ei õnnestunud. Teises finaalis suutsin teha hea sõidu ning kolmandast kohast möödusin kaks ringi enne lõppu ja tulemuseks hea kolmas koht. Stock klassi mõlemad stardid olid enam-vähem ja lõpetasin sõidud neljandana. Kusjuures viimases sõidus oli kolmas koht näpuotsa kaugusel, kui terve sõidu vältel võitlesime Molandiga ja korra õnnestus isegi mööduda, aga siis tegin jälle väike apsaka ja langesin neljandaks,” võttis oma selle talve viimase võistluse kokku Tiisler.