Kaur Tiisler võitis EM-etapi ja tuli meistrivõistlustel hõbedale

Kaur Tiisler
Kaur Tiisler
Eile ja täna sõideti Venemaa ühes kuulsamas suusakuurortis Deminos selle aasta mootorkelgukrossi Euroopa meistrivõistluste kaks viimast etappi, kus Kaur Tiisleril oli väga hea tulemuse korral võimalus isegi hooaja kokkuvõttes medal võita.

Eilses kvalifikatsioonis näitas kiireimat aega Freetime Rcing sõitja Kaur Tiisler oma Arctic Catil, teise aja sõitis välja venelane Dmitry Sklyarov (Ski-Doo) ja kolmanda norralane Ole-Herman Hagen Sjogren (Lynx). Esimese sõidu võitis Sklyarov 2 sekundilise eduga Tiisleri ees, kolmandaks tulnud Denis Ryazantcev (Lynx) jäi esiduost juba üle 25 sekundi. Teises sõidus võidutses jälle Sklyarov, kes edestas Tiislerit seekord 6,4 sekundiga, kolmandaks sõitis end norralane Fredrik Kirkhus (Polaris), kes kaotas võitjale 39 sekundit. Etapi võitis 50 punktiga Sklyarov, Tiisler oli 44 punktiga teine ja Ryazantcev 38-ga kolmas.

Tänases kvalifikatsioonis oli jällegi kiireim Tiisler, kelle kiireim ringiaeg oli Sklyarovi omast 0,4 sekundit kiirem, kolmanda aja sõitis välja venelane Evgeniy Smolin (Lynx), tema aeg ole eestlase omast pool sekundit aeglasem. Esimeses sõidus pidasid tõsise heitluse esikohale Tiisler, Ryazantcev ja Sklyarov ning lõpujoone edestas eestlane Ryazantcev ainult 0,47 ja Sklyarov 1,3 sekundiga. Hooaja viimases sõidus ei andnud aga Tiisler kellelegi sõnaõigust ja võidutses 7,5 sekundilise eduga Ryazantcevi ees, kolmandaks sõitnud Evgeniy Martiuchenko (Lynx) jäi omakorda kaasmaalasest 1,3 sekundi kaugusele. Tiisler sai 50 punktiga seega väärt etapivõidu, teiseks tuli Ryazantcev (44 p) ja kolmandaks Martiuchenko (36 p).

Euroopa meistriks krooniti aga 162 punktiga Hagen Sjogren, kes oli tänastes sõitudes 11-s ja kuues. Tiisler tõusis tänu tänastele maksimumpunktidele aga hõbedale kogudes Kirkhusiga võrdselt 150 punkti.

“Võistluse korraldus ja rada olid väga tasemel ning ka minu algas eilne päev väga positiivselt. Nii treeningus, kui ka kvalifikatsioonis tuli kiireim aeg ja esimesse sõitu läksin väga hea tundega. Stardist sain minema seitsmendana ja kiirelt suutsin enda kohti parandada. Küll aga ei jagunud piisavalt kiirust, et liider alistada. Teises sõidus õnnestus start ja alustasin võitlust esimese koha eest ja vahepeal õnnestus isegi korra esimeseks tõusta. Kahjuks oli rajal palju ringiga mahajääjaid ja jäin nendest ühe taha toppama ning tänu sellele suutis Sklyarov minust enne viimast ringi mööduda ja sõidu võita. Tänane päev algas samuti väga hästi, kui kvalifikatsioonis tuli jälle esimene aeg ja starti sai minna taas väga hea tundega. Esimene start ei õnnestunud mul väga hästi ja minema sain jälle seitsmendana, kuid suutsin teha palju häid möödumisi ning enne lõppu sain esimese koha kätte ja möödusin ka temast. Teine sõit algas aga väga hästi, võitsin stardi ja asusin kohe sõitu juhtima ning suutsin vahe teise kohaga kasvata 13 sekundi peale, kuid siis tegin ise eksimuse, mille tõttu kaotasin mitu kohta. Rajale tagasi saades olin seitsmes ja tuli hakata jälle võitlema, et esimene koht kätte saada. Suutsin seda teha ning päeva lõpuks tõusin poodiumi kõrgemaile astmele. Fantastiline tunne on!” rõõmustas värske etapi- ja hõbemedalivõitja.