Kegumsis jätkusid külgvankrite ja quadide Eesti meistrivõistlused

Foto: Janis Pastars
Lätis kuulsaimal krossirajal sõideti sealsete meistrivõistluste raames ka EMV etapp külgvankritele ja quadidele. Kui Eesti meistrivõistlustel jääb peale Kegumsit sõita veel 2 etappi, siis Läti parimad selgusid just läinud nädalavahetusel.

Quad Open klassis võttis Lätis etapivõidu sõidud 1. ja 2. kohal lõpetanud lätlane Emils Sigajevs, kelle järel sai teise koha Valerijs Kuzmins, kes oli sõitudes 2. ja 3. Hiljuti edukalt Euroopa meistritiitlit kaitsnud Kevin Saar kukkus avasõidu alguses ja oli 7., kuid võitis teise sõidu ning saavutas kokku kolmanda koha. Ülejäänud eestlastest olid Martin Filatov 4., Priit Järvloo 5. ja Argo Abel 10. Läti meistriks tuli tänavu Järvloo, esikümnesse mahtusid veel 7. koha saanud Saar, kahelt viimaselt etapilt puudunud Martin Adamson (8.), samuti osad etapid vahele jätnud Filatov (9.) ning pooltest etappidest osa võtnud Rene Tarend (10).

Külgvankritel võitsid etapi Läti vennad Janis ja Lauris Daiders, kes olid parimad ka mõlemas sõidus. Sõidud 2. ja 3. kohal lõpetanud lätlane Didzis Gorbenko koos Tanel Kõivuga olid teised ning Margo Sonn ja lätlane Arturs Linters kolmandad, nemad lõpetasid sõidud vastavalt 2. ja 4. kohal. Renee Reinu/Maurice Lina olid 6., vigastatud korvimehe asemel koos Siim Mokrikuga võistelnud Markus Normak sai 7., Joosep Hansar/Arno Peever 9. ja Taavi Pungitis/Birger Taal 10. koha. Läti meistriks tuli Janis Daiders, kes hooaja esimesed võistles venna asemel koos Martins Zemeskalnsiga, Gorbenko/Kõiv said hõbeda nind Sonn/Linters pronksi. Esikümnesse said Eesti tiimidest veel Normak/Kasesalu (7.), Reinu/Lina (8.) ning ainult pooltel etappidel osalenud Kert Varik ja Lauris Daiders (10.).

Külgavankrite Veteranide arvestuses võidutsesid Erik Vahter/Jüri Saan ning poodiumile sõitsid end ka kolmanda koha saanud Andres Piirsalu/Tom Küüsmaa. Vennad Sverre ja Alar Lamp olid kokku 4. ja Andres Angerjas/Rain Vaikmäe 6. Aasta kokkuvõttes said Lamp/Lamp 7., Angerjas/Vaikmäe 8., Piirsal/Küüsmaa 9. ja pooltest etappidest osa võtnud Urmas Sugasep/Dmitri Rodionov 10. koha.
Hobi klassis, mis kuulus ainult Eesti arvestusse, olid parimad Janek Soidla/Krister Kindel, kellele järgnesid Raigo Klemm/Kristo Aasma, Sven Pintsuk/Riin Paal ning Siim Mokrik/Villem Saarna.

Quadide Veteranide klassis saavutas Mark Saar parima eestlasena 3. koha, Raido Viinapuu oli kokku 5. ja Olari Saarme 8. Läti hooaja kokkuvõttes olid Saar 6., Viinapuu 7. ja Saarme 10.
Veteranidega koos sõitnud Hobi klassis sai Rene Kaseste Kegumsis 2. ja Karmo Sturm 6. koha. Hooaja kokkuvõttes oli Kaseste 6. ja Sturm 7.

Quad 100/200 ja Juuniorid sõitsid kõik koos, kus juuniorites oli Joosep Eesmäe parima eestlasena 3., Janno Oja sai 4. ja Siim Saat 7. koha. Eesmäele kuulus meistrivõistlustel lõpuks 7. koht.
Q 200 klassis, mis kuulus ainult Eesti arvestusse, oli Aleks Sale Kegumsis 2. Q 100 klassis oli Mihkel Salujõe 3., Tanel Põdra 4., Rasmus Sõna 6. ja Karl Robin Rillo 10. Läti meistrivõistlustel võtsid Salujõe ja Põdra aga kaksikvõidu, Sõna sai 4. ja Rillo 10. koha.

Kegumsis peeti lisaks ka noorte Läti meistrivõistluste etapp sooloklassidele, kus osalesid mitmed Eesti sõitjad. 85cc nooremas arvestuses tuli Mikk Martin Lõhmus teiseks, Joosep Pärn oli kokku 5., Mikk Kallion 7., Kennert Nurja 8. ja Richard Paat 13. Hooaja kokkuvõttes sai esikoha Lõhmus ja Kallion pronksi, ainult paaril etapil osalenud teised Eesti poisid esikümnesse ei mahtunud.

Klassis 65cc sai Mark Peterson kahe sõidu tulemusena 6. ja Kaspar Uibu 8. koha. Pooltel etappidel, kuid Kegumsis 85cc klassis võistelnud Paat oli aasta tabelis 9. ja pooltel etappidel sõitnud Romeo Pikand 10. 65cc juunior arvestuses said Karl Teesalu 10., Rasmus Avik 15. ja Bert Matteo Laas 16. koha, kuna eestlased sõitsid Lätis ainult paaril etapil, siis esikümesse neil kuuetapilises sarjas arusaadavatel põhjustel asja ei olnud.

Kõige väiksema 50cc klassi nooremas arvestuses saavutas etapivõidu Aigar Leoki poeg Lucas, kes võitis ka eelmise etapi, kuid eelnevatel ei osalenud. 50cc vanemas klassis oli Andre Sarri Kegumsis 5. ja aasta kokkuvõttes 7.

Külgvankrite ja quadide Eesti meistri- ja karikavõistlused jätkuvad juba sellel laupäeval 25. augustil Tihemetsa lähistel asuval Lauri krossirajal, kus sõidetakse käesoleva hooaja eelviimane etapp.