Keilas sõideti üle pika aja taas motokrossi

65cc start. Foto: Margus Almers
Tuula krossirajal mürisesid taas mootorid peale mitme aastast pausi, kui seal toimus Hartwall Jaffa noorte motokrossi karikavõistluste kaheksas etapp. Lisaks tulevikulootustele jagasid Eesti karikavõistluste punkte ka Mini MX Open ja Mini MX Hobi klassid.

50cc klassis oli seekord võitmatu Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kes oli kiirem juba ajasõidus. Esimeses sõidus edestas ta eelmise etapi parimat Romeo Pikandit (KTM, Viljandi VMK) 2,7 sekundiga. Kolmandaks sõitis end Cris-Robin Laul (KTM, KTM Racing Team), aga tema jäi esimestest juba pea 40 sekundit. Teises sõidus oli taas löömatu Paat, kes edestas Laulu 10,7 sekundiga, pikalt teisena sõitnud Pikand langes viimasel ringil kolmandaks ja jäi võitjast 36 sekundit. Kahe sõidu tulemusena võitis seega Paat (50 punkti), kellele järgnesid võrdselt 42 punktiga Laul ja Pikand. Hartwall Jaffa karikavõistluste kindel liider on endiselt Pikand (371 p), teine on nüüd kokku 4. olnud Robin Randoja (KTM Racing Team, 312 p) ja kolmas Hannes Hanimägi (KTM, Sõmerpalu MK, 264 p), kes oli Keilas 5.

50cc junior arvestuses oli sarnaselt eelmisele etapile parim Kevin Nõgesmaa (KTM, Viljandi VMK), kellele järgnesid kummaski võiduajamises võidumehe klubikaaslane Ruben Lindemann ja Gregor Kuusk (KTM, RedMoto Racing). Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas kuuenda koha sõidud samuti kuuendana lõpetanud vapper tüdruk Carita Lomp (KTM, Viljandi VMK).

Klassis 65cc võistlesid esikohale ajasõidu kiireim Juri Vinogradovi (KTM, Narva MK) ja Romeo Karu (KTM, Motoextreme) ning seekord edestas Karu kummaski napilt, kuid kindlalt Vinogradovit. Esimeses sõidus oli poiste vahe 3,8 ja teises 11,9 sekundit. Mõlemas sõidus sõitis end kolmandaks Max Uljanov (KTM) Venemaalt, aga tema jäi avasõidus Karule alla üle minuti ja viimases üle 40 sekundi. Karikasarja liidriks tõusis Vinogradov, kellel on nüüd võrdselt 317 punkti Keilas neljanda koha saanud venelane Ilias Krasnitskiyga (KTM), kolmandana jätkab Keilas kuuenda koha saanud Mikk Martin Lõhmus (KTM, KTM Racing Team), kellel on koos 276 punkti.

85cc klassis võitis mõlemad sõidud kindlalt juba ajasõidus parima ringiaja sõitnud Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose AMK), kes oli ka eelmisel etapil esimene. Tuula rajal edestas ta avasõidus Egert Pihlakut (KTM, Motoextreme) 27,7 ja Alex-Allar Rebast (KTM, Pärm Racing Team) 56 sekundiga. Viimases sõidus sai teise koha vigastusepausilt naasnud Henry Vesilind (Honda, HRC Racing Team), kes kaotas Hiiemäele 7,2 sekundiga, Pihlak oli seekord kolmas ja tema jäi võitjast juba 22,3 sekundit. Kahe sõidu tulemusena järgnesid 50 punkti kogunud Hiiemäele Pihlak (42 p) ja viimases sõidus 4. koha saanud Rebane (38 p). Karikavõistluseid juhib aga Keilas 11. koha saanud Kevin Soe (KTM, Motoklubi K&K, 300 p), talle järgnevad Keila 5. Hans Arvet Tilk (Kawasaki, Märjamaa SK, 291 p) ja Rebane (273 p).

Quadiklasside esimese ühissõidu võitis Karl Joosep Steinberg (Yamaha, Motoextreme) Mihkel Salujõe (Honda, Motoklubi K&K) ja Venemaa tüdruku Mariana Juliana ees, teises oli taas parim Steinberg, kellele järgnesid Salujõe ja avasõidus katkestanud Aleks Sale (Suzuki, Motoklubi K&K). Quad 200 etapi võitis Steinberg venelase Andrei Brišajevi ees, Quad 100 esikolmiku moodustasid aga Salujõe, Juliana ja Stennet Jürna. Quad 100 klassis on liider Keila etapi vahele jätnud Joosep Eesmäe 214 punktiga, Salujõe tõusis 188 punktiga teiseks ja Martten Tintso (168 p) langes kolmandaks, sest ta Keilas ei võistelnud. Quad 50 klassis oli Tuula rajal ainult Kedor Kohu (Apex, Saaremoto), kes võitles mõlemas sõidus vapralt suuremate konkurentidega ja lõpetas mõlemad sõidud.

Mini MX Open ja Hobby klassis võitis sarnaselt paarile eelmisele etapile Marthi Lepik (Bucci Moto, MRC), kellele järgnesid kummaski sõidus tema klubikaaslased Mati Tagapere (Rotek) ja isa Marko Lepik (Rotek). Tagapere on endiselt Mini MX Open klassi karikaarvestuse liider 254 punktiga, Marthi Lepik vähendas taas veidi vahet ja jääb nüüd vanameistrist veel 9 punkti kaugusele. Kolmandal kohal jätkab Romet Ahi (Pitpro, MRC, 211 p), kes oli Keilas kahe sõidu tulemusena 4.
Hobby arvestuses oli sarnaselt eelmisele etapile parim Meelis Liivrand (Bucci Moto, Pühajõe motokeskus), teise koha sai Karl-Heinrich Niinelo (Pitpro, Tihemetsa MK) ja kolmanda Kristel Raba (Pitpro, Viljandi VMK). Karikaarvestuses on liider Ervin Kuris (Pitpro, Lääne MK, 310 p), kes oli Keilas 6. Teiseks tõusis Niinelo (279 p) ja kolmandaks Liivrand (272 p).

Hartwall Jaffa noorte motokrossi karikavõistluste üheksas ja ühtlasi ka eelviimane etapp sõidetakse 9. augustil Toilas Pühajõe krossirajal.