Keity Meier oli triali EM-i esimesel etapil 14.

Keity Meier. Foto: Reijo Niemelä
Keity Meier. Foto: Reijo Niemelä
Möödunud laupäeval toimus Itaalias Pietramuratas trial’i Euroopa meistrivõistluste esimene etapp, kus osales ka Keity Meier, kes saavutas 14. koha.

„See oli minu ajaloo kõige hullem Euroopa meistrivõistluste esitus,“ oli 16 osaleja seas 14. koha saanud Keity veidi heitunud. „Ees seisab hulk analüüsi, sest nüüd saab kindlasti ainult paremaks minna.“

Keity sai endale selleks hooajaks uue 280-kuubikulise GasGas võistlusratta, mis on pisut võimsam tema varasemast 250-kuubikulisest tsiklist. „Ma ei jõudnud enne võistlust uue tsikliga harjuda ja kohati oli ettearvamatu, kuidas see mingis olukorras käitub.“Kõige suurem erinevus konkurentidest oli siiski see, et Pietramuratas oli Keity jaoks selle aasta esimene kontakt kivise, lumeta pinnasega – ta ei olnud Eestis sellistes tingimustes harjutada saanud. Võrdluseks veetis üks norralannast kaasvõistleja kolm kuud enne võistlust Hispaanias treenides.”

Rada hindas Keity eelmise aastaga võrreldes pisut raskemaks, samas ei olnud seal midagi ülejõu käivat. Oma esimese ringi esitusega jäi ta samuti rahule, kuid teisel ringil „kõik lagunes“.

Esimese etapi võitis eelmise aasta Euroopa meister Theresa Baeuml (Saksamaa) Sara Trentini (Itaalia) ja Mette Fidge (Norra) ees. Naiste trial’i EM-i järgmine etapp toimub 25. juunil Poolas.