Kert Varik ja Lauris Daiders Prantsusmaal neljandad

Castelnau-de-Lévis’ krossirajal sõideti külgvankrite MM’i ja quadide EM’i teine etapp. Elu parima võistluse tegid külgvankritel Kert Varik ja Lauris Daiders ning võidumaitse sai taas suhu eelmise aasta quadide Euroopa meister Kevin Saar.

Kert Varik / Lauris Daiders (WSP Husqvarna) alustasid oma positiivset nädalavahetust juba laupäevases kvalifikatsioonis, kus nad lõpetasid enda sõidu Belgia-Hollandi tiimi Marvin Vanluchene / Ben van den Boogaart järel teisena. Eesti – Läti paari hea hoog jätkus ka finaalsõitudes, kus avasõidus saadi Valentin Giraud / Elvijs Mucenieks (Prantsuse – Läti) ja Vanluchene / van den Boogaart järel kolmas koht. Hästi alustati ka teises finaalis, kuid seekord suretasid nad neljandal kohal sõites tsikli välja ning kuna masin ei läinud pikalt käima, siis kaotati väärt kohti ja sellest sõidust tuli 8. koht.
Teise sõidu kaks esimest tiimi olid samad, kes esimeses, ning kolmandaks tuli seekord valitsev maailmameister hollandlane Etienne Bax koos lätlase Kaspars Stupelisega.
Esikoha saavutasid etapil seega Giraud / Mucenieks (50 punkti), teised olid Vanluchene / van den Boogaart (44 p) ja kolmandad Bax / Stupelis (36 p), kellest ainult kolme punkti kaugusele jäid Varik ja Daiders. MM-arvestuses kerkisid Varik / Daiders (57 p) viiendaks. Liidriteks tõusid Vanluchene ja van den Boogaart (84 p), kellele järgnevad Giraud / Mucenieks (75 p) ja Koen Hermans / Nicolas Musset (75 p), kes olid Prantsusmaal viiendad.

Kevin Saar isaga Prantsusmaal

Quadidel oli heas hoos valitsev Euroopa meister Kevin Saar (Honda), kes lõpetas kvalifikatsioonis prantslase Jeremy Warnia ja poolaka Roman Gwiadza (mõlemad Yamaha) järel kolmandana. Esimeses sõidus oli Saar alguses esikolmikus, kuid suutis seejärel kohta parandada ning võitis ka lõpuks sõidu. Kahjuks tabas noort eestlast tehniline ebaõnn, kuna teise sõidu prooviringil andsid tema võistlusmasinal tagarattalaagrid järgi, mille tõttu rattad blokeerusid. Punktide korjamise mõttes läks Saar aga starti ja sai sõidust 8 punkti kirja.
Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas etapivõidu avasõidus teisena lõpetanud Warnia (47 p), kellele järgnesid norralane Christopher Tveraen (40 p) ja inglane Harry Walker (36 p), Saar (33 p) oli viies. EM arvestuses kerkis Saar kolmandaks.

Külgvankrite järgmine MM-etapp sõidetakse järgmisel nädalavahetusel Hispaanias, quadide järgmine etapp on aga mai alguses Ukrainas.