Kestvuskrossihooaeg jätkus Pärnumaal

Jüri Triisa. Foto: Rauno Kais
Potsepa raskel liivarajal toimus tänavuse kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste teine etapp, kus oli rajal ühtekokku pea 190 motosportlast Eestist ja naaberriikidest. Samas toimus ka Honda Racing Motokrossi karikasarja avaetapp.

Soolode klassi kahetunnise mõõduvõtmises osutus parimaks esimese etapi Vilaskis teisena lõpetanud Jüri Triisa (Redmoto Honda Racing, Honda), kes võitles terve distantsi Vilaskis võitnud Martin Leokiga (Sõmerpalu MK, KTM). Triisa, kelle nimele jäi ka kiireim ringiaeg, suutis viimast korda liidriks tõusta neli ringi enne lõppu ja edestas Leokit lõpuks 46 sekundiga. Ülejäänud konkurendid kaotasid liiderduole, kes osalesid E2 masinaklassis, juba ringi või enamaga. Kolmandaks sõitis end lätlane Ugis Klimons (Kawasaki), kes oli samuti E2 klassi sõitja. Neljandaks tuli soomlane Niko Kalatie (KTM, E2), viiendaks Kert Pääbo (Lääne MK, Yamaha), kes oli E1 võitja. Esikuuikusse mahtus veel tänavusel Dakari kõrberallil osalenud Toomas Triisa (Redmoto Honda Racing, Honda), kes võidutses Enduro klassis.
E1 klassis järgnesid Pääbole Karl Saat ja Kristjan Rätsep (mõlemad Redmoto Honda Racing, Honda). Enduro masiaklassis mahtusid lisaks Toomas Triisale poodiumile ka soomlane Toni Paakkinen (KTM) ja Timmo Mõts (Vaabina MK, KTM). E3 klassis moodustasid esikolmiku Mihkel Merimaa (Saku MK, Kawasaki), Egon Üpraus (Stingray Extreme, KTM) ja Argo Keerme (Jõhvi MK, KTM).
Harrastajate B klassis võitis Siim Rotmeister (Pärnu MC, Honda), teine Avo Ärm (Kohila MK, Suzuki) ja kolmas Tarmo Jaasi-Tamm (Motoklubi K&K, KTM). Harrastajate C klassis oli parim soomlane Joel Kolehmainen (KTM), kellele järgnesid Ivo Pärle (Sõmerpalu MK, Kawasaki) ja Ain Randmaa (Pärnu MC, KTM).
Veteran 40+ klassis võitis Reio Engman (Lääne MK, Yamaha), kes lõpetas üldarvestuses kõrgel üheksandal kohal. Selles klassis olid teine ja kolmas Heigo Lauren (Yamamoto RC, Yamaha) ja Toivo Nikopensius (Paikuse MK, Yamaha), kes juhtis võistlust esimese ringi. Seenior 50+ arvestuse nobedaim oli Jüri Makarov (Pärnu MC, Honda), teine Jaanus Nuut (Stingray Extreme, KTM) ja kolmas Madis Pool (Pärnu MC, Yamaha). Noorte klassis 85cc oli parim Tamur Talviku (Paikuse MK, KTM), kellele järgnesid avaetapil võidutsenud Marek Künnapas (Energia SK, KTM) ja soomlane Tino Nuuttinen (KTM).
Naisi käis seekord rajal neli ja ka nüüd tuli võitjaks esimesel etapil parim olnud soomlanna Anu Nummela (KTM), teine ja kolmas olid Pärnu Motoclub’i sõitjad Johanna Saareke ja Merilin Lehe (mõlemad Yamaha).

Quadracerite 90 minutit kestnud sõidus võttis võidu Vilaskis teisena lõpetanud Henri Mündi (Quad MK, KTM), kes tõusis liidriks peale avaetapi võitnud ja Potsepal juhtinud Siim Vaide (Redmoto Honda Racing, KTM) katkestamist viiendal ringil. Põneva võidusõidu lõpetas teisena Martin Filatov (Catwees Honda Racing, Suzuki), kes jäi võitjast ainult 19,7 sekundit. Kolmandana lõpetas lätlane Janis Arbidans (Suzuki), tema kaotas Mündile 40,5 sekundit. Quadide harrastajate klassis oli parim Kevin Saar (Pärnu MC, Yamaha), kes oli üldarvestuses kuues, kusjuures poiss osales ka Quad 200 klassis. Harrastajate teiseks sõitis end üldi seitsmes Taavi Raadik (Paikuse MK, Honda) ja kolmandaks Hendrik Volmer (Pärnu MC, Honda).

Quadidega koos rajal olnud ATV klassidest suuremas, üle 750cc, võitis Randel Darch (AV Motors, Can-Am), teiseks tuli Alo Linkolm (Motobox RT, CanAm) ja kolmandaks Gabriel Koort (Tartu MKK, Can-Am). Väiksemas, kuni 750cc klassis oli stardis ainult kaks sõitjat ja selles edestas Kalev Kõivsaare (Motohai, Can-Am) selle sõidu ainsat naisvõistlejat Angela Veerpalut (Kawasaki).

Quad 200 ja 100 ühisstardis võitis nagu ka avaetapil ülivõimsalt Quad 200 klassis osalev Kevin Saar. Ka teine ja kolmas koht kuulusid samadele poistele, kes olid Vilaskis Saare kõrval poodiumil. Teisena lõpetanud Brandon Bogatsov (Motoklubi K-K) jäi Saarest 1 minut ja 28 sekundit ja kolmandana üle lõpujoone tulnud Bogatsovi klubikaaslane Karl-Kristjan Kajak 1 minut ja 55 sekundit. Quad 100 esikolmikusse sõitsid end Robert Lihtsa, Patric Kurvits (mõlemad Kagu MK, Honda) ja Martten Tintso (Äksi MK, Honda).

Kõige väikematel quadidel 50cc klassis võitis ülivõimsalt avaetapil konkurente ringiga edestanud Tanel Põdra (MX Racing Team, Apex). Ka Potsepas oli ta edu teisena lõpetanud soomlase Sten Pressi (Cobra) ees üks ring, kolmandaks sõitis end Marcos Kaske (Freedom Feelers MK, Cobra), kes oli ka Vilaskis kolmas.

Eesti kestvuskrossi meistri- ja karikavõistlustel tuleb nüüd pikem paus ja need jätkuvad alles 11-ndal oktoobril Haapsalus Kiltsi lennuvälja territooriumil.