Kevin Saar saavutas quadide EM-i teisel etapil viienda koha

Kevin Saar. Foto: DV Racing Pics
Kevin Saar. Foto: DV Racing Pics
Kevin Saar saavutas eile quadide Euroopa meistrivõistluste teisel etapil Castelnau de Levis’es Prantsusmaal keerulistes oludes viienda koha.

Päev algas vabatrenniga, mis oli tänu öösel maha sadanud vihmale kergelt porine. „Üritasin raja kõik elemendid kiiresti selgeks õppida ja kõva pinnasega harjuda. Kvalifikatsiooniks oli rada juba kiirem ja ka üks sõidujälg oli täiesti kuiv,“ räägib 16-aastane Pärnust pärit Saar. Ta suutis välja sõita seitsmenda koha, mis on tugevas konkurentsis hea tulemus.

Esimene start tuli Saarel enam-vähem korralik, ta sai kaheksandana minema. Selleks ajaks oli päike raja juba väga ära kuivatanud ja porist kohta polnudki. Kui sõidetud oli kaks ringi tuli taevast alla paduvihm, rada muutus sekunditega keerulisemaks ja harjumine võttis aega. „Kuna enne starti päike paistis, siis ei näinud mõtet rulliprillideks. Nii sõitsid absoluutselt kõik võistlejad ilma prillideta. Sain oma rütmi kätte ja sõidu lõpuks olin viies.“ Euroopa meistrivõistluste teise etapi esimese sõidu võitis Mike van Grinsven (Holland), teine oli prantslane Adrian Mangieu ja kolmas lätlane Edgars Mengelis.

Teiseks sõiduks oli rada juba nii hull, et pooled võistlejad otsustasid mitte sõita. „Start oli väga hea, kurvis olin kolmas ja hetkega oli nägemine null, selle ajaga, kui kilet tõmbasin, langesin juba viiendaks. Kolmandas kurvis oli üks võistleja keset rada pikali ja nägin võimalust seest möödumiseks. Kahjuks jäin ka mina ise sinna kuidagi kinni. Alustasin siis viimasena, sain sõidetud umbes pool sõitu kui üks hetk olid käepidemed ja kindad nii libedad, et ei saanud gaasi keerata. Seisin umbes kaks ringi, kuniks sain uued kindad.“ Kuna katkestajaid oli palju ja punktid mängus, sõitis Saar lõpuni ja oli finišis kaheksas. Teise sõidu võitis Mangieu Mengelise ja van Grinsveni ees.

Kokkuvõttes Saarele Prantsusmaalt 5. koht. Etapi võitis Mangieu van Grinsveni ja Mengelise ees. „Arvestades mida ilm korraldas ja milline raja olukord oli, olen suhteliselt rahul.“ Quadide EM-i järgmine, kolmas etapp peetakse järgmisel nädalavahetusel Hollandis.