Kevin Saar Saksamaal teises sõidus kolmas

Kevin Saar. Foto: DV Racing Pics
Kevin Saar sai täna Saksamaal peetud quadide motokrossi Euroopa meistrivõistluste neljandal etapil teises võistlussõidus kolmanda koha, etapi kokkuvõttes oli ta 11s.

Laupäevane kvalifikatsioon läks Saarel hästi, finaalidesse kvalifitseerus ta 7ndana. „Rada on väga lühike, kitsas, libe ja kiire ehk sellel etapil on kõige olulisem start,“ kommenteeris ta võistlustingimusi Moorgrundis. „Betoonpinnas vajab natuke harjumist, aga iga korraga läheb paremaks.“

Tänane esimene võistlussõit tihedas konkurentsis kahjuks nii hästi ei läinud. Vihma sadas, oli libe, üheksandalt kohalt läks ühes kurvis külg liiga ette. Masin suri välja ega käivitunud enam. Saar oli sunnitud katkestama. Suurfavoriidid lätlane Edgars Mengelis ja prantslane Adrian Mangiau jäid aga boksi hiljaks ning neid ei lastudki starti. SKaksikvõidu võtsid hollandlased Joe Maessen ja Mike Van Grinsven itaallase Andrea Cesari juuniori ees.

Teises sõidus alustas Saar 7ndana, tõusis viiendal 4ndaks ning neljateistkümnendal ringil kolmandaks ja suutis siis kuni lõpuni hoida oma seljataga vähem kui sekundi kaugusel teda jälitanud Cesari ja Van Grinsveni. Võitis Mangieu, Mengelis teine.

Kokkuvõttes esimene Cesari Van Grinsveni ja Zdnek Polaceki (Tšehhi) ees. Kevin Saar sai sel etapil 11. koha.

Euroopa meistrivõistlused jätkuvad 30.-31. juulil Lätis Stelpes ja lõpevad 6.-7. augustil Kiviõli Motofestivalil.