Kevin Saar võitis quadide krossimeistrivõistluste avaetapi, külgvankritel parimad Kert Varik-Maarek Miil

Kevin Saar (311). Foto: Rauno Kais
Täna jätkusid Lange motokeskuses Addinol Eesti motokrossi meistrivõistlused, kus erinevalt eilsest päevast võistlesid enamjaolt kolme ja neljarattalised võistlusmasinad. Kui eilset päeva kimbutas vihm ja tuul, siis täna piirdus ilmataat ainult tugeva tuulega ning võistlusrada oli võistlejatele tunduvalt parem.

Quad Open klassis olid kohal eelmisel aasta Eesti meeskonnas Rahvuste krossil kolmanda koha saanud Kevin Saar, Kaspar Kangur ja Martin Filatov (kõik Honda). Mõlemad sõidud võitis Langel ülivõimsalt Saar (Pärnu MC Catwees Honda Racing), kes võitis tänavu Euroopa meistrivõistluste esimese etapi kvalifikatsiooni ning katkestas sõidu liidrikohalt tehnilistel põhjustel. Langel oli noormehe hoog kodustele ja naaberriikidest tulnud konkurentidele liiast ja kummastki sõidust tulid maksimaalsed 25 punkti. Kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha avasõidus tagasihoidliku stardi teinud, kuid lõpuks teiseks tõusnud Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK, 42 p), kes oli teises sõidus kolmas. Poodiumi madalaimale astmele tõusis Kangur (Paikuse MK Catwees Honda Racing, 36 p), tema elas avasõidus üle korraliku avarii, mis jättis ta viimaseks, kuid sõidu lõpuks suutis ta end siiski enda klassi arvestuses 7ndaks sõita. Teises sõidus mehe hea hoog jätkus ja ta oli Saare järel kindlalt teine.
Samas sõidus osalenud Amatöör klassi esikolmikusse sõitsid end soomlane Max Karjalainen, lätlane Zigmars Sondors (mõlemad Honda) ja Olari Saarme (Yamaha, Pärnu MC).

Külgvankritel võttis etapivõidu seitsmekordne Eesti meister Kert Varik, kes tänavu koos Maarek Miiliga teevad kaasa terve MM-sarja ning on seal juba korralikud punktid kogunud. Avasõidus ei saanud Varik – Miil (KTM, AYR Racing) stardist hästi minema ja tõrkuva tehnikaga enamat nad teisest kohast ei saanud. Kahe sõidu vahepeal saadi tsikkel siiski korda ning mehed näitasid, millise tempoga MM-il sõidetakse ja võtsid teisest sõidust kindla võidu. Teiseks tulid oma karjääri esimese EMV sõiduvõidu saavutanud noored Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas), kes olid parimad avasõidus ja lõpetasid viimase sõidu teisena ning kogusid Varik – Miiliga võrdselt 47 punkti. Kolmanda koha said kummaski sõidus esiduo taga lõpetanud Raido Riim – Maurice Lina (Zabel, Türi AMK, 40 p).

Quad Hobi, Veteran, 250 ja Naiste mõlemad ühissõidud võitis Läti tulevikulootus Lauris Eizans (Can-Am) Läti motolegendi Agris Neija ees ning pälvis 250 klassi esikoha pärnaka Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC) ja kaasmaalase Reinis Bicansi (Honda) ees. Neija oli parim veteran, kellele järgnesid Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku MK) ja Risto Seimar (Yamaha, Motodepoo Team Green). Hobi klassi esikolmiku moodustasid aga Reigo Koppe (Yamaha, Lääne MK), Janno Oja (Yamaha, Tihemetsa MK) ja Eduard Kurankov (Yamaha, Motodepoo Team Green). Naisi oli seekord rajal üks ja seega sai võidukarika Hanna-Maria Tennokese (Honda, MK K&K).

Noorte Quad 200 ja 100 klassidele oli samuti ühine sõit ning suuremas arvestuses sai esikoha Venemaa noorsportlane Ivan Trjasov (Yamaha), kes oli parim avasõidus ja viimases teine. Talle järgnesid esimese sõidu kolmas ja teise võidumees Patric Kurvits (Honda, Kagu MK) ning võitja kaasmaalane Aleksandr Lebedev (Yamaha). 200B klassis edestas venelane Egor Vlasenkov mõlemas sõidus kaasmaalannat Juliana Moninat (Yamaha). Quad 100 võitis samuti Venemaa sportlane Semen Korostelev (Honda), kellele järgnesid Agris Neija poeg Karlis ja Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team).

Kõige pisematel quadidel masinaklassis 50cc võidutses täna Läti poiss Karlis Straubergs (Apex) motoklubi K&K sõitjate Kaur Musta ja Sander Oinuse (mõlemad Apex) ees.

Veteranide ja Hobi külgvankrite klassid võistlesid koos ning eakamate meeste arvestuses olid etapi edukaimad Argo Põldsaar ja Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Cross Team), kes võitsid mõlemad sõidud ka üldarvestuses. Veteranide klassis järgnesid nendele Läti meeskonnad Arniz Groza – Marcis Dambrovis (Emleth) ja Guntars Bondars – Edijs Poznaks (Zabel). Hobi arvestuses sai esikoha siiani Eesti parimatele korvimeheks olnud Keit Kivaste, kellel korvis Tõnis Tuul (RedMoto Racing), teiseks tulid kahe sõidu tulemusena Siim Mokrik ja Villu Ventonen (AYR-KTM, Linnamäe MK) ja kolmandaks lätlased Jurgis Macs – Toms Previtis (KTM).

Täna võistlesid ka soolotsiklid, kui rajal kihutasid Eesti karikavõistluste punktidele MX Hobi sõitjad ning kahe sõidu tulemusena osutus parimaks sõidud teise ja kolmandana lõpetanud Carl Mattias Räägel (KTM, Estonian Express Racing), kelle järel sai teise koha avasõidu kuues mees Leo Laur (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi), kes võitis viimase sõidu. Poodiumi madalaimale astmele astus esimese sõidu võitja Marken Sonn (Suzuki, Kose AMK), kes pidi aga teises sõidus 7nda kohaga leppima. Selles klassis osales ka üks vapper Venemaa kaunima soo esindaja Alisa Skudskaja (KTM), kes sai 14 osaleja seas 12. koha.

Lange motokeskuses toimub tänavu veel üks motokrossi suursündmus, kui 29. ja 30. juulil peetakse seal juunioride maailmameistrivõistlused, kus osaleb pea 200 noort krossisõitjat 30 riigist.

Addinol Eesti meistrivõistlused jätkuvad aga 3. ja 4. juunil Pärnu Lennuvälja motopargis, kus lisaks Eesti tiitlivõistluste punktidele jagatakse ka Läti MV-punkte.