Kiirendusvõistlus Speedest Glassdrive Racing 2015 tõi kohale tuhandeid inimesi

Riivo Sinijärv
Riivo Sinijärv
Laupäeval, 15. augustil toimus Pärnu lennuväljal Eesti meistrivõistluste kolmas etapp kiirendusspordis Speedest Glassdrive Racing 2015. Enam kui 40 võistlejat võtsid mõõtu veerandmiilisel ehk siis 402,33m pikkusel rajal. Vaatamata palavale suveilmale oli publikut omajagu. Võistlejad ning nende masinad pidasid väga hästi vastu ja tänu sellele ei pidanud võistlust katkestama mitte ühelgi korral.

Välisvõistlejad Ilmars Zausajavs ja Normunds Lacis sõitsid mõlemad välja 8,5 sek ajad ja oodata oli väga põnevaid finaale. Põnevust lisasid meie omad Riivo Sinijärv ja Reino Poom. Peaaegu kogu võistluse üritasid tõrkuva mootori juhtajuga konkurentsis püsida Sinijärv, aga kahjuks ei jõutud finaali. Alla pidi vanduma ka Poom, kuna lõunanaabrid suutsid olla kiiremad. Oodatud Lätlaste finaalsõit saigi teoks. Zausajevs suutis Ikkagi Lacise selja taha jätta ja kõige võimsama ja kiirema klassi esimene koht läks meie naaberriiki.
SuperComp klassis sõitsid võidu kahjuks ainukt kaks võistlejat – Mati Põld ja Lauri Soots. Põnevust jätkus. Soots on tuntud üliheade startidega ja seekord ta tõestas ja kinnitas seda veelkord. Esikoht talle ja Põld pidi veovõllide purunemise tõttu katkestama.

Mootorratase Pro klassis tegi turbo Kawasakil superilusad starte ka Nils Laur, sõites välja aja 8,888 sek. Pole küll enda parim aeg, aga ilus siiski.

Driftimees Randar Kajo tuli proovima kiirendusrada ja see õnnestus tal 100%. Oma klassi võit tuli siit talle.

Võimsate tänavaautode klassis Street B tegi platsi puhtaks Kaido Reisser oma Audi S4’l.

Alljärgnevad olid siis oma klassi parimad :

StreetBike
1. Erko Poska
2. Rasmus Lipson

ProBike
1. Deivid Urbus
2. Nils Laur

Junior Bracket
1. Dan Siimson
2. Marcel David Tõeleid

Street/A
1. Ahto Vasar
2. Roland Kallaste

Street/B
1. Kaido Reisser
2. Andres Arnover

Sportsman ET/ Pro ET
1. Ago Kravets
2. Delvis Siimson

Street modified
1. Randar Kajo
2. Kristo Luhaäär

SuperComp
1. Lauri Soots
2. Mati Põld

Outlaw
1. Ilmars Zausajevs
2. Normunds Lacis

Korraldajad tänavad kõiki pealtvaatajaid ja osalejaid, korraldusmeeskonda, toetajaid ning abilisi. Speedest on tagasi jälle järgmisel aastal.