Kiirendusvõistlus “Speedest Legends” toob Pärnu lennuväljale üle 100 osaleja

29. ja 30. juulil tähistatakse Pärnu lennuväljal Baltimaade suurema kiirendusvõistluse SPEEDEST auväärset 20.-ndat juubelit.

Nende 20.aasta jooksul on Eesti erinevates paikades – Tallinnas Lasnamäe kanalis, Haapsalus Kiltsi lennuväljal, Tartus Raadi lennuväljal ja viimased aastad Pärnu lennuväljal toimunud ligi poolsada Speedesti nimelist võistlust.

Juuli viimasel nädalavahetusel kogunevad lisaks praegustele tegijatele Pärnu lennuväljale ka ala tõelised legendid nagu – Kaido Krum, Ville Oksanen, Eduard Sangernebo, Ilmars “ILMS” Zausajevs, Jari “Patis” Heinonen, Kalle Mannerkoski jt.

Just legendidele kuulub Speedest Legends 2017 võistluse avapäev. Pühapäeval saab rajal näha Eesti Kiirenduse Karikasarja 3.etapi osalejaid.
“Mina, kes ma olen juba paljudes kohtades sõitmas käinud, võin ausalt öelda, et Speedest on paremini organiseeritud võistlus Baltikumis. Ma ootan alati seda võistlust. Korraldajad on välisvõistlejate suhtes alati väga vastutulelikud ja abivalmis ja ma soovitan alati ka teistel võistlejatel Speedestil osaleda,“ sõnas lätlane Ilmars Zausajevs enne juubelivõistlust.

Kohale on lubanud tulla vanad kiirendussõitjad, driftjad ja mootorratturid Lätist, Leedust, Soomest ja loomulikult kogu Eesti kiirenduse raudvara. Kokku saab kahel päeval Pärnu lennuväljal näha ligi 100 osalejat.

Mõlemad päevad saavad olema täis rehvisuitsu, kiireid autosid ja mootorrattaid ning ei puudu ka lõbusad vahepalad, demonstratsioon esinemised ja mängud publikuga.

Speedest Legends võistlus ei koosne ainult kiirendusvõistlusest. Helirõhuvõistlus “Speedest Legends Alpine Sound Challenge 2017” toob kokku ka suure helirõhuvõistluse.

“Speedest see on meeskond. Iga lüli meeskonnast on oma ala proff, kes annavad alati endast maksimumi, et kõik õnnestuks. See teebki kokku suure ürituse mida inimesed armastava ja ootavad. Suur osa on loomulikult toetajatel, kes Speedestile läbi aastate on õla alla pannud. Suur kummardus neile selle eest,” sõnas Speedest Legends võistluse peakorraldaja Aivo Halanurm enne eesootavat võistlust.

Speedest Legends ajakava ja piletiinfo on leiab Speedesti kodulehelt www.speedest.ee.