Kiviõlis sõideti esmakordselt pikk soolokrossivõistlus

Heido Havam Kiviõlis. Foto: Motostart Photography
Heido Havam Kiviõlis. Foto: Motostart Photography
Läinud laupäeval, 20. juunil toimus esimene soolotsiklite kross Kiviõli krossirajal, võistlus mis oli Eesti Hobikrossiklubi karikasarja neljandaks etapiks. Hommik algas kerge sajuga ja päeva peale sai seenevihmast keskmiselt tugeva vihmani välja erinevaid variatsioone tunda, kuid päeva viimane kolmandik saabus kuiv ilm.

Päeva esimene start oli 85cc klassi ehk kõige nooremate võistlejate võidukihutamine ja olenematta vihmasajust kujunes võistlus üsnagi huvitavaks eriti kui Egert Pihlak liidripositsioonilt kukkus ja pidi paar kohta loovutama. Kuid päeva lõpuks suutis siiski võidud mõlemast sõidust võtta ja sellega koos ka päeva parima koha oma nimele vormistada. Teiseks tuli sel korral külalisvõistleja Venemaalt Viktor Khodyrev ja kolmas oli Alex-Allar Rebane.

Retro+Retro Open võidusõidus oli sel korral treeningvigastuste tõttu pealtvaatajana üks favoritte Tarmo Tomson ja seega sai juba stardist hästi minema Taavi Laur kes tegi puhta töö võites mõlemad sõidud. Teiseks tuli Priit Laur ja kolmandaks Jaanus Sommer Retro Open arvestuses. Samas stardis eraldi arvestuses võistlesid ka Retro ehk veel vanemate rataste arvestuses oli Jaanus Lüüding omas tempos võttes üldarvestuses Lauri järel teise koha ja oma klassis esimese. Hea üllatusena „mahutasid“ end poodiumile Priit Tamtik teisena ja Jüri Kummer kolmandana.

Järgmisena tegid ilma MX40+MX50 ehk veteranvõistlejad jagatud vastavalt vanusele ja mõlemast stardist napsas stardivõidu Tõnu Lill Yamahal. Sõidu kulgedes suutsid siiski nooremad mehed mõned positsioonid endale näpata ja nii võttis üldarvestuses võidu Erki Privoi, teine Urmas Heliste ja kolmas Tõnu Lill. Päeva kokkuvõttes aga läks MX50 klassi võit Tõnu Lillele, teine koht Kaido Kasele ja kolmas koht Enno Lustusele. MX40 arvestuses aga võit Erki Privoile, teine koht Urmas Helistele ja kolmas koht Aivo Rabbile.

Järgmine sõit toimus juba MX30 klassile kus liidripositsiooni võttis algul Aleksei Teplov, kuid sõidu kestel hiilisid temast mööda Anti Adulas, Mairo Soomets ja Andrus Lomp. Teine sõit keeras aga kaardid pahupidi kui asjade kokkulangevusel Adulas kukkus stardisirgel ja sõitu asusu vedama Lomp. Kuna rada nüüd juba kuivas siis sobis see eelmise sõidu kümnendale mehele hästi ja nii võttis teise sõiduvõidu Rasmus Lehter. Päeva kokkuvõttes aga annab tulemuse kahe sõidu punktide liitmine ja nii asetus parimale kohale Andrus Lomp, teine Mairo Soomets ja kolmas Rasmus Lehter.

MX D klass kes viimaste aastate eesti motokrossi au ja uhkus eelkõige tänu oma suurele osavõtuhuvile, kulges samuti väga põnevalt. Kui esimeses sõidus võidutses Alex Siim, Taavi Silti ja Erik Samoskini ees siis teises sõidus võttis võidu hoopis Kevin Järvpõld. Etapivõit siiski Siimule parimate punktidega, teine Erik Samoskin ja kolmas Kert Toming. MX C klassis kulges võidusõit Erik Pirni juhtimisel, teine Rauno Saia ja kolmas Mihkel Reino. MX B klassis võttis võidu Kerto Kase Günther Põllumäe ees.

Päeva põnevamad kolm starti kuulusid MX A ja Juunior klassi võistlejaile ja draamat jagus kõigiks sõitudeks. Kiviõli rada pakkus eriti nauditavat vaatepilti antud sõitudes kuna rajal on hüppeid mida antud klassides kahe kaupa võeti ja laineteski erinavaid rütme parima ringiaja tegemiseks ette võeti. Kui esiemesest stardist asusu juhtima Aleksei Vinogradov (Kawasaki), siis teises sõidus Ardo Kaurit (Yamaha) ja kolmanda Heido Havam (KTM). Esiemesed kaks sõitu suutis võidu vormistada oma nimele Ardo Kaurit kuid kolmandas sõidus läks võid väga head kiirust näidanud Vinogradovile. Päeva lõpuks etapivõit Ardo Kauritile, teine Aleksei Vinogradov ja kolmas Heido Havam. Juuniorite arvestuses võttis võidu Hans Priidel (Kawasaki), teine Kristo Koppel (Yamaha) ja kolmas Aaron Nau (Honda).

Enne päevalõpus aset leidnud autasustamit toimus ka kõigile võistlejaile mõeldud ja EHKK karikasarja esimesest aastast tuntud rehvijooks mis sel korral kandis Yamahakeskuse nime ja kus auhinnaks tuttuus krossirehv mille andsid üle Dynami:t tüdrukud kes võistlustel silmailu käivad pakkumas.

Järgmine EHKK etapp sõidetakse juba 11.juulil Jõgeva Linnamäe krossirajal, kus taas kohal ilusad tüdrukud, lahedaim seltskond, keda motokrossil võite kohata ja samuti toimub piletiostjatele loosimine.