Koit Toome debüüt autoringrajavõistlusel: „Adrenaliin oli nii üleval, et väsimust ei tundnud!“

Koit Toome. Foto: Edgar Seemendi
Koit Toome. Foto: Edgar Seemendi
Kui veel mõned ajad tagasi oli Koit Toome jaoks osalemine autoringrajavõistlustel tema jaoks unistus, siis nüüdseks on see unistus täitunud ja Eesti meelahutusmaailma tippude hulka kuuluv laulja ei suuda ära oodata järgmist võistlust.

Just sellise emotsiooni andis talle 17.-18. mail auto24ringil sõidetud Eesti autoringraja meistrivõistluste avaetapp, kus Toome startis BMW 325 klassis. Oma huvi varemgi tehnikaspordi vastu välja näidanud Toome jaoks oli debüüt autoringrajal edukas ja mehe enda hinnangul parem, kui oleks osanud oodata.

Meeldetuletuseks olgu öeldud, et auto24ringi meeskond otsustas tänavu tuua ringrajale ühe Eesti avaliku elu tegelase, kelle puudub varasem autoringraja võistluskogemus. Koit Toome võttis ettepaneku vaatamata tihedale suvegraafikule vastu ja osaleb tänavu neljal auto24ringil toimuval Eesti autoringraja meistrivõistluste etapil klassis BMW 325. Esimesed tõsisemad kokkupuuted auto ja rajaga olid tal mai alguses, tema sõidutreeneriks on suurte kogemustega Martin Laur. Koos tehtud töö kandis vilja juba kvalifikatsioonis, kui Toome oli pikalt kolmandal kohal ja alles sõidu viimases faasis kukkus tema parim ringiaeg neljandaks, vahe kvalifikatsiooni võitnud Allan Tigasega jäi 1,1 sekundi peale.

Esimeses võistlussõidus loovutas ta alguses ühe koha ja sõitis pikalt viiendal kohal, kuid üks pikaks läinud pidurdus maksis talle veel kohti ja ja langes seitsmendaks, kus ka sõidu lõpetas. Teine sõit ja Toome suutis esimeste kurvidega tõusta kaheksandalt kohalt neljandaks, kuid siis hakkas tõrkuma BMW käigukasti hoovastik, käigud ei läinud sisse ja sõit tuli pooleli jätta.

„See nädalavahetus oli nii huvitav, pingeline kui ka ülimalt väsitav. Jah, ma olin saanud enne sõita ja Martin Laur on teinud head tööd, kuid siis olen olnud rajal üksinda. Kvalifikatsioon oli päris hea, kuid võistlussõitudes jääb selgelt kogemusest puudu, mida enamusel sõitjatest on kõvasti rohkem kui mul. Ei saa sõita ainult oma trajektoori, vaatad peegleid, katad, otsid võimalusi möödasõiduks, päris palju tegemist ühesõnaga. Avasõidus jäingi peegleid vaatama ja kohe tuli ka viga, teise sõidu alguses sain ka teistest mööda sõita ja kokkuvõtteks saab öelda, et eesmärk sai täidetud. Kuhjaga kogemusi ja auto enam-vähem tervelt kodus tagasi. Ei kahetse seda otsust mitte üks gramm ja nüüd tahan trenni edasi teha ning ootan uut võistlust,“ oli Koit Toome kommentaar peale debüüti autoringrajal.

Koit Toome debüüdiga jäi väga rahule ka auto24ring juht Andres Hall. “See on natuke kadestusväärne, kuidas mõnele meist on antud omadus olla andekas pea kõiges, mida ta teeb. Koit on üks neist ja tema debüüdi kohta oskan öelda vaid kiidusõnu. Super esitus! Talle olid võistlussõidud esimesteks mees-mehe vastu sõitudeks ja ta sai hästi hakkama. Esimese stardi sõiduvea, mis oli ilmselt ka nädalavahetuse ainuke, saab kirjutada just kogenematuse arvele ja selles pole midagi hullu. Teise stardi eel pidasime plaani, kuidas esimesed kurvid läbida ja ta täitis seda 100%, kahjuks ei pidanud tehnika vastu. Ta haarab teemat lennult ja kui temaga rääkida võidusõidu teemal, jääb mulje, et ta on sellega juba pikalt tegelenud,” kiitis Hall Koit Toomet.

Koit Toome järgmine võistlus on auto24ringil 28.-29.juuni, kui sõidetakse autoringraja Eesti meistrivõistluste teine etapp.

Koit Toome tõi koos auto24ringiga rajale Addinol, võistlusvarustusega aitas Racingexpert, võidusõidutehnika eest hoolitses Jõujaam ja videod tõi autost arvutisse GoPro.