Kolm Eesti külgvankri meeskonda võistlesid MM-i teisel etapil

Kert Varik - Maarek Miil. Foto: Luc Driesen
Kert Varik – Maarek Miil. Foto: Luc Driesen
Kert Varik – Maarek Miil saavutasid sel nädalavahetusel Tšehhis Kramolinis peetud külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste teisel etapil 16. koha. Gert Gordejev – Keit Kivaste olid 27. ning kolmas Eesti meeskond kahjuks finaalidesse ei pääsenud.

„Rada on siin ülikiire, selline äge hoog on üleval,“ kommenteeris Kert Varik. Eestis nii kiiret rada ei leidugi ning võistlussõitudes põhjustas see tema ekipaažile kohe ka ootamatu probleemi – pidurid põlesid „ära“ – esimeses sõidus ei olnud pidureid Variku sõnul üldse, teises sõidus oli olukord pisut parem.

Võistlussõitude tulemused olid Varik – Miilil täna 17. ja 15. Finaali pääs oli ekipaažile aga pisut keeruline, kuna kuigi nad oma kvalifikatsioonisõidus 14. koha said, tuli tsikli müranormi ületamise eest trahv 5 kohta tagasilangemist ning pidi minema last chance ehk viimase võimaluse kvalifikatsiooni, kus saadi teine koht ning kindlustati finaalipääs.

Samas kvalifikatsioonisõidus olid Gordejev – Kivaste 12. ja tänastes võistlussõitudes sõideti välja 24. ja 25. koht ning etapi kokkuvõttes saadi 27. tulemus.

Kolmas Eesti ekipaaž Tšehhis olid meie noorimad, Markus Normak – Karl-Albert Kasesalu, kes said oma kvalifikatsioonis 25. tulemuse ja ei pääsenud edasi ka last chance kvalifikatsioonist.

Kramolini etapi võitsid Valentin Giraud – Nicolas Musset (Prantsusmaa) Daniel Willemseni – Peter Beunki (Holland) ja Jan Hendrickx – Ben van der Bogaarti ees (Belgia – Holland).

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistlused jätkuvad järgmisel nädalavahetusel Prantsusmaal.