Kolm eestlast quadide Euroopa meistrivõistluste etapil esikümnes

Henri Mündi. Foto: Rauno Kais
Henri Mündi. Foto: Rauno Kais
Eelmisel nädalavahetusel toimunud Kiviõli Motofestivalilt siirdus külgkorvide ja quadide krossikaravan Lätti Kegumsi krossirajale, kus sõideti korvide üheksas MM-etapp ja quadide kolmas EM-etapp.

Külgkorvide Läti MM-etapist võtsid osa traditsiooniliselt mitmed Eesti meeskonnad ja seekord olid meie sõitjatest Kegumsis võistlemas Kert Varik – Erkki Kõiv (Zabel), Ülar Karing – Juhan Paabstel (AYR KTM), Gert Gordejev – Veikko Parksepp (WSP Zabel), Argo Põldsaar – Indrek Aljes, Sverre ja Alar Lamp ning Sergei Ivanov – Ahto Jalas (kõik kolm AYR KTM).
Enda kvalifikatsioonisõitudest pääsesid otse finaalsõitudesse Varik – Kõiv, Karing – Paabstel, Gordejev – Parksepp ja Põldsaar – Aljes. Last Chance sõidus, kust oli kuuel paremal võimalus finaali saada, saavutasid Sverre ja Alar Lamp 12-nda ja Ivanov – Jalas 15-nda koha ning kahjuks finaalsõitudesse ei pääsenud.
Esimese finaalsõidu võitsid Kiviõli etapi võitnud valitsevad maailmameistrid belglane Ben Adriaenssen ja hollandlane Ben Van den Bogaart (WSP Husqvarna), kellele järgnesid hollandlane Etienne Bax ja lätlane Kaspars Stupelis (WSP Zabel) ning belglane Jan Hendrickx koos lätlase Elvijs Mucenieksiga (WSP KTM). Varik – Kõiv olid parimate eestlastena 11-ndad, Gordejev – Parksepp lõpetasid sõidu 14-ndana ja Põldsaar – Aljes 16-ndana. Karing – Paabstel katkestasid sõidu kaheksandal ringil.
Adriaenssen – Van den Bogaart võtsid ka teisest sõidust kindla võidu, teiseks sõitsid end seekord Hendrickx – Mucenieks ja kolmandaks Bax – Stupelis. Eestlastest olid parimad 14-ndana lõpetanud Gordejev – Parksepp, Põldsaar – Aljes ületasid lõpujoone 17-nda, Varik – Kõiv 19-nda ja Karing – Paabstel 23-ndana.
Kahe sõidu kokkuvõttes astusid poodiumile Adriaenssen – Van den Bogaart (50 punkti), Hendrickx – Mucenieks (42 p) ja Bax – Stupelis (42 p). Gordejev – Parksepp (14 p) saavutasid 13-nda koha, Varik – Kõiv (12 p) olid 15-ndad ja Põldsaar – Aljes (9 p) 17-ndad. Karing ja Paabstel kahjuks Kegumsist punkte ei saanud.

Quadide Euroopa meistrivõistluste etapil olid eestlastest stardijoonel eelmise aasta EM-i neljas mees Priit Järvloo (Kawasaki), Kiviõlis eelmisel nädalavahetusel ajalugu teinud ja kolmanda koha saanud Henri Mündi (KTM), Kaspar Kangur, Martin Filatov (mõlemad Honda) ja Sander Parts (KTM).
Kvalifikatsioonis näitas kiireimat ringiaeg kohalik äss Edgars Mengelis, kellele järgnesid Kiviõlis teise koha saanud soomlane Olli Koskela (mõlemad Yamaha) ja Kiviõlis võidutsenud EM-liider hollandlane Mike Van Grinsven (W-Tec). Eestlastest oli kukkunud ja kätt vigastanud Järvloo aeg 4-s, Kanguri oma oli 7-s, Filatovil 9-s, Mündil 10-s ja Partsil 27-s.
Esimese sõidu võitis kindlalt Mengelis Koskela ja Van Grinsveni ees. Kangur tegi väga head sõitu ja oli neljas, esikümnesse sõitsid eestlastest veel Mündi (6.), vigase käega sõitnud Järvloo (8.) ja Filatov (9.).
Mengelis võttis ka teises sõidus kindla võidu, teiseks ja kolmandaks sõitsid end jälle Koskela ja Van Grinsven. Eestlaste parima tulemuse eest vastutas kuuendana lõpetanud Järvloo, kelle järel lõpetas Mündi. Filatov oli selles sõidus 13-s, Kangur katkestas sõidu algfaasis rehvi purunemise tõttu.
Kahe sõidu tulemusena moodustasid esikolmiku seega Mengelis (50 p), Koskela (44 p) ja Van Grinsven (40 p). Meie omadest mahtusid esikümnesse kuuenda koha saanud Mündi (29 p), seitsmes Järvloo (28 p) ja üheksas Filatov (20 p). Kangur oli avasõidus saadud 18 punktiga 11-s.

Külgvankrite ja quadide vahel sõideti ka veteranide külgkorvide sõidud, kus eestlased saavutasid mitmeid poodiumikohti. AIR arvestuses olid Sergei Ivanov – Ahto Jalas 2., Madis Maastik – Johannes Johansson 4., Priit Põhjakas – Tauno Tiik 7. ja Kuldar Jaosaar – Joel Soomer 11. Seeniorite klassis oli Urmas Sugasep koos lätlase Normunds Berzinsiga kolmas, Renee Reino – Keit Kivaste olid 4., Sverre ja Alar Lamp 5., Andres Piirsalu – Tom Kuusmaa 6., Erik Vahte – Aaro Ludvi 7. ja Vaino Herne – Aivo Tammiksaar 10. Veteranide arvestuses võtsid teise koha Urmas Põlluste – Lembit Loorits teise koha, Tõnu Suurkuusk koos vapra naise Diana Pruks’iga olid kuuendad ning Arvo ja Hendrik Lepp 11-ndad.

Külgkorvide järgmine MM-etapp sõidetakse 23.-24. augustil Šveitsis Roggenburgi rajal, quadide neljas ja ühtlasi ka viimane EM-etapp toimub 31. augustil Taanis Erslevis. Enne seda osalevad aga Järvloo ja Mündi Addinol Pole Position meeskonnas koos Martin Toovisega 22.-24. augustil Prantsusmaal sõidetaval 12-tunnisel quadide kestvussõidul MAXXIS Pont-de-Vaux Mondial.