Krestinov Inglismaa meistrivõistlustel viies ja Rätsep kümnes

Gert Krestinov. Foto: Rauno Kais
Tänavu peamiselt Inglismaal võistlevad Gert Krestinov ja Priit Rätsep tõmbasid sellel nädalavahetusel joone alla ühele kahest sarjast, kus nad osalesid, kui Foxhilli krossirajal sõideti selle aasta Maxxis Inglismaa meistrivõistluste viimane etapp.

Kvalifikatsioonis sai Krestinov 10-nda ja Rätsep (mõlemad Kawasaki) 19-nda ringiaja, mis tähendas, et 12 kiirema seas, kes selgitasid eraldi Superpole ajasõidus lõpliku stardipuu valijate järjekorra, osales ainult Krestinov. Selles sprindisõidus sai Krestinov kirja 11-nda aja.

Esimeses sõidus võidutses kindlalt kvalifikatsioonide kiireim Graeme Irwinit (Suzuki), kes edestas teisena lõpetanud Elliott Banks Browne’i 4,4 ja Brad Andersoni (mõlemad Honda) 6,2 sekundiga. Krestinov saabus avaringilt kümnenda koha peal ning heitles enamus sõidus esikümne piirimail ja ületas lõpujoone üheksandana. Rätsep oli esimese ringi järel alles 23-s, kuid sõidu edenedes eestlane parandas siiski oma kohta ja oli lõpuks 18-s. Järgmise sõidu võitis omakorda Banks Browne 2,5 sekundilise eduga Irwini ees, kolmandana ületas lõpujoone avasõidu viies mees Martin Barr (KTM), kes kaotas võitjale 4,4 sekundit. Teise sõidu start ei õnnestunud Krestinovil kõige paremini ja ta oli avaringi järel alles 16-ndal kohal, kuid õnneks suutis noormees head tempot tehes mitmeid kohti tõusta ja oli lõpuks seitsmes. Rätsep pidi seevastu sõidu avaringil kukkumise tõttu pooleli jätma. Meistrivõistluste viimases sõidus võidutses avasõidus kuuenda koha saanud ja teises katkestanud Shaun Simpson (KTM), kes kindlustas endale meistritiitli juba eelmisel etapil. Simpsonile kaotas teisena lõpetanud Anderson 1,8 ja kolmandaks sõitnud Banks Browne 3 sekundiga. Krestinovi sõit kulges analoogselt esimesele ja lõpujoone ületas ta seekord kaheksandana. Rätsep tuli avaringilt 18-ndal kohal ja sõidu jooksul suutis ta ühe koha tõusta ning oli 17-s.

Kolme sõidu kokkuvõttes saavutas esikoha Banks Browne (67 punkti), teise koha sai Irwin (63 p) ja kolmanda Andreson (60 p). Krestinovile kuulus 39 punktiga kaheksas ja Rätsepale 7-ga 19-s koht.
Meistrivõistlused võitis, nagu juba eelnevalt mainitud, Simpson, kes kogus hooaja jooksul 464 punkti. Teise koha sai hooaja kokkuvõttes Kristian Whatley (Yamaha, 355 p), kes oli Foxhillis kokkuvõttes neljas. Poodiumi madalaimale astus Anderson (320 p), kellest ainult punkti kaugusele jäi Irwin. Krestinov kaotas Irwinile omakorda 37 punktiga ja oli viies.

“Viimane Briti meistrivõistluste etapp on nüüd seljatatud ja tuleb tunnistada, et oli väga raske päev, sest rada ei olnud absoluutselt mulle meelepärane. See oli väga kõva ja kivise pinnasega, lisaks järsud mäest laskumised ja palju suuri hüppeid. Sõitsin liigseid riske võtmata võimalikult kiiresti, mida oli ka tulemustest näha. Ei hakanud mõttetuid riske võtma, kuna sellel nädalavahetusel on ju Rahvuste kross. Mul on hea meel, et lõpetasin hooaja viienda kohaga, sest meistrivõistluste eesmärk oligi olla esimese viie seas ja võtta mõned poodiumid, kahjuks viimane seatud eesmärkidest sel aastal ei õnnestunud. Apico LPE Kawasaki meeskond jäi minu esitusega rahule ja võib-olla ainuke asi, mis nad ette heitsid, olid tagasihoidlikud stardid. Aga üldjoontes peavad kõik lõppenud meistrivõistluseid kordaläinuks, mis on peamine,” võttis oma hooaja kokku Krestinov.

“Võtsin viimast etappi suhteliselt rahulikult, kuna väga palju võita ei olnud ja minu jaoks oli see kõige ebameeldivam rada, kus sõitnud olen, sest seal olid suured tõusud ja langused ning seda kõval pinnasel. Väga ohtlik ühesõnaga. Sellest tulenevalt olid ka mu sõitude tulemused tagasihoidlikud. Teises sõidus kukkusin teises kurvis üpris kõvasti ja tulin maha, õnneks midagi hullu ei juhtunud ja sain ka viimase sõidu sõidetud,” võttis oma finaaletapi kokku 181 punktiga meistrivõistlused kümnendal kohal lõpetanud Rätsep.

Krestinovil ja Rätsepal on Inglismaal sõita veel üks võistlus, kui 5. oktoobril toimub MX Nationals sarja finaaletapp. Enne seda esindab Krestinov Eesti koondist 27.-28. septembril Lätis Kegumsis toimuval Rahvuste krossil, kus on stardijoonel ka peoperemeeste esinumber Matiss Karro, kes võitis Inglismaa meistrivõistlused MX2 klassis.