Krestinov ja Rätsep Inglismaa meistrivõistluste etapil esikümnes

Gert Krestinov. Foto: Imagerich photography
Lyngis Cadders Hilli motokrossirajal toimus käesoleva aasta Maxxis meistrivõistluste teine etapp, kus olid võistlemas Gert Krestinov ja Priit Rätsep masinaklassis MX1 ja Erki Kahro klassis MX2.

Kvalifikatsioonis olid kaks kiiremat MM-il võistlevad britid Jake Nicolls ja Shaun Simpson (mõlemad KTM), esimese kahe parimaid ringiaegu lahutas 0,6 sekundit. Krestinovi (Kawasaki) aeg oli kolmas jäädes kiireimale alla 1,6 sekundit. Rätsepa (Kawasaki) aeg oli 17-s (+6,2). Kaksteist kiireimat pääsesid Superpole sõitu, kus sõideti aja peale ainult üks ring, mille aegade järjestus määras stardikoha valimise õiguse. Sinna pääses eestlastest ainsana Krestinov, kes sai teise aja Simpsoni järel.

Esimest sõitu alustas eestlastest paremini Krestinov, kes oli esimese ringi järel seitsmes, kuid tegi vea ja langes teisel ringil neli kohta. Järgnevate ringide jooksul suutis aga noormees stabiilselt oma kohta parandana ja ületas lõpujoone viiendana. Rätsepa sõit ei alanud aga nii hästi, kui ta juba avaringil ühe sõiduvea tegi, mis ta 27-ndaks langetas. Mõned ringid hiljem ta kukkus, kuid suutis toibuda ja lõpetas sõidu 17-ndana. Sõidu võitis Simpson, teine Nicholls (+5) ja kolmas Kristian Whatley (Yamaha, +23,8). Krestinov jäi võitjast 29,9 sekundit ja Rätsep 1 minut ja 48 sekundit.

Teine sõit kulges jällegi paremini Rätsepal, kes tuli avaringilt kuuendana ja tõusis peagi neljandale kohale, kus ta ka lõpetas. Krestinov oli esimese ringi järel 12-s, kuid sõidu edenedes suutis oma kohta veidi parandada ja oli kaheksas. Nicholls suutis seekord Simpsonit 2,3 sekundiga edestada ja kolmandaks tuli Nathan Watson (KTM, +32,5). Rätsep kaotas esimesele 50,6 sekundit ja Krestinov ühe minuti ja 2 sekundit.

Päeva viimases sõidus tuli Krestinov avaringilt viiendana ja ta sõitis sellel kohal esimesed viis ringi, kuid siis möödus temast Whatley ja eestlane lõpetas kuuendana. Rätsep oli esimese ringi järel seitsmes ja hoolimata sellest, et ta paar ringi hiljem paar kohta langes, lõpetas ta sõidu kaheksandana. Selles sõidus võidutses Watson, kes edestas Simpsoni 3 ja Nichollsi 11 sekundiga. Krestinov jäi Watsonist 20,7 ja Rätsep 50,5 sekundit.

Kolme sõidu tulemusena kuulus etapivõit 69 punktiga Simpsonile, Nicholls oli teine (67 p) ja Whatley kolmas (48 p). Krestinov kogus 44 punkti ja oli seitsmes.

“Päev algas hästi, sain kvalifikatsioonis kiire aja ja olin Superpoles teine, mis tegi meele rõõmsaks küll! Esimene sõit algas korralikult, olin kuuendal kohal, kui tegin väikese vea. Prillidel rullisüsteemi tõmmates ei saanud enam kätt lenksu külge tagasi ja lendasin rajalt välja. Tsikkel suri samuti välja ja pidin siis küllaltki tagant jälle ette tulema hakkama, aga hoog oli hea ja jõudsin viiendaks. Teine sõit oli jälle probleeme prillidega ja ei saanud täiel kiirusel sõita, kohaks siis kaheksas. Viimases sõidus oli rada juba nii aukus, et väsisin isegi küllaltki ruttu ära, tavaliselt seda ei juhtu. Kahjuks selle tõttu ei saanud ka ennast kokku võtta ja möödasõite teha, kuigi mehed olid kõik minu ees,” rääkis oma kolme sõidu juhtumistest Krestinov. “Kokkuvõttes olin seitsmes ja kindlasti pole tulemus see, mis lootsin, aga hoog oli kindlasti potentsiaalsem paremaks tulemuseks, kuid seekord siis realiseerisin ennast nii. Positiivne oli see, et sain palju paremad stardid, kui eelmistel võistlustel.”

“Päev ei alanud mulle kõige paremini. Ajasõidus head ringi tehtud ei saanudki, kuna esimesel kiirel ringil kukkusin ja peale seda hakkas vihma sadama. Seega stardikohta sain alles 17-ndana valida. Esimene sõit läks aiataha, kui esimesel ringil lasin tagaratta alt ära ja mõned ringid hiljem ei suutnud ees kukkunud konkurendist mööda saada ning sõitsin talle otse kümnesse ja kukkusin. Võitlesin lõpuni ja kohaks oli 17. Teises sõidus sain hea stardi, esimeselt ringilt tulles olin kuues ja siis sõitsid kaks konkurenti mu ees omavahel kokku, mille tulemusena tõusin neljandaks ning nii sõidu lõpetasin. Kolmanda sõidu lõpetasin kaheksandana, kuna rada oli lõpuks ikka väga aukus ja võtsin asja rahulikult, raske oli. Aga lõpptulemus üheksas ja teise sõidu üle on väga hea meel! Hetkel liiguvad asjad vaikselt ülesmäge,” võttis oma päeva kokku 35 punktiga üheksanda koha saanud Rätsep.

Krestinovi meeskonnakaaslase Kahro (Kawasaki) võistluspäev lõppes MX2 klassis kahjuks vara. Kvalifikatsioonis 19-ndat aega näidanud noormees sai esimest sõitu sõita ainult viis ringi, kui pidi tsikli tehniliste probleemide tõttu sõidu ja ülejäänud võistluspäeva pooleli jätma.