Krestinov ja Rätsep Inglismaa meistrivõistluste etapil jälle esikümnes

Gert Krestinov. Foto: Jensen Gardner
Canada Heights’is sõideti Maxxis Inglismaa meistrivõistluste kolmas etapp, kus startisid ka tänavu peamiselt Inglismaal võistlevad Gert Krestinov ja Priit Rätsep. Võistluspäev oli suviselt palav, kus termomeeter näitas kohati 25 kraadi, mis pani sõitjad ja tehnika tõsiselt proovile.

Kvalifikatsioonis, mille kiireim oli MM-il võistlev Shaun Simpson (KTM), oli Krestinovi aeg neljas (+2,1 sek) ja Rätsepa (mõlemad Kawasaki) oma 13-s (+5). Kaksteist kiireimat pääsesid Superpole sõitu, kus sõideti aja peale ainult üks ring, mille aegade järjestus määras stardikoha valimise õiguse. Sinna pääses eestlastest ainsana Krestinov, kes sai Superpole’s kümnenda aja.

Esimese sõidu võitis samuti MM-il võistlev inglane Jake Nicolls (KTM), kes edestas 0,9 sekundiga Simpsoni. Kolmandaks tulnud Kristian Whatley (Yamaha) kaotas võitjale juba 41,5 sekundit. Rätsep tuli avaringilt 12-ndana, kuid suutis sõidu edenedes oma kohti parandada ja oli kuues (+1.28,7). Krestinovi start ei õnnestunud just eriti hästi ja ta oli esimese ringi lõpuks alles 28-s. Sõidu jooksul head kiirust näidanud noormees lõpetas sõidu siiski 8-ndana (+1.31,5).

Teises sõidus käis äge võitlus esikohale jälle Simpsoni ja Nicollsi vahel, kus seekord jäi ainult 0,2 sekundiga peale esimesena nimetatu. Esimese sõidu viiendana lõpetanud Brad Anderson (Honda) oli kolmas jäädes võitjast 56,9 sekundit. Krestinov ei saanud ka selles sõidus head starti ja oli avaringi järel alles 35-s ning sarnaselt esimesele sõidule tõusis ta hea sõiduga lõpuks kümnendaks (+1.31,7). Rätsep oli esimese ringi järel kuuenda koha piirimail, kuid pidi sõidu teisel ringil tsikli rikke tõttu pooleli jätma.

Päeva viimase sõidu võitis jälle Simpson, kellele teisena lõpetanud Whatley, kes oli teises sõidus kuues, kaotas 1,3 sekundit. Krestinov sai väga hea stardi ja sõitis enamus sõidust teisel kohal, kuid pidi paar ringi enne lõppu Whatley endast mööda laskma ja lõpetas sõidu kolmandana. Kaotust Simpsonile tuli lõpujoonel 5,2 sekundit. Rätsep sai samuti hea stardi ja oli avaringi järel seitsmes. Ta suutis küll koha võrra tõusta, kuid pidi seejärel sõidu jooksul mõned kohad loovutama ja oli üheksas (+43,9).

Kolme sõidu kokkuvõttes oli parim Simpson (72 punkti), teine viimases sõidus kaheksas olnud Nicolls (60 p) ja kolmas Whatley (57 p). Krestinov oli 44 punktiga kuues ja Rätsep 27-ga üheksas.

Meistrivõistlustel jätkab liidrina Simpson (211 p) kellele järgnevad Nicolls (194 p) ja Whatley (165 p).

Krestinov on 117 punktiga kuues: “Päev algas hästi ja olin esimeses ajasõidus neljas, kuid Superpoles tegin viimases kurvis apsaka ja lasin esiratta alt, langesin kümnendaks. Sellegipoolest stardikoha valikul polnud probleeme. Esimeses kahes sõidus kukkusin mõlemad korrad stardikurvis ja pidin sõite alustama tagant otsast, esimeses sõidus jõudsin välja kaheksandaks ja teises sõidus kümnendaks. Kolmandas sõidus sain hea stardi ja sõitsime terve sõidu Simpsoniga koos, aga kahjuks sai viimastel ringidel jaks otsa ja langesin kolmandaks. Sõiduga jäin siiski rahule. Viimase sõidu boonuseks oli kiireim ringiaeg. Üldkokkuvõttes jäin nädalavahetusega rahule, näitasin head minekut ja suutsin palava ilmaga lõpuni pingutada.”

“Ebaõnn rikkus järjekordselt hea võistluse! Ajasõidus olin 13-s ja starti sai enam vähem normaalse koha pealt valida. Esimeses sõidus suutsin 16-nda koha pealt 6-ndaks sõita, väga hea sõit oli. Teises sõidus katkestasin, kuna teisel ringil läks tagumise piduri voolik katki. Selline asi juhtub ikka väga harva ja mul juhtus just siis kui ma kuuenda koha peal sõitu alustasin. Kolmas sõit olin üheksas. Sõidud olid rasked, sest seekord oli ilm päris palav. Aga õnneks olen ise ilusti terve ja saan tööd edasi teha!” võttis oma nädalavahetuse kokku Rätsep, kes 74 punktiga 12-s.

Noormeeste järgmine võitslus on MX Nationals sarja neljas etapp, mis sõidetakse mai viimasel nädalavahetusel Pontrilase rajal.