Kruuda ja Koitla jätkavad Soomes meistritiitlite konkurentsis

Karl Kruuda - Martin Järveoja Pohjanmaa rallil. Foto: Janne Pieviläinen
Karl Kruuda – Martin Järveoja Pohjanmaa rallil. Foto: Janne Pieviläinen
Laupäeval, 14. juunil sõidetud Soome autoralli meistrivõistluste neljandal etapil, Pohjanmaa rallil olid stardis Karl Kruuda ja Martin Järveoja ning Kaspar Koitla ja Mait Laidvee. Mõlemad meeskonnad näitasid head kiirust, absoluutarvestuses said nad teise ja kolmanda koha ning jätkavad ja Soome meistrivõistlustel meistritiitlite konkurentsis.

Kuuest katsest koosnenud ralli sõideti Lääne-Soomes, Lapua linna ümbruses. Kruuda sõidab Ford Fiesta S2000 autoga Soome meistrivõistluste klassis SM 1 ehk Super 4 klassis, kus autodeks on FIA R5, Super 2000 Rally (2.0 ja 1.6T), FIN R 4WD klasside masinad. Lisaks neile saavad selles klassis osaleda ka WRC autod, mis on homologeeritud 31.12.2002 või varem. Koitla osaleb Mitsubishi Lancer EVO 9 masinaga Soome sarjas SM 2 klassis, kuhu kuuluvad FIA N, FIA R4 ja FIN N 4WD klasside autod. Viimane klass on pisut vabamate tingimustega N-rühma autode klass.

Koitla alustas päeva oma klassi parima ajaga, olles absoluudis kolmas. Avakatsel viies olnud Kruuda tõusis teise katse teise ajaga Koitla järele absoluudi neljandale kohale. Järgmise katse taas teise ajaga tõusis ta ka üldarvestuse teisele kohale, Koitla andis ühe koha absoluudis ära kuid säilitas oma klassi liidrikoha. Neljanda katse Kruuda võitis ja vähendas vahet liidriga, Skoda Octavia WRC autoga sõitva Jukka Ketomäkiga. Ralli eelviimasel katsel andis Kruuda üldarvestuses ühe koha ära, kui temast möödus Mitsubishi Lancer EVO 9ga sõitev Jarkko Nikara, Koitla püsis aga kindlalt oma klassi liidrikohal. Kuid Nikara sõitis ralli viimasel katsel teelt välja ja katkestas, Kruudale seega Ketomäki järel Pohjanmaa ralli teine koht ja samal kohal oli ta koos Martin Järveojaga ka SM1 klassis. Nende ja Ketomäki vahe jäi 19,2 sekundi peale.

„Sardiinia aeglasemate teede pealt Soome kiiretele teedele tulek tekitas üsna koduse tunde. Alguses oli natuke vaja ära harjuda R5 ja Super 2000 auto vahega, kuid saime õige tunde kiirelt kätte, sisuliselt esimese katsega. Sama katse teisel läbimisel olime juba palju kiiremad. Oleme Martiniga mõlemad rahul, auto püsis tee peal ja probleeme polnud nii meil kui autol ja ralli ise oli ka väga mõnus. Tegu oli väga kiire ralliga ja katsetel oli palju selliseid lõike, kus WRC auto eelised, ehk tunduvalt parem lõppkiirus tulid välja. Seega oleme selle teise kohaga väga rahul ja seis punktitabelis on ka selline, mis lubab sihtida meistritiitlit,“ rääkis Kruuda peale rallit.

SM1 klassis on Kruuda ja Järveoja peale nelja etappi teisel kohal, liider on Nikara, kellel koos 66 punkti, Kruudal-Järveojal aga 60.

Kaspar Koitla ja Mait Laidvee ei andnud oma klassi liidrikohta terve ralli vältel käest ja tasuks magus võit kiirete soomlaste Juha Salo ja Joni Nikko ees, esimest edestati 16,3 sekundiga, teist aga 36,6 sekundiga.

„Oleme ralliga väga rahul, probleeme ei olnud, kõik sujus hästi ja tulemus on suurepärane. Kiirus oli läbi päeva väga hea ja auto toimis täiuslikult. Selline võit on tõepoolest väga magus,“ oli Koitla tulemusega rahul.

Soome meistrivõistlustel on Koitla teisel kohal, vahe liidrikohal oleva Joni Nikkoga on napp 1,5 punkti.