Kuimetsas sõideti juunioride motokrossi meistrivõistluste järjekordne etapp

Tamur Talviku. Foto: Margus Almers
Kuimetsas krossirajal jagati mudastes tingimustes selle aasta Eesti meistrivõistluste punkte masinaklassides 50cc, 65cc ja 85cc ning Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni karikaarvestuses klassis 50cc juunior.

85cc klassis võitis mõlemad sõidud kindlalt avaetapil Türil parim olnud Tamur Talviku (KTM, Paikuse MK). Esimeses sõidus järgnesid Talvikule Türil kolmas olnud Robert Saun (KTM, Motoextreme, +26 sek) ja Türi teine Andreas Hiiemägi (Husqvarna, Kose MK), kes kaotas teisele kohale ainlt 0,2 sekundiga. Teises sõidus järgnesid Talvikule jälle Saun (+1.19,4) ja avasõidus üheksas olnud Henry Vesilind (KTM, AYR Racing Team; +1.21,7).
Etapivõit kuulus 50 punktiga Talvikule, teine oli Saun (44 p) ja kolmas Meico Vettik (Kawasaki, Mägi Racing, 34 p), kes oli sõitudes vastavalt neljas ja viies.

Meistrivõistluseid jätkab täiseduga Talviku ja tal on nüüd koos 75 punkti, Saun tõusis tänu Kuimetsa etapile 64 punktiga teiseks. Hiiemägi (56 p), kes oli Kuimetsa teises sõidus 7-s ja 34 punktiga kokkuvõttes neljas, langes kolmandaks.

Masinaklassis 65cc võitlesid esikohale samad poisid, kes ka eelmisel etapil Karksi-Nuias. Kui toona edestas mõlemas sõidus Jörgen-Matthias Talviku (KTM, Pärnu MC) kindlalt lätlast Kristians Freimanist (KTM), siis Kuimetsas võttis lätlane revanši. Avasõidus edestas ta Talvikut 1 minuti ja 19,1 sekundiga ja teises 55,2 sekundiga. Esimeses sõidus lõpetas kolmandana Romeo Karu (KTM, Tihemetsa MK, +1.40,3) ja teises avasõidu neljandana lõpetanud Martin Michelis (KTM, RedMoto Honda Racing, +2.13,2).
Kahe sõidu tulemusena võitis etapi Freimanis (50 p) Talviku (44 p) ja Michelis’e (38 p) ees. Meistrivõistlustel asus nüüd liidriks Freimanis, kellel on sarnaselt Talvikuga koos 94 punkti, kolmandaks tõusis Michelis (72 p).

50cc klassis jätkus meie lõunanaabrite võidukäik, kui esikolmiku moodustasid samad poisid, kes ka eelmisel etapil Karksi-Nuias. Kuimetsas võitis mõlemad sõidud kindlalt Karlis Reišulis (KTM), kes edestas avasõidus kaasmaalaseid Janis Kubulinsi (KTM) 1.25,5 ja Roberts Lusist (KTM) 1.43,9. Teises sõidus järgnesid Reišulisele Lusis (+44,7) ja esimese sõidu 11-ndana lõpetanud Mikk Martin Lõhmus (KTM, KTM Racing Team, +2.40,6).
Reišulis võitis seega Kuimetsa etapi 50 maksimumpunktiga, teise koha sai Lusis (42 p) ja kolmanda Kubulins (40 p), kes oli teises sõidus neljas.
Eesti meistrivõistlustel jätkab liidrina Reišulis (95 p), Lusis tõusis teiseks (85 p) ja Kubulins langes kolmandaks (84 p). Eestlastes tõusis 68 punktiga parimaks Joosep Pärn (KTM, Paikuse MK), kes on EMV arvestuses neljas. Pärn oli Kuimetsas sõitudes neljas ja viies ning kokkuvõttes 34 punktiga neljas.

Kui eelpool mainitud klassidele toimus Kuimetsas alles teine etapp, siis 50cc juunior EMF-i karikasarjas sõideti nüüd juba kolmas etapp. Esimeses sõidus oli parim Ruben Lindemann (KTM, Viljandi VMK), kes edestas Jan Jasper Kõivu (KTM, KTM Racing Team) 35,8 ja sarja liidrit Robin Teesalu (KTM, KTM Racing Team) 58,4 sekundiga. Teise sõidu võitis aga ülivõimsalt avasõidu neljas poiss Otto Mattias Rootalu (KTM, RedMoto Honda Racing), kes edestas teisi konkurente vähemalt ühe ringiga. Teisena lõpetas selle sõidu Rootalu klubikaaslane Ron-Joonatan Hein (KTM), kes oli esimeses sõidus viies ja kolmandana Kõiv.
Etapivõidu võttis Kuimetsast Rootalu (104 p), teine oli Kõiv ja kolmas Lindemann (mõlemad 101 p), kes oli teises sõidus viies.

Lisaks noorte Eesti meistrivõistluste ja EMF-i karikavõistluse sõitudele kihutasid Kuimetsa mudas veel masinaklassid MX Open Pro, MX Hobi, Mini MX ja Mini MX Hobi.

MX Open Pro ja MX Hobi avasõidu võitis 2,7 sekundilise eduga Lauri Lehtla (Honda, Tikkri Motorsport) ees Heido Havam (KTM, KTM Racing Team). Kolmandana lõpetanud Olari Puldre (Honda, Laansoo MK) ja ülejäänud sõitjad kaotasid esiduole juba ringiga. Teises sõidus võttis võidu aga Lehtla, kes edestas Havamit 14,1 sekundiga. Puldre oli jälle kolmas ning ka selles sõidus jäi nii tema, kui ülejäänud võitjale ringiga alla.
MX Open Pro klassis võitis Lehtla Havami (mõlemad 47 p) ees. MX Hobi arvestuses võttis võidu Puldre (50 p) Erki Privoi (Kawasaki, Kunda MC, 40 p) ja Avo Ärm’i (Yamaha, Kohila Motospordiklubi, 40 p) ees.

Mini MX ja Mini MX Hobi mõlemad sõidud võitis lätlane Leons Naglis (Bucci Moto) Hans Arvet Tilk’i (ATM) ja Kätlin Salujõe (Bucci Moto, Motoklubi K&K) ees. Kuna Naglis oli ainus Mini MX klassi sõitja, siis Tilk (50 p) ja Salujõe (44 p) olid Mini MX Hobi kaks paremat. Selles arvestuses sai kolmanda koha Argo Nipernado (PitsterPro, Laansoo MK, 40 p.).

Kui Eesti meistrivõistluste järgmine etapp masinaklassidele 50cc, 65cc ja 85cc toimub alles 23-24. augustil Lange motokeskuses toimuval Tridens Eesti MV etapil, siis Eesti karikavõistluste etapp klassidele 50cc, 65cc ja Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni karikale klassis 50cc juunior sõidetakse juba 6. juulil Põlvas toimuva Freetime Mini MX etapi raames. Nii 50cc, 65cc kui ka 50 juuniorite karikaarvestuse klassides arvestatakse hooaja lõpus maha kõige nõrgema etapi tulemus.