Kullamaal avati mootorrataste jäärajasõidu hooaeg

Ardo Kaurit (247) ja Andre Park (241). Foto: Rauno Kais
Kullamaa tehisjärvel sõideti jääraja Eesti meistri- ja karikavõistluste avaetapp, kus ideaalset talveilma ja jääolusid nautisid nii motosportlased, kui pealtvaatajad ning põnevust jagus pea igasse sõitu.

Kõige kiiremas masinaklassis MX-Open, kus sõideti piikrehvidel, võistlesid esikohale mõlemas sõidus ajasõidu kaks kiiremat Ardo Kaurit (Yamaha, AYR Racing Team) ja Andre Park (KTM, RedMoto Racing). Avasõidus juhtis Kaurit sõitu neli ringi, kuid tegi seejärel väikse sõiduvea ja tema sabas kihutanud Park kasutas edukalt oma võimalust ning esikohta enam ei loovutanud. Kolmandaks sõitis end supermotoäss Prants Pals, kes alistas terve sõidu vältel kestnud duellis napilt oma venna Patricku (mõlemad Kawasaki, Türi AMK).
Teises sõidus pääses Park kohe esimeseks ning vigu vältides hoidis esikohta kuni ruudulise lipu langemiseni. Tema järel lõpetas taas Kaurit ning kolmandaks tuli avasõidus esimesel ringil rehvipurunemise tõttu katkestanud Järi Triisa (Kawasaki, RedMoto Racing), kes osales jäärajavõistlusel peale 5 aastast pausi.
Etapi esikolmiku moodustasid Park (50 punkti), Kaurit (44 p) ja teises sõidus taas neljanda koha saanud Patrick Pals (36 p).

Krossinaela ehk MX-A klassis ei leidunud kummaski sõidus vastast Timmo Mõtsile (Yamaha, Sõmerpalu MK), kes näitas juba ajasõidus ülejäänutest selgemat kiiremat ringiaega. Avasõidus heitlesid teisele kohale vennad Leo ja Ivo Laur (mõlemad Kawasak) Linnamäe krossiklubist ning seekord jäi peale Leo. Teises sõidus sai teise koha aga Ivo Laur, kuid kolmandaks tuli avasõidus alguses kukkunud ja 5. koha saanud Ardo Kaurit, kes alistas Leo Lauri.
Kokkvõttes seega esikoht Mõtsile (50 p), kes osales ka piikide klassis ja sai seal 5. koha. Poodiumi teisele astmele tõusis päeva lõpuks Ivo (42 p) ning kolmandale Leo Laur (40 p).

Hobi klassis võitis avasõidu alguses liider olnud, kuid seejärel paar kohta kaotanud Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), kes alistas Peep Nork’i (KTM, Motoextreme) napi poole sekundiga. Kolmandaks sõitis end Kenor Kotkas (Honda, Carma MK), tema jäi teisest kohast omakorda sekundi.
Teise põnevussõidu võitis aga avasõidu kuues mees Andre Prems (Honda, RedMoto Racing) ja tänu Rabbi veale sõidu lõpuosas, mis langetas avasõidu võitja viiendaks. Premsi järel sai teise koha Kotkas ning kolmanda Jarmo Lehiste (Sherco, Paikuse MK), kes oli esimeses sõidus 5.
Kahe sõidu tulemusena võitis etapi Kotkas (42 p), teine Rabbi (41 p) ja kolmas Prems (40 p).

Noorte 85cc ja 65cc klasside ühissõidud võitis 85sel tsiklil osalenud Genry Arras (Husqvarna), kelle järel lõpetas mõlemas sõidus väga head tempot näidanud 65ste parim Joosep Pärn (KTM, Pärnu MC). 85cc klassis järgnesid Arrasele (50 p) sõidud üldarvestuses kolmandana lõpetanud Hugo Nork (KTM, Motoextreme, 44 p) ja Kennert Nurja (Husqvarna, AYR Racing Team, 40 p). 65cc esikolmiku moodustasid Pärn (50 p), Mark Peterson (KTM, Valga MK, 44 p) ja Tristan Uiga (KTM, 38 p).

Külgvankritel võidutsesid esimeses sõidus veenvalt Renee Reinu/ Teet Eier (KTM), teiseks sõitsid end sama kindlalt Markus Normak/ Karl-Albert Kasesalu (AYR-KTM, MK GasGas) ja kolmandaks vennad Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM, Saku MK). Reinu/ Eier võtsid ka teisest sõidust kindla võidu ning teised olid taas Normak/ Kasesalu, kolmandaks kihutasid aga avasõidu neljandad Raido Riim/ Maurice Lina (Zabel).
Etapi võitsid seega Reinu/ Eier (50 p), teised olid Normak/ Kasesalu (44 p) ja kolmandad Riim/ Lina (38 p), kes kogusid sama arvu punkte viimases sõidus neljanda koha saanud Lampide tiimiga.

Quadide ja ATV-de ühissõidud võitis veenvalt Quadi klassi võistleja Endri Lind (Yamaha, MK Rutskavennad), kes oli ainus mees rajal naastrehvidega ning tänu sellele tegi kõigile vähemalt ühe ringi sisse. Quade rohkem rajal ei olnud ning ülejäänud kohad mängiti välja ATV-sõitjate vahel. Parim mees selles arvestuses oli kummaski sõidus Tamur Vanker (Can-Am, 50 p), kellele järgnesid mõlemas sõidus Paavo Voogre (Can-Am, 44 p) ja Ott Reinaas (Can-Am, Kohila MK, 40 p).

Eesti meistri- ja karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 24. veebruaril Pärnus.