Kutsar võitis Tihemetsa TOP200 etapi, Lusbo jätkab sarja liidrina

Aleksei Vinogradov (51), Andero Lusbo (62), Karel Kutsar (132), Ardo Kaurit (74), Karlis Sabulis (101). Foto: Marek Künnapas
Tihemetsas Lauri krossirajal toimus selle hooaja motokrossi TOP200 karikavõistluste kolmas etapp, kus päeva jooksul käis punktide eest võitlemas 205 motosportlast ning kohalikele sõitjatele olid konkurentsi pakkuma tulnud ka sõitjad Soomest, Lätist ja Venemaalt.

Kõige kiiremas MX A klassis heitlesid esikohale avaetapi Põlvas võitnud Karel Kutsar (KTM, Sahkar Racing) ja Andero Lusbo (Suzuki, Kagu MK). Kvalifikatsioonis kiireima ringiaja välja sõitnud Lusbo tõusis esimeses sõidus liidriks avaringil ja suutis Kutsari enda selja taga hoida ning edestas konkurenti lõpus 1,2 sekundiga. Kolmandaks sõitis end lätlane Karlis Sabulis (Kawasaki), kes kaotas esimestele üle 20 sekundi, esikuuikusse kihutasid end veel sõitu alguses juhtinud Aleksei Vinogradov (KTM, Narva MK), Edik Kuusk (Kawasaki, Saku MK) ja Ardo Kaurit (Yamaha, Yamamoto RC). Teises sõidus haaras Lusbo kohe esikoha enda kätte, kuid Kutsar ei jätnud jonni ning suutis ise korraks ise liidriks tõusta, millele Lusbo vastas eduka rünnakuga samal ringil ja võttis esikoha tagasi. Mõni ring hiljem jäi aga ringiga mahajääja Lusbole ette ja tegi sellise sõidumanöövri, et Lusbo pidi kukkuma. Kutsar pääses tänu sellele esimeseks ja sai rahulikult võidumehena üle lõpujoone sõita ning kuna esiduo vahe järgnevatega oli piisavalt suur, siis lõpetas Lusbo sõidu teisena, edestades Sabulist 3,2 sekundiga. Kaurit ületas seekord lõpujoone neljandana, avasõidu seitsmes Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmerpalu MK) viindana ja Vinogradov kuuendana.
Kutsar ja Lusbo kogusid võrdselt 299 punkti ning tänu viimase sõidu tulemusele kuulus esikoht Kutsarile. Poodiumi madalaimale astmele tõusis Sabulis (296 p), kellele järgnesid Kaurit (292 p), Vinogradov (292 p) ja Jakobson (290 p). TOP200 sarja juhib Lusbo (895 p), teine on Tihemetsas 9. koha saanud Raido Nei (Kawasaki, Motodepoo Team Green, 860 p) ja kolmas Jaanus Koval (Honda, Viljandi VMK, 857 p), kes oli Tihemetsas 12. Ainult kahel etapil osalenud Kutsar on 599 punktiga 20. kohal.

Kiiruselt järgmises MX B klassis ei leidunud vastast soomlasele Tino Toikkanenile (KTM), kes edestas kvalifikatsiooni kiireimat Martin Poljakovi (KTM, Kagu MK) avasõidus 33 ja teises 4 sekundiga. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha Tihemetsa motoklubi sõitja Günther Põllumäe (KTM), kes oli esimeses sõidus neljas, kuid viimases kolmas. Selles sõidus osales ka tänavu mootorkelgukrossis Euroopa meistrivõistlustel medalile jõudnud Kaur Tiisler (Yamaha, Freetime Racing), tema oli avasõidus 23. ja teises 9. ning kokkuvõttes 32 sõitja seas 14.

MX C masinaklassis võitis esimese sõidu soomlane Rasmus Lundmark (Suzuki) Tanel Turro (Honda, MRC) ja Holger Värk’i (Kawasaki, Pärnu MC) ees, kuid teises osutus kiireimaks Turro, kellele järgnesid avasõidus 9-nda koha saanud Erik Pirn (Kawasaki, MRC) ja Lundmark. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis seega Turro Lundmark’i ees, kolmandaks tuli aga Riho Rebane (Honda, RedMoto Racing), kes oli kummaski sõidus neljas.

Kristjan Kask (Kawasaki, MK Rutskavennad) võitis mõlemad MX D klasside võidukihutamised. Avasõidus järgnesid talle Tony Võsanurm (Honda, Pärnu MC) ja Raido Rikanson (Kawasaki, Saku MK) ning teises avasõidu viies Mart Kiil (KTM, Saaremaa MK) ja Võsanurm, kes sai kokkuvõttes Kase järel ja Kiili ees teise koha.

MX E klassis oli mõlemas sõidus parim Andreas Arras (KTM, Motoklubi K&K), kelle järgi sai esimeses sõidus teise koha Kevin Järvpõld (Kawasaki, Kagu MK) ja kolmanda Jan Veimer (Honda, Estonian Express). Viimases sõidus järgnesid Arrasele avasõidu kuues Risto Ild ja Alan Mägi (mõlemad Yamaha), kes oli esimeses sõidus neljas, kokkuvõttes sai aga teise koha Mägi ja kolmanda Ild. Selles klassis osalevad ka naissõitjad, keda oli Tihemetsas rajal neli. Hanna Reinola (Yamaha) oli 46 osaleja seas 20., Kristiina Raba (Kawasaki, Viljandi VMK) 26., Loree Roots (Honda, Pärnu MC) 37. ja Liisi Kurusk (KTM, Kagu MK) 40.

Veteranide 40+ ja 50+ klasside esimese ühissõidu võitis ajasõidu kiireim Toivo Nõgel (Yamaha, Pärnu MC), kellele järgnesid Allan Vierland (Yamaha, Yamamoto RC) ja Kert Põldveer (Kawasaki, Motoextreme). Teise sõidu võitis aga avasõidu neljas mees Erki Privoi (Kawasaki, Motodepoo Team Green) Nõgeli ja Vierlandi ees. Kahe sõidu kokkuvõttes oli 40+ esikolmik Nõgel, Privoi ja Vierland ning vanemate härrade seas soomlane Arto Taisto (Kawasaki), Jüri Makarov (Honda, Pärnu MC) ja Enno Lustus (Suzuki, Türi Motosport).

TOP200 järgmine etapp sõidetakse 18. juulil Türi lähistel asuvas Kihli motokeskuses.