Kuulsal Vasalemma rajal sõidetakse laupäeval taaskord rallikrossi

Foto: Indrek Allik
Foto: Indrek Allik
Sel laupäeval, 9. augustil elustub Vasalemmas taas üks traditsioon – toimub Vasalemma karjääri 1980ndate aastate alguses rajatud rallikrossirajal taas äge võidukihutamine, toimumas on Olerex Eesti MV 4. etapp rallikrossis.

Esimene suurem ja tõsisem rallikrossivõistlus peeti Vasalemma 1981. aastal. Rallikross osutus pealtvaatajate hulgas ülipopulaarseks ja nii jätkati mitmel aastal Vasalemmas rallikrossi korraldamisega. Vasalemma rallikrossid oli tollal lausa legendaarsed autospordisündmused, mis tõi raja ääre üle 10 000 pealtvaataja.

Rallikrossi on Vasalemmas sõidetud ka sel sajandil, kuid kahjuks katkes sealsete võistluste traditsioon mõned aasta tagasi. Kuulus rada kasvas tasapisi võssa, vaid mõned korrad on seal vahepeal sprindietappe sõidetud.

Eesti Rallikrossi Komitee eestvedamisel on alustatud traditsiooni taastamist. Rajal on mõne nädalaga toimunud suured muudatused – taastatud on raja endine laius ja parandatud rajakatted, välja on ehitatud rallikrossis kohustuslik jokker lap, paigaldatud on ohutuspiirdeid jne. Enne võistlust rada uudistamas käinud sõitjad on andnud üsna ühese hinnangu – Vasalemmas on vinge ja kiire rallikrossirada.

Vasalemma rajale on laupäeval minemas Eesti rallikrossi paremik. Raja kiirus ja põnevus on kohale meelitanud ka mõne sellise mehe, kes vahepeal muid autospordidistsipliine harrastanud. Klassis Super1600 on end kirja pannud Rally Estonia E10 klassi võitja Alvar Kuusik. Kohal on ka Euroopa MV rallikrossis viimasel etapil Belgias poodiumile jõudnud Janno Ligur, eelmise aasta meister Super1600 klassis Arvo Kask, hetke sarja punktitabeli liider Andre Kurg ja kõik teised sellel aastal häid sõite näidanud mehed. Kokku läheb selles võistlusklassis Vasalemmas starti 14 autosportlast .

Klassis TouringCar konkurents seekord eriti tugev – esikoha eest lähevad võitlusesse 10 tagaveolist masinat. Stardirivi aitab omaltpoolt aitab pikendada Harjumaa autospordisõbratele hästi tuttav, kohalik Keila mees Haiti Arendi.

Kõige võimsamate masinate klassis SuperCar on osalejate nimekiri pisut tagasihoidlikum, kuid see ei tähenda, et selles klassis põnevaid sõite ei näeks.

Treeningsõidud algavad Vasalemmas 9. augustil kella 8 hommikul. Kell 10.45 alustatakse võistlussõitudega.