Lahkus Ants Kalam

Ants Kalam. Foto: Aare Arula
Ants Kalam. Foto: Aare Arula
6. märtsi varahommikul lahkus meie seast 74-eluaastal teenekas motosportlane Ants Kalam. Motosporti hakkas ta harrastama 1957. aastal Dünamo motoklubis Feliks Lepiku juhendamisel.

Nõukogude Liidu mootorratturite ringrajasõidu meistrivõistlustel võitis ta ajavahemikul 1964-1972 2 hõbe- ja 4 pronksmedalit. 1965. aastal toimunud 3. üleliidulisel tehniliste spordialade spartakiaadil pälvis ta 175 cm³ masinaklassis pronksmedali.

Vabariigi tšempionitiitelid on pälvinud ajavahemikul 1962-1972 7 (6 ringraja- ja 1 motodroomisõidus), lisaks veel 5 hõbemedalit ringrajasõidus. Mainekal „Kalevi“ Suursõidul on Ants Kalam võidutsenud neljal korral.

Võidusõidupisikuga nakatas ta ka oma tütart Meelit, kes Nõukogude Liidu motoringraja tšempionaatidelt on võitnud 5 hõbemedalit, lisaks võistles ta edukalt tali- ja motokrossis.

Võistlusspordist loobumise järel oli tulihingeline motoentusiast NSM (Noorte Spetsialiseeritud Motokool) õppealajuhataja ja kuulus nii Eesti NSV kui Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni presiidiumi. NSV Liidu meistersportlase normatiivi täitis 1965. aastal. Spordiühing „Kalev“ auliige 1972. aastast.

Hüvastijätt Ants Kalamiga toimub esmaspäeval, 9. märtsil kell 12.30 Pärnamäe krematooriumis.