Laitses selgus krosskartide Eesti karikasarja võitja

laitse_pilt29. oktoobril toimus Laitses Eesti Karikavõistluste kuues etapp krosskartidele koos superkrossi sarjaga. Ühtlasi oli tegu ka 2016 hooaja viimase etapiga. Kohale olid tulnud pea kõik võistlejad, kes karikasarjas sellel hooajal osalenud olid, kuna viimasel etapil jagati ikkagi 1,5x punkte.

Tänu mitmepäevasele vihmasajule enne võistlust olid rajaolud väga keerulised. Võistlusrada oli väga märg ning libe ning nähti palju vaeva rajal püsimisega. Omajagu oli seetõttu võistlusel kergemaid kontakte ning korralikku trügimist, kuid võistluspäev möödus sõitjatele suurtemate probleemideta ning kõik võistlejad jõudsid ka finaalis finišisse.

Väga head kiirust näitas terve päeva lätlane Davis Tobiass, kes kõikides eelsõitudes sõiduvõidud võttis. Samal ajal, kui teised tagapool omavahel madistasid ning positsioone vahetasid kasvatas lõunanaaber ainult edu. Finaalis tal enam nii lihtsalt võita ei lastud ning pidevalt hingas kuklasse ka varasemates eelsõitudes väga head kiirust näidanud Peep Langeproon. Seekord jäi siiski peale Tobiass, kes finaali ka võitis.

7. Jarno METSIS

Laitse võistlusega lõppes ka 2016 hooaja krosskartide karikasari. Kuuest etapist koosnenud hooaeg pakkus palju närvikõdi ning põnevaid võistlusmomente. Karikasarja lisandus kaks uut rada, kus varem krosskardid võistelnud polnud.
Huvitaval kombel lõpetas karikasarja esikolmik täpselt samadel positsioonidel, kus eelmine aastagi. Ometi polnud kuni viimase etapini teada millises järjestuses karikasari lõppeb. Eriti tihedaks läks rebimine teise koha nimel, kus Marti Sepp’a ning Peep Langeproon’i jäi lahutama vaid 1 punkt.

Karikasarja sellel hooajal võitis Laur LANGEPROON. Auväärt teise koha saavutas Marti SEPP ning kolmandaks tuli Peep LANGEPROON.

Uus võistlussari krosskartidele algab juba jaanuaris!