Laitses toimus pühapäeval Eesti viimaste aastate suurim noorte autospordisündmus

Foto: Mari Kirss
Foto: Mari Kirss
Pühapäeval, 19. aprillil oli Laitse Rally Pargis suur noorte autospordi päev. Laste hobikardisarja auto24 Talendid Rajale kolmas etapp sõideti kardirajal, kus startis 50 osalejat. Sealsamas kõrval, Laitse Rally Park paarisrajal toimus noortesarja Noored Roolis Zebra Cup kolmas etapp, kus startijaid oli 42. Nii oli kokku osalejaid kahe sarja peale kokku pea 100, täpsemalt 92.

Nii suure osalejate arvuga noorte autospordisündmust pole viimastel aastatel Eestis toimunud ja see näitab kasvavat huvi nii autospordi kui liiklemise vastu laiemalt. Kohapeal jagus tegemist kõigile, kaasa elama tulnud pered said sõitude vahepeal tutvuda liikluslinnaku ja mängude majaga. Kõigile osalejatele peeti Maanteeameti, Eesti Politsei ning programmi „Kiusamisest vabaks“ poolt ette valmistatud loenguid.

auto24 TALENDID RAJALE 2015 kolmanda etapi soojendus- ja kvalifikatsioonisõitude tulemusena startis A-finaali parimalt kohalt Georg Marten Tintse, kellele järgnesid Dominik Sinkevitš ja sarja üldliider Karel-Oskar Oja.

Stardist pääsesid kõige paremini minema just kaks viimast ning esimesse kurvi sisenes mitu karti kõrvuti. Tekkinud saginas kaotas kõige enam -finaali võiduga A-finaali pääsenud Artur Kaal, kelle kart sai nõnda õnnetult pihta, et paiskus saadud löögist hetkeks murule. Sellega oli sõit rikutud, kuid väärtuslikud A-finaali viimased punktid teenis noormees sellest hoolimata.
Sõitu asus juhtima Sinkevitš, kes seda kohta ei loovutanudki. Talle järgnes mõningase vahega Oja, seejärel pisut pikemalt mahajäänud Tintse ning Evestus.

Sinkevitši esitus väärib tähelepanu veel selle poolest, et tegemist oli poisi esimese võiduga. Kõigest aasta varem oli Dominik siinsamas LaitseRallyPark’s tõusnud esimest korda poodiumile, nüüd aga oli aeg hõivata selle kõrgeim aste. Sinkevitš võitis kaks väärtuslikku punkti ka Neste Kiireima Ringi karika arvestuses. Peale kolmandat etappi on sarja liider Oja, kelle edu Tintse ees on 14 punkti. Tintse edestab omakorda vaid ühe punktiga Sinkevitšit

auto24 TALENDID RAJALE 2015 neljas etapp sõidetakse kahe nädala pärast Triobeti kardikeskuses.

“Noored roolis 2015” – ZEBRA CUP 42 osalejast olid seitse tüdrukud ja kõige rohkem osavõtjaid oli jällegi 8.-12. aastaste poiste arvestusklassis, kus sõitsid võidu 22 poissi. Võidu näpsas seekord Robin Kiisholts, kellele järgnes esimeses voorus kiireimat aega näidanud Mattias Vahtel ning kolmandaks kerkis teises voorus kiireima aja sõitnud Kristo Kangur.

8-12 aastaste tüdrukute arvestusklassis osales seekord viis tüdrukut, kus kõige kindlamat sõitu näitas Krisette Sander, talle järgnesid Rignes Hainsalu ja Catherine Kaasan.Võistluse kõige kõvem duell toimus vanemate, 13-15 aastaste tüdrukute klassis, kus viimase vooruni toimus pingeline võistlus. Maris Niilus edestas lõpuks Elis Jõelaidu viimases voorus kõigest 21 sajandikuga ning võttis kolmandalt etapilt võidu.

13.-15. aastaste poiste arvestusklassis võidutses Joosep Kikas, kellel järgnesid esimest korda poodiumile jõudnud Hannes Mitt ja Kris Kopp.

Laitse etapil olid „Noored roolis 2015” – ZEBRA CUP instruktoriteks noorte kõrval Sirje Potisepp, Urmo Aava, Timmu Kõrge ja Erko Vallbaum.

„Noored roolis 2015” – ZEBRA CUP neljas etapp sõidetakse suvel, täpsem aeg ja asukoht avaldatakse enne võistlust Eesti Autospordi Liidu koduleheküljel www.autosport.ee

Kolmandat aastat järjepanu Eesti Autospordi Liidu ja Eesti Kardiliidu eestvedamisel toimuv laste hobikardisari auto24 TALENDID RAJALE 2015 toob rajale 2002. a ja hiljem sündinud poisid ja tüdrukud. Sarjas võisteldakse hobikartidel, mis loositakse sõitjatele kohapeal. Võistluspäev algab kõigile soojendus- ja kvalifikatsioonisõiduga, sealt edasi pääsevad 15 kiireimat A- ja B-finaali kaudu välja selgitama võistlussõitude parimaid. Lisaks iga etapi väärtuslikele auhindadele loositakse kõikide osalejate vahel välja rohkelt üllatusauhindu. Sarjas saavad osaleda vaid need lapsed, kes ei ole enne tänavust hooaega omanud võidusõitjalitsentsi. Eelmistel hooaegadel osalemine ei ole aga takistuseks. Sarnaselt eelmiste hooaegadega on ka tänavuse aasta parimale sõitjale auhinnaks ehtne komplektne võistluskart. Sellel aastal on tegemist mudeliga OK1 Speedy, millega auto24 TALENDID RAJALE 2015 üldvõitja saab osaleda Eesti meistrivõistlustel võistlusklassis Mini 60 kas või veel tänavuselgi aastal. Võistluskardi väärtuseks on peaaegu 4000 eurot ning seekord paneb selle välja Talvar Racing. Kokku on tänavu kavas seitse etappi.

Noored Roolis ZEBRA Cup on autokool ZEBRA, Tartu linna, Rannaküla jäärajakeskuse ja EAL rallikrossi komitee (ERK) poolt ellu kutsutud koostööprojekt, õpetamaks noori, 8-15 aastaseid poisse ja tüdrukuid varakult autoga targalt ja ohutult sõitma nii talvel jäärajal kui suvel asfaldil. Kogemused saadakse harjutades ja omavahel võisteldes. Võistlussari koosneb jääraja etappidest talvel ning asfaldil ja kruusal sõidetavatest etappidest suvel. Sõidetakse standardsete Renault Twingo´ga, mis antakse võistlejaile korraldaja poolt. Sarja võitjaid ootab hinnaline üllatusauhind, kõigile osalejate vahel loositakse välja loosiauhindu.