Lange krossirajal selgusid täna Eesti meistrid külgvankritel ja Quadidel

Kert Varik ja Maarek Miil. Foto: MX Mania
Kert Varik ja Maarek Miil. Foto: MX Mania
Tartu lähistel asuval Lange krossirajal selgusid täna külgvankrite ja Quadide Eesti meistrid motokrossis. Külgvankritel tulid Eesti meistriteks tänase etapi võitnud Kert Varik ja Maarek Miil (AYR-KTM, AYR Racing Team). Vaatamata konarlikule hooaja algusele suutsid mehed kolme järjestikuse etapivõiduga tiitli endale võita. Quadide klassis võitis meistritiitli Kevin Saar (Honda, Pärnu Motoclub). Viimasel etapil oli närvikõdi palju, sest Saar pidi sõitma laenatud rattal. Noormees näitas siiski suurt kindlust teenides etapi kokkuvõttes teise koha ja sellest piisas ka tiitlivõiduks.

Külgvankrite avasõidus said parima stardi kvalifikatsioonis kiireimad olnud Varik ja Miil. Nende seljataha teisele kohale pääsesid noorvõistlejad Normak ja Kasesalu (Zabel, Kiviõli Moto ja Ekstreemspordi Klubi). Omakorda nende seljataga olid Gordejev ja Kivaste (ZABEL, RedMoto Racing) ning soomlased Kunnased (Husqvarna, FIN). Selline asetus mängis suurepärased trumbid kätte Varikule ja Miilile, kes said kiiresti kogu rivil eest ära sõita. Normak ja Kasesalu suutsid ligi kolm ringi teisi favoriite enda seljataga hoida. Kolmandal ringil said Kunnased meie noorvõistlejatest mööda, kuid selleks ajaks olid Varik ja Miil juba püüdmatult eest ära sõitnud. Peagi tõusid kolmandale kohale Daiders ja Rodionov (Zabel, LAT). Mehed tegid head tempot ning mõne ringi pärast said nad ka Kunnastest mööda ja asusid teisele kohale. Rohkem positsioonivahetusi esikolmikus ei toimunud ja sõidu võitsid ülikindlalt Varik ja Miil. Teise koha said Daiders ja Rodionov ning kolmanda koha Kunnased.

Külgvankrite teises sõidus olid stardis taas parimad Varik ja Miil, sel korral aga pääsesid kohe nende seljataha Daiders ja Rodionov ning Gordejev ja Kivaste. Soomlaste Kunnaste start ebaõnnestus ja neil tuli rivi lõpust tulema hakata. Avaringiga sõitsid kolm esimest teistel kohe eest ära. Esimese kahe tempo hakkas üle jõu peagi käima ka Gordejevile ja Kivastele ning nad lasid esimestel minna. Daiders ja Rodionov ei lasknud terve sõidu jooksul Varikul ja Miilil ennast vabalt tunda ning meie mehed pidid pingutama lõpuni. Varik ja Miil sõitsid väga kindlalt ja konkurentidel ühtegi võimalust ei tekkinud. Viimase sõidu võit kuulus taas neile. Tänase võiduga võeti ka Eesti meistritiitel. Daiders ja Rodionov lõpetasid sõidu teisena ning Gordejev ja Kivaste kolmandana.

Tänase etapi kokkuvõttes kuulus esikoht maksimaalse 50 punktiga Varikule ja Miilile. Teise koha said 44 punktiga Daiders ja Rodionov ning kolmandad olid 38 punktiga Gordejev ja Kivaste. Meistrivõistluste üldarvestuses teenisid esikoha 182 punktiga Varik ja Miil. Teise koha said 158 punktiga Gordejev ja Kivaste ning kolmanda koha 142 punktiga Kunnased.

Kevin Saar. Foto: MX Mania
Kevin Saar. Foto: MX Mania

Quad Open klassis koges ebaõnne hommikuses kvalifikatsioonis Kevin Saar. Ta sõitis välja küll kiireima aja, kuid kvalifikatsiooni lõpus jooksis tal võistlustsikli mootor kokku. Võistlussõiduks õnnestus tal õnneks siiski kaasvõistleja tehnika laenata.
Quad Open avasõidus võttis üllatuslikult stardivõidu hoopis Olari Saarme (Yamaha, Spordiklubi Yamamoto RC), kuid juba mõne hetke pärast võttis liidrikoha enda kätte Martin Filatov (Honda, Kagu MK). Saarme seljataga kolmandal kohal oli Kevin Saar. Sõidu üks suurfavoriit Kaspar Kangur (Honda, Paikuse MK) suretas stardis oma tsikli välja tal tuli sõitu alustada viimaselt kohalt. Teisel ringil tõusis teisele kohale Kevin Saar. Mees siiski Filatovit püüdma ei hakanud, sest võõra tehnikaga sõitmine oleks võinud halvasti lõppeda. Marulist tempot tegi aga Kangur, kes kolmanda ringi lõpuks oli juba kuuendal kohal. Ring hiljem tõusis ta juba neljandaks ja veel ring hiljem juba kolmandaks. Siis asus ta kiiresti vahet vähendama ka Saarega ja sõidu teises pooles püüdiski ta Kevini kinni. Saar vastupanu osutama ei hakanud ja lasi Kanguril minna oma teed. Sõidu võitis Filatov, Kangur lõpetas teisena ja Saar kolmandana.

Quad Open klassi teises sõidus sai parima stardi laenatud tsikliga sõitnud Kevin Saar. Talle järgnesid Martin Filatov ja Kaspar Kangur. Saarel esikoha nimel pingutada polnud vaja, tiitli kindlustamiseks oli vaja vaid sõit lõpuni tulla. Avaringil pääseski Filatov sõitu ise juhtima. Järgmisel ringil sai ka Kangur Saarest mööda. Saar siiski hoogu maha ei lasknud ja püsis kahel esimesel järel. Esikoha peale läks väga põnevaks heitluseks Filatovi ja Kanguri vahel. Kangur oli juba möödasõitu üritamas, kuid sõidu keskel andis tema tsikkel alla ja sõit tuli hoopis katkestada. Sealt edasi oli Filatovil võidule tee lihtsam. Ta võttiski lõpuks kindla sõiduvõidu Saare ja Abeli (Yamaha, Kagu MK) ees.

Etapi kokkuvõttes sai esikoha 50 punktiga Martin Filatov. Teine koht kuulus 42 punktiga Kevin Saarele ja kolmas koht 38 punktiga Argo Abelile. Meistritiitel kuulub teist aastat järjest Kevin Saarele. Hooaja kokkuvõttes teenis Saar 208 punkti. Teise koha sai 194 punktiga Filatov ja kolmanda koha 149 punktiga täna viies Rene Tarend (Yamaha, Sõmerpalu MK).

Quad Amatöör klassis kuulus täna esikoht 50 punktiga Mark Saarele (Kawasaki, Roosna-Alliku MK). Teise koha sai 40 punktiga Raido Viinapuu (Kawasaki, RedMoto Racing) ning kolmanda koha samuti 40 punkti teeninud Olari Saarme.

Külgvankrite Veteranide ja Hobi klassi ühises avastardis said parima stardi veteranide klassi sõitjad Sugasepp ja Rodionov (KTM, Sõmerpalu MK). Teisele kohale asusid hobi klassi mehed Aljes ja Rinne (AYR-KTM). Sugasepale ja Rodionovile keegi avasõidus vastu ei saanudki ja mehed juhtisid sõitu algusest lõpuni. Sama kindlalt tulid teistena finishisse Aljes ja Rinne, neile kuulus hobi klassi võit. Järgnevale kolmele kohale oli võistlus juba pingelisem. Sõidu alguses hoidsid kolmandat kohta enda käes Piirsalu ja Küüsma (KTM, Kohila Sidecar Cross Team), neile järgnesid Soidla ja Kindel (Yamaha, Motoklubi Lääne) ning vennad Lambid (AYR-KTM, Saku MK). Sõidu esimeses pooles olid Lambid väga heas hoos ja nad suutsid peagi kolmandaks tõsta. Sõidu lõpuni aga jaksu neil ei jagunud. Head hoogu näitasid Soidla ja Kindel, kes esmalt said mööda Piirsalust ja Küüsmast ning seejärel ka Lampidest. Lampitest said veel mööda ka Piirsalu ja Küüsma.

Ka teises sõidus olid stardis kõige väledamad Sugasep ja Rodionov. Neile järgnesid vennad Lambid, Soidla ja Kindel ning Aljes ja Rinne. Avasõidu neljandana lõpetanud Piirsalu ja Küüsma elasid stardis üle suure kukkumise. Õnneks jäid mehed terveks ja neil õnnestus ka sõitu jätkata. Koheselt tegid teistega vahe sisse taas Sugasep ja Rodionov ning neile kuulus taas kindel sõiduvõit. Teise ringi lõpuks tõusid kolmandale kohale Lampide seljataha Aljes ja Rinne. Teise ja kolmanda koha peale läks seejärel põnevaks heitluseks. Vaid 2 minutit enne sõiduaja lõppu suutsid Aljes ja Rinne ikkagi möödasõidu teha Lampidest ja tõusid teisele kohale sellega. Sellises järjestuses sõit ka lõppes.

Veteranide klassi arvestuses said esikoha 50 punktiga Sugasep ja Rodionov. Teise koha said 42 punktiga Lambid ning kolmanda koha 42 punktiga Piirsalu ja Küüsma. Hobi klassi arvestuses teenisid täna esikoha 50 punktiga Aljes ja Rinne. Teise koha said 44 punktiga Soidla ja Kindel ning kolmanda koha 40 punktiga Vahter ja Ludvi (KTM, Kose AMK).

Quad 100/200 klassi avasõidus võitlesid stardivõidu eest 200 klassi sõitja Patric Kurvits (Honda, Kagu MK) ja 100 klassi sõitja Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu Motoclub). Sel korral jäi peale suuremal quadil sõitnud Kurvits. Kahe esimese seljataha sai stardist 200 klassi kvalifikatsioonis kiireimat aega näidanud Karl Kristjan Kajak (Yamaha, Motoklubi K&K). Juba teisel ringil sõitis Kajak esmalt Eesmäest mööda ja mõni hetk hiljem ka Kurvitsast. Kurvitsast pääses seejärel mööda ka Eesmäe. Quad 200 klassi arvestuses sõitis kolmandal kohal Ivan Trjasov (Yamaha, RUS). Esinelik oligi sõidus teistest selgelt kiirem. Avasõidus võitis lõpuks Kajak, teisena lõpetas sõidus quad 100 klassi kiireim Eesmäe. Kolmanda ja neljandana tulid finishisse 200 klassi sõitjad Kurvits ja Trjasov. 100 klassi arvestuses lõpetas sõidu teisena Kristjans Stoljarovs (Honda, LAT) ja kolmandana Aleks Sale (Yamaha, Motoklubi K&K).

Quad 100/200 teises võistlussõidus sai parima stardi 100 klassi sõitja Eesmäe. Talle järgnesid Trjasov, Kurvits ja Kajak. Avaringi lõpuks tõusis kolmandale kohale avasõidu võitja Kajak. Kahe järgneva ringiga möödus ta ka Trjasovist ja Eesmäest ning tõusis sõidu liidriks. Oma kohta ta kellelegi enam ei loovutanud ja talle kuulus ka teise sõidu võit. Quad 100 klassi sõitja Eesmäe püsis terve sõidu teisel kohal. 2 minutit enne sõiduaja lõppus suutis Kurvits Trjasovist mööduda ja võttis sellega sõidu kolmanda koha, 200 klassis tähendas see teist kohta. Trjasov sai 200 klassi kolmanda koha. 100 klassi arvestuses sai teise koha sõidust Aleks Sale ja kolmanda koha Tanel Põdra (Honda Pärnu Motoclub).

Etapipi kokkuvõttes kuulus 200 klassi esikoht 50 punktiga Kajakule. Teise koha sai 44 punktiga Kurvits ja kolmanda koha 40 punktiga Trjasov. Quad 100 klassis oli parim 50 punktiga Eesmäe, teise koha sai 42 punktiga Sale ja kolmas 38 punktiga Tanel Põdra. Quad 200B võitis 50 punktiga Siim Saat (Yamaha, Saaremoto). Teise koha sai 42 punktiga Aleksandr Lebedev (Yamaha, RUS) ja kolmanda koha samuti 42 punktiga Onni Mäkki Hallila (KTM, FIM).

Quad 200 klassis tuli Eesti meistriks 179 punktiga Patric Kurvits. Quad 100 klassis kuulus meistritiitel 194 punktiga Joosep Eesmäele. Quad 200B klassis oli hooaja kokkuvõttes parim 190 punktiga Siim Saat.

Quad 50 klassis selgus juba avasõiduga ka Eesti meister. Lätlasele Karlis Neijale (Kobra, EST) piisas avsõidu teisest kohast, et tiitlivõit kindlustada. Tema lähim konkurent tiitlile Kristjan Vätson sai avasõidus neljanda koha. Sõidu võitis Neija ees 9 sekundilise eduga Markuss Augustovskis (LAT). Kolmanda koha sai Karlis Straubergs (Apex, LAT).

Quad 50 klassi teise sõitu sai Neija minna juba tiitlivõitjana, kuid kergelt ta teist sõitu ikkagi ei võtnud. Ta juhtis enamuse sõidust, kuid elu ei teinud sugugi kergeks tal Augustovskis. Veel viimasele ringile läks Neija liidrina, kuid mõned meetrid enne finishit ta eksis ja ülinapi võidu võttis hoopis Augustovskis. Neija pidi leppima teise kohaga. Kolmandana lõpetas teise sõidu taas Straubergs.

Päeva kokkuvõttes kuuluski esikoht 50 punktiga Augustovskisele, teise koha sai 44 punktiga Neija ning kolmanda koha 40 punktiga Straubergs. Eesti meistriks tuli 188 punktiga Karlis Neija. Teise koha sai 147 punktiga Kristjan Värton (Apex, Motoklubi MX Racing Team). Kolmandale kohale jäi napilt Karlis Straubergs. Hooaja kokkuvõttes teenis ta vaid punkti vähem kui Värton.

Soolode hobi klassi avasõidus võttis stardivõidu Marttin Poljakov (KTM, Kagu MK). Talle järgnesid Tarmo Jaasi-Tamm (KTM, KSK) ja Siim Rotmeister (Honda, Pärnu Motoclub). Suurim tõusja oli avaringi lõpuks aga Carl Mattias Räägel (KTM; Motoklubi MX Racing Team), kes viiendalt kohalt kiiresti kolmandaks tõusis. Esikolmik sõitiski peagi teistel eest ära. Sõidu keskel tegi sõiduvea Jaasi-Tamm ja Räägel pääses temast mööda. Poljakov oli aga liidrikohal väga kindel ja talle kuulus ka sõiduvõit. Räägel lõpetas teisena ja Jaasi-Tamm kolmandana.

Hobi klassi teises sõidus sai pariam stardi Margus Leetberg (Kawasaki, Tartu Motokrossiklubi). Tema seljataga teisele ja kolmandale kohale tõusid Carl Mattias Räägel ja Martin Poljakov. Kolmandal ringil suutsidki Räägel ja Poljakov Leetbergist mööduda. Vaid kaks ringi sai Räägel esikohta nautida. Seejärel võttis sõidu juhtimise üle avasõidu kiireim Poljakov. Oma kohta ta enam käest ära ei andnud ja talle kuulus 7 sekundiline sõiduvõit Räägeli ees. Kolmandaks tõusis poolel sõidumaal Tarmo Jaasi-Tamm.

Päeva kokkuvõttes kuulus esikoht 50 punktiga Poljakovile, teise koha sai 44 punktiga Räägel ja kolmanda koha 40 punktiga Jaasi-Tamm.

Quad 250 klassis oli täna rajal 2 võistlejat. Esikoha sai Lauris Eizans (Can-am, LAT), teine oli Reinis Bicans (Honda, LAT).

Quad Hobi klassis oli päeva kokkuvõttes parim 45 punktiga Taavi Rästa (Kawsaki, Saaremoto). Teise koha sai 44 punktiga Aigars Saicans (Yamaha, LAT). Kolmas oli täna 36 punktiga Varbo Vingisaar (Yamaha, Motodepoo Kawasaki).

Quad Veteranide klassis oli täna rajal samuti vaid kaks võistlejat. Esikoha sai Agris Neija (Honda, LAT) ning teise koha Roland Luik (Yamaha, Motodepoo Kawasaki).