Lange külgkorvide ja quadide etapp pakkus ohtralt draamat

Lange Motokeskuses sõideti Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste teine etapp külgkorvidele ja quadidele, kus korvidel olid parimad küll favoriidid Kert Varik ja Lari Kunnas, kuid quadidel tegi aga ajalugu nooruke Karl Robin Rillo.

Külgkorvidel haarasid stardis liidrikoha Kert Varik ja soomlane Lari Kunnas (Husqvarna, AYR Racing Team), kes hakkasid kohe konkurentidega vahet sisse sõitma ja võtsid lõpuks kindla võidu terve sõidu teisena sõitnud Läti vendade Janis ja Lauris Daidersite (Husqvarna) ees. Kolmandale kohale heitlesid samuti kaks Läti vendade paari Daniels ja Bruno Lielbardis (Zabel) ning Janis ja Peters Jegorovs (Husqvarna), mis päädis esimeste napi sekundilise eduga. Teisel ringil uperkuudi teinud Gert Gordejev ja Läti staar Kaspars Stupelis (Husqvarna, RedMoto Racing) suutsid kõvat tempot teha ja lõpetasid viiendana. Eestis pidevalt esikolmiku kohti jahtivad Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas) tegid ring hiljem samas kohas uperpalli, kus Gordejev/ Stupelis ning hiljem sama tiimiga koos ette poole rühkides tuli korralik kukkumine, kuna nende tsikli mootor jooksis hüppel kokku ja mehed tegid korraliku õhulennu. Sõitjad jäid õnneks terveks, kuid nende väändunud tsikli esiosa järgmisse sõitu enam minna ei lubanud.
Teises sõidus asusid taas Varik/ Kunnas kohe liidriks ja ei vaadanud kordagi taha ning sellest sõidust tuli taas esikoht. Gordejev/ Stupelis said parema stardi ja kihutasid kindlalt teisel kohal sõidu lõpuni ning turvalisel kolmandal kohal lõpetasid kogu sõidu samal positsioonil sõitnud vennad Daidersid. Poodiumi koha nimel heidelnud Jegorovsid pidid sõidu katkestama.
Kahe sõidu kokkuvõttes võtsid etapivõidu Varik/ Kunnas, teised olid Daidersid ja kolmandad Gordejev/ Stupelis.
Koos põhiklassiga sõitnud B klassis võitis ainuke naine Katrin Põldma koos Rain Vaikmäega (KTM, MK D&T), kellele järgnesid Raigo Klemm/ Kristo Aasma (Zabel, MK D&T) ning vennad Kevin ja Kenny Vahter (Husqvarna, Kose AMK).

Quad Open klass pakkus aga draamat ja tragöödiat rohkem, kui vaja. Avasõidus sai parima stardi noor lätlane Kristians Janis Sondors (Honda), keda asus jälitama meie kindel esinumber Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC), kes pidi korralikult mitu ringi pingutama, et esimeseks tõusta. Liidrikohale saanuna hakkas ta kohe lätlasega vahet sisse tegema ja paistis, et sõidust tuleb kindel esikoht. Saatusel, või pigem veidi lahti ununenud bensiinipaagi korgil, oli aga oma plaan ning Saar pidi sõidu kaks kurvi enne lõppu sõidu otsa saanud kütuse tõttu pooleli jätma. Sõidu võitis seejärel Sondors kaasmaalase Valerijs Kuzminsi (KTM) ja Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK) ees.
Teises sõidus juhtis sõidu algust taas Sondors, kuid mõned ringid hiljem möödus temast tagasihoidliku stardi teinud Saar, kes hakkas kohe taas vahet sisse sõitma. Sondorsi sõit lõppes aga ringiga mahajääjaga kokkupõrkes ning murdunud reieluu ja operatsiooniga Tartu Maarjamõisa haiglas. Saar sõitis liidrina edasi, kuid mõned ringid enne lõppu hakkas oma masina tagaratast vaatama ja viimasel ringil tuli taas sõit pooleli jätta. Seekordne põhjus oli töölepingu lõpetanud tagavõlli laager. Sõidu keskel katkestas Järvloo ja mõned ringid hiljem ka Kuzmins. Ruudulise lipu alt kihutas läbi esimesena avasõidu neljas Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing), kellele järgnesid avasõidu kuues lätlane Atis Breds (Honda) ja Martin Filatov (Honda, Kagu MK), kes oli esimeses sõidus viies.
Etapivõidu saavutas seega Rillo, kes on alles 14-aastane, mis teeb temast noorima sõitja, kes Maarjamaal Quad Openis võidutsenud. Senin hoidis “rekordit” Saar, kes oli 15, kui oma esimese etapi võitis. Teine oli Langel Breds ja kolmas Filatov.
Samades sõitudes osalenud 35+ arvestuses võitis Janar Juks (Yamaha, Äksi39Team) Indrek Uusmaa (Yamaha, Sõmerpalu MK) ja Agris Hansoni (Yamaha, Kagu MK) ees.

Külgkorvide veteranide etapivõidu võtsid Rene Reinu/ Maurice Lina (KTM, Kohila), teised olid Janek Soidla/ Krister Kindel (Yamaha, Lääne MK) ja kolmandad Erik Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK). Eakamate veteranide esikolmikusse sõitsid end aga Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK), Märt Arula/ Patrick Põldma (Husqvarna, Kose AMK) ja Sergei Ivanov/ Johannes Johannson (KTM, Saku MK).
Quadide kiirem veteran oli taas Mark Saar klubikaaslase RedMotost Raido Viinapuu (mõlemad Kawasaki) ees ning kolmas oli seekord Talis Kähr (Yamaha, Kagu MK). B klassis võtsid aga kaksikvõidu Estonian Supermoto Racing Team sõitjad Eduard Kurankov (Yamaha) ja Viljar Värat (Honda), kolmandaks tuli Kevin Raun (Yamaha, SK Yamaha Keskus). Naisi oli rajal üks Liisi Kajo (Kawasaki), kellele kuulus otseloomulikult selle klassi esikoht.

Laste Q100 esikolmikusse sõitsid Sander Oinus (Honda, MK K&K), lätlane Karlis Straubergs (Honda) ja Ruben Vestung (Honda, RedMoto Racing) ning kõige väiksemates ATV Lapsed klassis Läti poiss Roberts Trautmanis (Cobra) ning Linnamäe krossiklubi sõitjad Pätrik Ilm (Cobra) ja Eric Tõnissoo (Apex).

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused jätkuvad juba 10-11 juulil Pärnus. Algselt pidi see etapp toimuma augustis, kuid seoses 10-11 juuli Kegumsi MM-etapi liigutamisega täpselt algse Pärnu etapi aja peale otsustas EMFi krossikomisjon tuua suvepealinna etapp Kegumsi algsele ajale, kuna siis on kõik Eesti ja lähiriikide kiired sõitjad Pärnus kohal.