Lätis jätkusid Baltikumi kestvuskrossi meistrivõistlused

Timmo Mõts. Foto: Rauno Kais
Talsi külje all Mundigciemsis sõideti käesoleva hooaja Baltikumi kestvuskrossi tiitlivõistluste kolmas etapp, mis oli ühtlasi meie lõunanaabrite meistrivõistluste teiseks etapiks. Suhteliselt kiire rada sisaldas nii mudaseid kohti, rööpaid, paksu liiva ja osades kohtades tuli sõitjatel ka tolmuga arvestada.

Kahetunnise sooloklasside sõidu võitis eelmisel etapil teise koha saanud lätlane Edgars Silinš, kes edestas kaasmaalast, eelmise etapi kolmandat, Ugis Klimonsit nelja minuti ja kümne sekundiga. Kolmandaks sõitis end samuti lätlane Janis Vinters, tema kaotas võitjale pea kuue minutiga. Need kolm sõitjat olid ka ainsad, kes suutsid keerulisel rajal 16 ringi läbida.
Eestlastest oli sarnaselt kahele esimesele etapile parim Timmo Mõts, kes lõpetas Talsis üheksandana ja oli E2 klassis Klimonsi ja Vintersi järel kolmas. Esikümne lõpetas samas klassis neljanda koha saanud Riho Keerme.
Poodiumikohad said eestlastest veel Veteranide arvestuse kolmas mees Toivo Nikopensius ja Genry Arras, kes oli 85cc klassis lätlaste Edgars Volfsi ja Miks Rasmanise järel kolmas. Ülejäänud eestlastest olid Allar Keerme E1 klassis 5., Argo Keerme E3-s 4. ja Jarmo Lehiste 6., Jüri Koger Enduro klassis 5. ja Madis Pool Veteranides 6.

Quadide ja ATV-de ühissõidus oli ainsa eestlasena võistlemas sarnaselt eelmisele etapile Tanel Veerpalu, kes võitis ATV-de üle 750cc klassis.

Klubide arvestuses sai võidu sarnaselt kahele eelmisele etapile lätlaste Motosports RT meeskond teise Läti tiimi Moto AZ I meeskonna ees, kolmandaks tuli seekord lätlaste JVE Mototeam meeskond. Jõhvi motoklubi, mida esindasid kolm Keerme venda, sai kuuenda ning Paikuse motoklubi, kuhu kuulusid Nikopensius, Lehiste ja Koger, seitsmenda koha.

Baltimaade kestvuskrossi meistrivõistlused jätkuvad 13. juunil Kaunases.