Lätis toimus speedway Läti-Eesti maavõistlus

Speedway Team Estonia
Speedway Team Estonia
Speedway Eesti meeskond osales möödunud nädalavahetusel Eesti-Läti maavõistlusel Daugavpilsis, kus võisteldi nii soolo- kui ka külgkorviga mootorratastel. Maavõistlus toimus ühel maailma tippu kuuluval speedway rajal, millisel täna tegevatel eestlastel varasem võidusõidukogemus puudub.

Kuigi Eesti meeskond jäi soolomootorrataste arvestuses napilt teiseks punktidega 55:38, võib võidusõitu pidada igati kordaläinuks, sest Lätis on speedway harrastamine väga populaarne ja kõrgel tasemel. Toimunud maavõistlustel osalesid peamiselt noored andekad tulevikuperspektiiviga lätlased, kellele Eesti amatöörtasemel ja kõrgemas vanuses võistlejad vastu ei saanud, kui Läti võistlejad olid vanuses 15-25, siis eestlaste 25-45.

Külgkorviga mootorrattad käisid Lätis võidusõitu demonstreerimas ning see avaldas lätlastele väga suurt muljet, kuna meie lõunanaabritel ühtegi sellist ratast ei ole. Võidusõidurajal oli 4 ekipaaži- kaks neist Eestist ja kaks Taanist. Pingeliste ja kaasahaaravate sõitude lõpuks osutusid parimateks taanlased Stinus Lund ja Mike Frederiksen, kes edestasid kaasmaalast Villy Lundi, kellel korvimeheks Eesti krossisõitja Juhan Paabstel, ainult 2 punktiga.

Speedway populaarsus Eestis on tõusuteel olnud paar viimast aastat, kuid enne seda oli ala paarkümmend aastat varjusurmas. Selle väga atraktiivse spordiala Eesti eestvedajate eesmärgiks on muuta ala noorte seas taas populaarsemaks ning anda võimalus noortele alaga heal tasemel tegeleda ja end maailmas näidata, nii nagu see oli paarkümmend aastat tagasi, mil Eestis oli nii mõnigi maailma tasemel võidusõitja.

Speedway Eesti meeskond tänab kõiki toetajaid tänu kellele võidusõit teoks sai.

Eesti- Läti maavõistluse osavõtjad ja tulemused soolomootorrataste arvestuses:

Läti:

9. Aleksandrs Šimans 7 p
10. Vadims Ivanovs 5+2 p
11. Maksims Vlasovs 5 p
12. Davis Kurmis 15 p
13. Deniss Zvorigins 0 p
14. Gavrila Beinarovičs 8+1 p
15. Nikita Koroļovs 12 p

Eesti:

1. Ken Viidas 10+1 p
2. Madis Metsmaaker 0 p
3. Urmo Käosaar 1 p
4. Janne Nyman 16 p
5. Martin Kimmel 7 p
6. Silver Viira 1 p
7. Margus Mandre 3 p

Külgkorviga mootorrataste tulemused:

1. Stinus Lund / Mike Frederiksen (Taani) 12 p
2. Villy Lund / Juhan Paabstel (Taani/Eesti) 10 p
3. Joel Sudnikevitš / Bruno Bacjman (Eesti) 6 p
4. Raivo Sudnikevitš / Nele Sudnikevitš (Eesti) 2 p