Laupäeval tuleb läbi aegade suurima võistlusklasside arvuga kiirendusvõistlus

Giedrius Jurevicius
Giedrius Jurevicius
Laupäeval toimub Haapsalu lähedal asuval vanal Kiltsi lennuväljal hooaja neljas ning ühtlasi viimane kiirenduse meistrivõistluste etapp “EDRA Finals 2015”, kus selguvad kiirenduse meistrid! Koos meistrivõistlustega saab selleks aastaks läbi ka Eesti Kiirenduse Karikasari, mis on samuti aasta aastalt järjest osavõtjaterohkemaks muutunud.

Lisaks Eesti meistrivõistluste finaaletapile on rajal ka Läti meistrivõistluste ning karikasarja autod. Esmakordselt Eestis võimalik näha ülipõnevat ja mujal maailmas rohkete pealtvaatajate südameid kiiremini põksuma pannud võistlust, kus samal rajal ja samal ajal käimasolevate kiirendusvõistlusega toimub ka lõppkiirusvõistlus ühe kilomeetrisel distantsil.

Kohal plejaad kiirendusässasid!

Suurtest kiirendusässadest on teiste seas lubanud rajale tulla Outlaw klassis põnevust ja silmailu pakkuvad Reino Poom oma “Porgand”-dragsteril ning Eesti kiirenduse lengend Lauri Kuriks oma superkiire Pontiac Trans-Am-iga. “Põnevat heitlust lubab ka Super Comp klass, kus peaaegu võrdsete punktisummadega lähevad vastakuti Mati Põld ja Lauri Soots. Mõlemal on reaalne võimalus meistritiitel laupäeval tasku panna,” kinnitab võistluste korraldaja Kaarel Oras.

Läti meistrivõistluste kõige kiiremas Unlimited klassis saab esmakordselt Eesti pinnal näha leeduka Giedrius Jureviciuse altered kerega Fiat Topolino dragsterit. Talle pakuvad teiste seas konkurentsi ka Normunds Lacis oma ülikiirel Mitsubishi EVO-ga ning Eesti poole pealt Reino Poom.

Laupäevane üritus on kindlasti miski, mida maha magada ei tasu, sest Estonian Drag Racing Association rajameeskond on ka sellel korral lubanud rajale oluliselt lisada pidamist parandavat rehvikihti ning spetsaalset rajaliimi, tänu millele on oodata kiireid aegu ja põnevat võidusõitu.

Sõida või ise!

Läbi aegade kõige suurema võistlusklasside arvuga kiirendusvõistluselt ei puudu ka järjest rohkem populaarsust koguv nn. igameheklass “Test & Tune”, kuhu võivad tulla kõik, kelle soov oma masinat ja ennast rajal proovile panna. Vajalik on vaid kiivri ning töökorras auto või mootorratta olemasolu ja saadki meenutamist vääriva elamuse kogu eluks!

AJAKAVA:

Reede, 21. august

16:00 Võistlusala avatud
18:00 Check-in ja tehniline ülevaatus avatud
21:00 Check-in ja tehniline ülevaatus suletud

Laupäev 22. august

08:00 Check-in ja tehniline ülevaatus avatud
09:00 Avatakse väravad pealtvaatajatele
10:00 Ajasõitude algus
15:00 Eliminaatorisõidud
19:00 Autasustamine

Pealtvaatajapääsme hind on 10 eurot, alla 12 aastased saavad võistlust vaatama tasuta.

Lisainfo www.edra.ee