Lauri Lehtla Riias Superkauss motokrossil viies, Jan Jakobson võidutses noorte seas

Lauri Lehtla. Foto: Rauno Kais
Daugava jõel asuvale Zakusala saarele, kus asub ka Riia teletorn, rajati atraktiivne krossirada, kus sõideti Läti populaarseima motokrossisarja, mille eelmine etapp toimus Eestis Lange rajal, kolmas etapp. Lisaks kõikidele kohalikele ässadele oli stardis ka mitmed Eesti kiired sõitjad eesotsas Tanel Leokiga.

Pro klassi kvalifikatsioonis sõitis kiireima ringi välja Tanel Leok (TM), järgmise aja sõitnud Matiss Karro (KTM) jäi eestlase ajast 0,9 sekundit ja ülejäänud konkurendid kaotasid Leokile enam kui kahe sekundiga ringi kohta.

Esimese sõidu avaringil kukkus esimesena sõitnud Leokiga maailmameistrivõistlustel samas klassis võistlev Karro, kellele sõitis otsa Ivo Steinbergs (KTM), Leok oli kohe kolmas ja ei suutnud Steinbergsi vältida ning sõitis talle otsa. Karro suutis sõitu jätkata, aga Steinbergs ja Leok olid sunnitud sõidu katkestama. Sõidu võitis Davis Ivanovs (Kawasaki) Lauris Freibergs’i (Honda) ja Davis Livs’i (KTM) ees. Eestlastest olid Erki Kahro (Husqvarna) 5-s, Lauri Lehtla (Honda) 6-s ja Andero Lusbo (Suzuki) 8-s.

Leok ei saanud teises sõidus head starti, kuid suutis end kiiresti Karro järele teiseks sõita. Lätlane suutis aga eestlase selja taga hoida ja võitis sõidu. Kolmandana ületas lõpujoone Freibergs. Kahro lõpetas 6-ndana, Lusbo 8-ndana ja Lehtla 9-ndana.

Viimases sõidus suutis Karro jälle Leokist kiirem olla ja võttis võidu eestlase ja teises sõidus seitsmendaks tulnud Livsi ees. Lehtla oli seekord 6-s, Lusbo 7-s ja Kahro 10-s.

Kolme sõidu tulemusena võitis etapi hoopis Ivanovs, kes oli teises ja kolmandas sõidus vastavalt 4-s ja 5-s. Teine oli avasõidus seitsmes olnud Karro ja kolmas Freibergs. Eestlastest oli parim viienda koha saanud Lehtla, kellele järgnesid kohe Kahro ja Lusbo. Leok oli kahe sõidu punktidega 12-s.

Noorte klassis sai aga kahe sõidu kokkuvõttes esikoha juba kvalifikatsioonis kiireima aja sõitnud Jan Jakobson (KTM), kes võitis avasõidu ja lõpetas teise sõidu Karl Saadi (Honda) järel teisena. Kokkuvõttes oli teine sõitudes teise ja kolmandana lõpetanud lätlane Davis Kurmis (Kawasaki) ning kolmas Saat, kes oli avasõidus seitsmes.

Superkauss järgmine osavõistlus sõidetakse 3. augustil Lätis Aizputes asuval MX Rancho krossirajal.