Leedus jätkusid Baltimaade kestvuskrossi meistrivõistlused

Timmo Mõts Leedus. Foto: Madli-Liis Kuus
Biržais sõideti käesoleva hooaja Baltikumi kestvuskrossi tiitlivõistluste teine etapp, mis oli ühtlasi leedulaste meistrivõistluste avavõistluseks. Kui avaetapil Lätis oli sooloklasside sõidus võistlejaid veel alla saja, siis Leedus oli stardis juba kümmekond sportlast enam.

Päikselise ja 20 soojakraadise ilmaga toimunud võistlus nõudis osalejatelt erilist tähelepanu, sest rajal, mis kulges ühes karjääris ja selle äärses metsas, oli palju suuri lahtisi kive ja veetakistusi ning soolode sõidu teisel tunnil hakkas ka rada tolmama.

Kahetunnise sooloklasside sõidu võitis üks kuulsamaid Leedu kestvuskrossisõitjaid Arunas Gelažninkas, kes edestas lätlast Edgars Silinšit kahe ja poole minutiga, kolmandaks tulnud lätlane Ugis Klimons kaotas võitjale juba ringiga. Eestlastest oli sarnaselt avaetapiga parim Timmo Mõts, kes lõpetas Leedus seitsmendana, kes oli E2 klassis neljas.
Eestlaste ainsa klassivõidu saavutas Toivo Nikopensius, kes võitis Seeniorite klassis, poodiumile sõitis end veel Genry Arras, kes oli 85cc klassis lätlase Miks Rasmanise järel teine. Ülejäänud eestlastest olid Allar Keerme E1 klassis 9., Riho Keerme E2-s 7., Argo Keerme E3-s 4. ja Jarmo Lehiste 7., Jüri Koger Enduro klassis 7., Madis Pool Veteranides 5. ja Valdek Haugas samas klassis 7.

Quadide ja ATV-de ühissõidus oli ainsa eestlasena võistlemas Tanel Veerpalu, kes oli aga võidukas ATV-de üle 750cc klassis.

Klubide arvestuses sai võidu sarnaselt eelmisele etapile lätlaste Motosports RT meeskond teise Läti tiimi Moto AZ I meeskonna ees. Leedus sai kolmanda koha leedulaste MK Vytis meeskond, Jõhvi motoklubi, mida esindasid kolm Keerme venda, said üheksanda koha.

Baltimaade kestvuskrossi meistrivõistlused jätkuvad 9. mail Lätis Talsis.