Lehtla ja Kahro Läti kuulsal motokrossil esikümnes

Lauri Lehtla. Foto: Rauno Kais
Lätis Valmieras toimus eile Baltikumi ühe kõrgetasemelisema krossisarja Monster Energy Superkauss esimene etapp, kus olid stardijoonel meie lõunanaabrite absoluutse tipuga rinda pistmas ka mitmed Eesti sõitjad. Sarnaselt Põlvas toimunud võistlustele kimbutas ka Läti võistlust vihm, mida sadas terve pika võistluspäeva.

Kõige kiiremas MX Pro klassis võitis kõik kolm sõitu lätlaste kiireim sõitja ja MM-il MXGP klassis tegusid tegev Matiss Karro (KTM), kes kogus maksimaalsed 99 punkti. Esimeses ja teises sõidus lõpetas teisena Davis Ivanovs (Kawasaki), kes hoolimata viimase sõidu neljandale suutis endale 93 punktiga kokkuvõttes teise koha kindlustada. Kolme sõidu tulemusena saavutas kolmanda koha Ivo Steinbergs (KTM), kes oli avasõidus neljas, kuid kahes viimases kolmas.
Eestlastest saavutas tihedas konkurentsis 77 punktiga kuuenda koha Lauri Lehtla (Honda), kes lõpetas esimese sõidu kolmandana. Teise sõidu esimesel ringil sai ta aga õnnetult kiviga vastu prille, tänu millele pidi need ära viskama ja halvenenud nähtavuse tõttu tempos veidi tagasi andma ning lõpujoone ületas ta seitsmendana. Viimases, päeva kõige lühemas sõidus ebaõnnestus tal start ja sellele järgnes ka üks kukkumine, mille tõttu oli tema 5 ringilise sõidu tulemuseks 15-s koht.
Erki Kahro (Husqvarna) oli esimeses sõidus viies ja teises kuues. Viimases sõidus sõitis ta ühe konkurendiga kokku ja langes sõitjaterivi lõppu ning lühikese aja jooksul enamat 14-st kohast ei jõudnud. Kolme sõidu kokkuvõttes kuulus talle 77 punktiga seitsmes koht.
Ardo Kaurit (Yamaha) oli kolmanda eestlasena 65 punktiga 13-s, tema kohad olid sõitudes 12., 13. ja 12.

Juuniorite parimaks tuli avasõidu võitnud ja viimases teiseks tulnud Rainers Zuks (59 p). Niks Niklavs Suna lõpetas esimese sõidu kolmanda ja võitis teise, mis andis talle 58 punktiga teise koha. Poodiumi madalaimale astmele tõusis Toms Babris (57 p), kes lõpetas sõidud teise ja kolmandana. Eestlastest oli Madis Lepikov 12-s ja 11-s ning kokku 39 punktiga üheksas. Henry Vesilind tuli esimeses sõidus üheksandaks, kuid katkestas teises sõidu ja seetõttu oli ta 22 punktiga alles 16-s.

Jauniesi klassis võitis sõidud ja kokku Madars Pureklis (60 p), teiseks platseerus sõitudes kolmanda ja teise koha saanud Davis Kurmis (57 p) ning kolmandaks Elgars Jonass (55 p), kes lõpetas sõidud teise ja viiendana. Jan Jakobson saavutas kaheksanda koha (42 p) olles sõitudes kuues ja 14-s.

Seeniorite masinaklassis võitis mõlemad sõidud Leons Kozlovskis (60 p) Raimonds Baltgalvise (58 p) ees. Kolmandaks tuli Jurgis Zukas (55 p), kes lõpetas sõidud kolmanda ja neljandana. Tarmo Jaasi-Tamm oli ainsa eestlasena 42 punktiga üheksas, olles sõitudes 12-s ja 8-s.

50cc ja 65cc algajate klassi ühissõidud võitis tänavu Mulgikrossil võitnud Läti poiss Roberts Lusis (60 p), kes edestas nagu ka Holstre-Nõmmel peetud krossil kaasmaalast Karlis Reisulist (57 p). Kolmandaks tuli Mikk Kallion (56 p), kes oli avasõidus lätlaste vahel teine, kuid viimases neljas. Otto Jaasi-Tamm (55 p) oli neljanda ja kolmanda kohaga neljas ning talle järgnesid Mikk Martin (52 p) ja Robin Kruuse (49 p). Hugo Nork platseerus 45 punktiga kaheksandale ja Cris-Robin Laue (43 p) 10-ndale kohale. Kvalifikatsiooni kuues poiss Erik Norman katkestas esimese sõidu algfaasis ning tema võistluspäev oli sellega kahjuks läbi.

Superkauss järgmine etapp toimub 17. mail Eestis Lange krossirajal, kus lisaks ägedale võidukihutamisele esineb rahvale Läti FMX-äss Martins Aleksandrovics, kes osales ka Valmieras Seeniorite klassis, kus saavutas kokkuvõttes kümnenda koha.