Leok ja Krestinov Inglismaa meistrivõistlustel poodiumil

Tanel Leok (40) ja Gert Krestinov (37). Foto: Rauno Kais
Tanel Leok (40) ja Gert Krestinov (37). Foto: Rauno Kais
Lõppenud nädalavahetusel lõppesid Fatcati krossirajal MAXXIS Briti meistrivõistlused motokrossis, kus Tanel Leokil ja Gert Krestinovil olid head võimalused aasta kokkuvõttes medalitele jõuda.

Kvalifikatsioonis oli kiireim Leok (Kawasaki) ning Krestinov (Honda) sai kirja seitsmenda aja. Esimese sõidu lõpetas rangluu vigastusest taastuv Krestinov viiendal kohal, Leok pidi sõidu tsikli tehniliste põhjuste tõttu pooleli jätma. Teises sõidus ületasid Leok ja Krestinov lõpujoone vastavalt 4ndal ja 5ndal kohal ning päeva viimases sõidus oli Krestinov 3s ja Leok 4s.

Kolme sõidu kokkuvõttes võitis Fatcatis juba eelmisel etapil meistriks tulnud Shaun Simpson (KTM, 72 p), kellele järgnesid Krestinovi tiimikaaslane Kristian Whatley (69 p) ja Krestinov (52 p), Leok oli kahe sõidu punktidega kuues.

Nagu mainitud, siis meistriks tuli Simpson (566 punkti), Leok sai 383 punktiga hõbeda ja Krestinov 339ga pronksmedali.

Mõlemal eestlasel seisab nüüd ees meeskonnavahetus, kuid mõlemad jätkavad järgmisel hooajal võistlemist Inglismaal. Krestinov kihutab ka edaspidi Hondaga, kuid tänavuse Buildbase Honda asemel Phoenix Tools Honda tiimis. Leoki praegune meeskond LPE Kawasaki lõpetab küll tegevuse, aga eestlasel on juba uus tööandja olemas ning täpsem info avaldatakse lähiajal.