Leok ja Roosiorg tulid Kegumsi MM-etapil punktidele

Tanel Leok. Foto: MXMania.eu

Motokrossi maailmameistrivõistluste viies etapp toimus 16. augustil Lätis Kegumsi krossirajal. Tegemist oli nädala jooksul kolmanda järjestikuse etapiga Lätis. Tanel Leok (Husqvarna) tuli kuninglikus MXGP klassis 22. kohale ja Hardi Roosiorg (KTM) MX2 klassis 16. kohale.

Hommikuses kvalifikatsioonis alles 31. aega näidanud Leok tegi avasõidus enda kohta väga hea stardi ja esimese täispika ringi lõpus oli ta 19. kohal. Leok aga kohe sõidu alguses käima ennast ei saanud ja mõne järgneva ringiga langes ta 25. kohale. Sõidu teises pooles tavaliselt kohti parandav Tanel suutis mõned kohad küll tõusta, kuid punktikoht jäi taas püüdmatuks ja finishisse jõudis meie mees 22. kohal. Sõitu juhtis stardist finishini valitsev maailmameister Tim Gajser (Sloveenia, Honda). Esimese poole sõidust hoidis teist kohta enda käes Jorge Prado (Hispaania, KTM), kuid siis möödus temast publiku marulist toetust nautida saanud Arminas Jasikonis (Leedu, Husqvarna). Leedulane lõpetaski sõidu teisena ja Prado kolmandana.

Teiseks sõiduks oli temperatuur tõusnud juba ligi 30 kraadile ja see pani sõitjate füüsilise vormi tõsiselt proovile. Leoki start oli küll tagasihoidlik, kuid mitmed kukkumised avaringil aitasid ta kiiresti 23. kohale. Sõidu esimeses pooles Leok tõusu teha ei suutnud, kuid mida ring lähemale finishile seda enam konkurendid hakkasid väsima ning Tanel suutis oma kohta parandana. Kui eelmisel etapil jäid punktid võtmata, siis seekord suutis Leok finishisse 19-ndana tulla ja kaks MM-punkti teenida. Sarnaselt avasõidule võitis stardi taas Gajser, kuid hea stardi tegi ka Jeffrey Herlings (Holland, KTM), kes kiirelt ise liidriks tõusis. Herlingsit keegi enam püüda ei suutnud ja talle kuulus teise sõidu võit. Sõidu keskel kukkunud Gajserist pääses mööda Antonio Cairoli (Itaalia, KTM), kes lõpuks teisena finishisse jõudis. Gajserist sõitis veel mööda ka Jasikonis, kes lõpuks kolmandana lõpetas. Gajser pidi mootorratta tehnilise vea tõttu sõidu lõpuks sootuks katkestama.

Etapi kokkuvõttes tuli Leok 2 punktiga 22. kohale. Sarja üldarvestuses on ta kuue punktiga kolmekümneesimene. Etapivõidu teenis 43 punktiga Jeffrey Herlings, teise koha sai 42 punktiga Arminas Jasikonis ja kolmanda koha 38 punktiga Jorge Prado. Viie etapi järel asub 213 punktiga liidrikohal Herlings, teine on 167 punktiga Gajser ja kolmas 163 punktiga Jasikonis.