Lucas Leok võitis Linnamäel 65cc klassi põnevussõidu

Lucas Leok (111), Travis Leok (40). Foto: Helen Urbanik

Täna toimus Linnamäel motokrossi Eesti noorte meistri- ja karikavõistluste kolmas etapp, kus suurepärastes tingimustes oli palju põnevat võidukihutamist.

Klassis 65cc läksid Linnamäe pikale rajale võidu kihutama 28 noort. Esimeses sõidus sai hea stardi Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes hoidis liidripositsiooni kuni lõpuni. Tema selja taha asusid Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing) ning Lucase klubikaaslased Kaspar Uibu (Yamaha) ja Travis Leok (Husqvarna). Travis suutis Peilmanist ja Uibust mööduda ning end onupoja selja taha teiseks sõita, Peilman lõpetas kolmandana. Teises stardis Lucas Leok eksis ja oleks peaaegu klubikaaslase Enri Lustusega kokku põrganud, kuid suutis viimasel hetkel olukorra veel päästa. See aga andis Uibule ja Peilmanile võimaluse eest kihutada ning Lucas pidi neid taga ajama hakkama. Kuid konkurendid tegid väga head tempot ning finišis jäi Uibu 4,39 sekundi, Peilman 1,8 sekundi kaugusele. Teise sõidu kõige suurema töö tegija oli aga Travis Leok, kes end esimese ringi viimaselt kohalt sõidu lõpuks seitsmendaks pressis ning sõitis ühtlasi välja kiireima ringiaja.
Poodiumikohad jagunesid täna esimene Lucas Leok (45 p), teine Uibu (43 p) ja kolmas Peilman (42 p).

Klassis 50cc oli täna nii palju osalejaid, 31, et sõitjad jagati kvalifikatsiooni tulemuste põhjal kahte gruppi. Kiirema grupi esimese stardi võitis ka kvalifikatsioonis kiireim olnud Gregor Lootus (KTM, Motoextreme). Lootus on tänavu võitnud kõik noortesarja sõidud ning ka tänane esimene sõit kulges talle sündmustevaeselt: kindel võit Theo Koltsi (Husqvarna, Vihur Motosport) ja Rasmus Nääri (KTM, KTL Racing) ees. Teist sõitu ei olnud aga parema lähte saanud Bruno Mägi (KTM, AMB Racing Team) niisama lihtsalt nõus Lootusele loovutama ning kaks ringi oli Lootus sunnitud Mägi taga ajama. Lisaks pani ta veel korraks külje maha, kuid sai kohe uuesti tsiklile ja kindlustas lõpuks ka teise sõidu võidu. Mägi lõpetas teisena, Kolts oli seekord kolmas. Lootus teenis niisiis ka täna maksimumpunktid, Kolts oli teine (42 p) ja Mägi kolmas (40 p). B-grupi esimese sõidu võitis Kristofer Valk (Husqvarna, Sõmeru Racing), teise sõidu Karl Enriko Talves (KTM, Tihemetsa MK).

Klassi 85cc päevakangelaseks oli Romeo Pikand (KTM, Viljandi Motospordiklubi), kes võitis kindlalt nii kvalifikatsiooni kui mõlemad võistlussõidud. Sebastian Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) andis trennikaaslasele esimeses sõidus aga kõva lahingu, sõites ka Pikandist ligi sekundi võrra kiirema ringiaja ning kaotades finišis vaid 2,648 sekundit. Siiski oli Leok mõlemas sõidus teine ja Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) kolmas.

Kõige pisemate klassis 50 PW/Mini tegi mõlemas sõidus ülekaaluka soolo Stever Pihu (KTM, Sõmerpalu MK) Mikk Saare (Husqvarna, Roosna-Alliku Motoklubi) ja Dominic Toomsalu (Husqvarna) ees.

Neljarattaliste ATV Lapsed ja ATV Lapsed Juunior klassi ühises sõidus jagus draamat kuni lõpuni. Esimest sõitu läks juhtima Kaspar Saar (Apex, Linnamäe Krossiklubi), kuid peale neljandat ringi toimus temal ja teisena kihutanud Martin Kähril (Apex, Kagu Motoklubi) kokkupõrge, Saar katkestas, Kähr pidi mööda laskma kolm konkurenti. Liidriks tõusis Pätrik Ilm (Cobra), Argo Algma (Apex) lõpetas teisena ja Eric Tõnissoo (Apex, kõik kolm mõlemad Linnamäe Krossiklubi) kolmandana. Väiksemas, Juunioride klassis jäi raja kõrvale ka Laura Põldma (Apex, Motoklubi D ja T), keda olukord tõsiselt kurvastas. Teises sõidus olid aga kõik uuesti stardis ning kuigi Pätrik Ilm enamuse sõidust juhtis, suutis Saar temast siiski mööduda ja revanši võtta. Kolmas oli seekord Martin Kähr. Päeva kokkuvõttes oli esimene Ilm, teine Saar ja kolmas Algma. Juunioride klassis võitis Sebastian Pedras (Apex, Sõmerpalu MK) Alice Kivimäe (Apex, Linnamäe Krossiklubi) ja Laura Põldma ees.

Viieetapiline motokrossi Eesti noorte karikasari jätkub 22. augustil Haanjas.