Maardus selgusid TOP200 sarja tänavused parimad

Eile sõideti Maardu krossirajal Tõnu Lille mälestusvõistluse raames ka harrastajate TOP200 karikavõistluste viimane etapp. Peale pikka hooaega väljus TOP200 sarjast võitjana aga Marek Sonn. Samas peetud MX A karikavõistlustel võitis finaaletapi Harri Kullas, kuid sarja Jan Jakobson. Võistkondliku sõidu võit läks aga Venemaale.

MX Open A klassi esimeses sõidus haaras liidriohjad Gert Krestinov (Honda, Motoextreme), kuid mõne ringi möödudes tõusis liidriks Harri Kullas (Husqvarna, Pärnu MC), kes suutis Krestinovi ees edu hoida ja võitis sõidu paari sekundilise eduga. Ajasõidus kiireima ringi teinud Priit Rätsep (Honda, PMC Addinol Honda Racing) sõitis terve sõidu kindlalt kolmandal kohal ning jäi Krestinovist 13 sekundit.
Teises sõidus võttis Kullas aga kohe liidriohjad enda kätte ning edestas Krestinovit pea 11 sekundiga, kelle vahe taas kolmandaks tulnud Rätsepaga oli omakorda juba pool minutit.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli esikolmik seega Kullas (50 punkti), Krestinov (44 p) ja Rätsep (40 p). Eesti karikavõidu kindlustas juba eelmisel etapil aga Jan Jakobson (Kawasaki, Sõmeraplu MK), kes oli Maardus 5., teise koha sai Maardu 6. Jörgen-Matthias Talviku (Yamaha, Pärnu MC) ja kolmanda Aron Lenzius (Husqvarna, Äksi MK), tema oli Maardus 9.

Harrastajate TOP200 kiireimas MX Open B klassis heitlesid sarja esikohale Marek Sonn (Husqvarna, Kose AMK) ja Kermo Uue (Yamaha, AEX MK), keda eraldas enne finaaletappi 27 punkti. Sonni elu läks Maardus kergemaks juba avasõidus, kui Uue katkestas juba sõidu alguses. Võidukihutamise enda võitis kindlalt soomlane Eemi Mutikainen (Honda) Taavi Lauri (KTM, Linnamäe MK) ja Sonni ees.
Teine sõit kulges sarnaselt esimesele, kui esimesena lõpetas kindlalt Mutikainen, teine oli Laur ja kolmas Sonn, ning Uuel tuli taas sõit pooleli jätta.
Kahe sõidu tulemusena sai finaaletapil esikoha Mutikainen (240 p) Lauri (238 p) ja Sonni (236 p) ees. Hooaja kokkuvõttes võitis TOP200 karikavõistlused seega Sonn (3080 p), teise koha sai Uue (3029 p) ja kolmanda Maardu 5. mees Mikk Erm (Kawasaki, Kagu MK, 2950 p).

Kiiruselt järgmises MX Open C klassis võttis Maardust etapivõidu Karl-Kaspar Lokotar (Honda, Estonian Express Racing Team) Marko Saare (Husqvarna, Roosna-Alliku MK) ja Andruk Valk’i (Husqvarna) ees. MX Open D parim oli Maardus Ilmari Soo (Yamaha, Saaremoto), teise koha saavutas Oliver Leppik (KTM, Pärnu MC) ja kolmanda Kristjan Kalvar Kull (Kawasaki, RedMoto Racing). Rait Oberg (KTM) võitis aga MX Open E arvestuses, kus talle järgnesid Rait Viiart (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja Karl Johann Reitalu (Kawasaki, RedMoto Racing).

Veteranide nooremas 40+ klassis võidutses üle pika aja rajal olnud Heigo Lauren (Yamaha, Yamamoto RC) venelase Mikhail Gudkovi (KTM) ja Tarmo Jaasi-Tamme (KTM, K&K) ees. Eesti karikavõitjaks tuli selles klassis Jaasi-Tamm, kes edestas Gudkovi hooaja lõpus 8 punktiga, kolmanda koha sai Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi klubi), tema oli Maardus 13.
50+ arvestuses võitis Valdur Kahro (KTM, SJT Kahro Racing Team), teise koha sai Ranno Soots (KTM, MK AEX) ja kolmanda Reio Engman (Yamaha, MK Lääne). Karika võitis aga Maardu 10. mees Jaan Tang (KTM, RedMoto Racing), talle järgnesid Maardus 6. koha saanud Pertti Salonen (Yamaha, Kagu MK) ja Priit Laur (Kawasaki, Linnamäe MK), kes oli finaaletapil 4.

Koos veteranidega rajal olnud naiste arvestuses võitis mõlemad sõidud ja Maardu etapi Teele Raja (Honda, HRC Eesti Racing Team), teiseks tuli Loree Roots (Honda, Pärnu MC) ja kolmandaks Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK). Eesti karikavõitjaks pärjati Raja, Konoplitski ja Maardus 5. kohale tulnud Agnes Võsanurme (KTM, Pärnu MC) ees.

Võistluspäeva lõpus peeti eelmisel aastal meie seast lahkunud Tõnu Lille võistkondlik võidukihutamine, kus osales tänavu 10 tiimi, milles osutus parimaks Team Ladoga (Gudkov, Petr Lobanov ja Viacheslav Golovkin), kellele järgnesid Team Motomehed (Jaasi-Tamm, Marken Pavel, Kairo Katkosilt) ja Motoextreme (Lokotar, Taavi Laur, Andres Krestinov).