Maardus toimus põnev motokross (VIDEO)

MX A start, Edik Kuusk (43), Karel Kutsar (132). Foto: Motostart Photography
MX A start, Edik Kuusk (43), Karel Kutsar (132). Foto: Motostart Photography
Maardu Kevade nimeline motokross toimus läinud pühapäeval (3.mail) ja tänu imelisele ilmale pakkus päev nauditavat võidusõitu ja meeldivat olemist kohale tulnud rahvale. Samuti oli au võõrustada esimest korda EHKK karikasarjal Eesti motokrossi elavaid legende Edik Kuuske ja Valdur Kahrot.

Päeva tõmbasid käima aga noorimad võistlejad 85cc tsiklitel ja esimesest sõidust tõi võidu Egert Pihlak. Teine sõiduvõit läks aga Henry Vesilinnule ja teiseks tuli külaline Venemaalt Aleksei Zorin, kolmas Pihlak. Kuna aga esimeses sõidus segas kaarte veel Kairo Katkosilt, siis punktide kokkulöömisel võttis etapivõidu ikkagi Pihlak, teine Vesilind ja kolmas Zorin.

Järgmisena oli aeg Retro ehk vanatehnika võidusõidu käes ja mõlemas stardis õnnestus hoolimata tõrkuvast tsiklist teha puhas töö Taavi Lauril. Tema seljataga mõlemal korral Tarmo Tomson ja teise sõidu hea tulemusega kolmas Indrek Krestinov. Samas stardis osalenud veel vanemate rataste arvestuses tegi päeva põnevaks Aadu Sikk, kes teise sõidu parima kohaga võttis ka esikoha Kristjan Lüüdingu ja Ken Lutta ees.

Kui stardipuu kukkus MX40+MX50 sõidule, siis mõlemas stardis läks stardist juhtima vanameister Valdur Kahro. Sõidu jooksul küll Kahro hoog veidi rauges ning nii läks rivi vedama ja vahet kasvatama Heigo Lauren. Samuti käis äge võitlus 2-5 koha peale Roy Puuströmi, Marko Forsmani (Soome), Erki Privoi ja Kahro vahel. Päeva lõpuks võttis MX50 arvestuses ülekaaluka võidu Kahro, teine Antti Ranniko (Soome) ja kolmas Kaido Kase. MX40 arvestuses läks ülekaalukas võit Heigo Laurenile koos üldarvestuse parima tulemusega, teine Roy Puuström ja kolmas Marko Forsman.

MX30 klass ehk algajad alates kolmekümnendast sünnipäevast tegid järgmisena “prillid liivaseks” ja sel korral etapivõit seda pikalt jahtinud Vallo Kägule, teine Reemo Veski ja kolmas Mart Kiil. MX D klassis startisid 44 võistlejat, kelle seas ka kaks julget naist Juta Saan ja Kadri Ehamäe, kellest Ehamäe tegi päeva 33. tulemuse. Etapivõit läks aga Rando Tikkerberile, teine Kristjan Koppel ja kolmas Kenneth Laas, kes jätkavad oma võistlusteekonda juba MX C klassis alates järgmisest etapist.

MX C klass, kus kiirus kasvama hakkab, tegi parima sõidu Rauno Saia võttes oma esimese etapivõidu. Väga tugevat konkurentsi pakkus Tanel Turro, kes sai samuti sõitu juhtida ning pidi esikoha loovutama alles viimasel ringil. Teine sõit aga Turrol nii hästi ei õnnestunud ja niimoodi korjas etapi teise koha hoopis Erik Pirn jättes Turrole poodiumi kolmanda astme.

MX B ehk edasijõudnud või kunagise võistlusajalooga võistlejad “soojendasid” rada päeva kiiremale stardile ja tehtud trennide tulemusena pigistas esimesest sõidust esikoha Carl-Mattias Räägel jättes teiseks Kerto Kase ja kolmandaks Günther Põllumäe. Et päev igavaks ei muutuks, siis segati teise sõidu järjestus päris korralikult läbi ja võit Põllumäele, teine Poljakov ja kolmas Räägel. Etapi kokkuvõttes samuti võit Günther Põllumäele, teine Carl-Mattias Rääglile ja kolmas teise sõidu tugeva tulemusega Marttin Poljakovile.

MX A ja Juunior klassi ühisstart oli päeva magnet, kuna rajale tuli taas kõva konkurents Eesti ja Soome parimatest sõitjatest. Esimeses stardis võttis liidripositsiooni Karel Kutsar, kohe sabas Andero Lusbo, kes üritas esimesel ringil ka mööduda. Manööver sel korral ei õnnestunud ja nii sai Kutsar varsti vahet suurendama hakata ning võttis ka kindla võidu esimesest sõidust. Teises stardis tuiskas aga eesotsas minema kohaliku motospordi legend Edik Kuusk Kutsar jälitamas, kelle järel tulid Ardo Kaurit, Jüri Triisa, Aleksei Vinogradov ja Lusbo. Kolmandal ringil pääses Kutsar siiski Kuusest mööda tänu sõiduveale ja võttis taas võidu. Teiseks sõitis end tugeva spurdiga Lusbo ja kolmandaks teist sõitu järjest Juuniori arvestuses osalenud Hardi Roosiorg. Kolmas start oli puhtalt Kutsari päralt ja väga head minekut näitasid teisena lõpetanud Roosiorg, kolmandana Vinogradov ja neljandana taas Juuniori arvestuses osalenud Jan Jakobson. Etapi kokkuvõttes MX A võit Kutsarile (Sahkar Racing) maksimumpunktidega, teine Andero Lusbo (Kagu MK) ja kolmas Aleksei Vinogradov (Narva MK). Juuniori võit samuti maksimumpunktidega Hardi Roosiorule (Sahkar Racing), teine koht Jan Jakobson (Sõmerpalu MK). Peale kahte toimunud etappi juhib EHKK karikasarja MX A klassi arvestuses Jüri Triisa (RedMoto RC) 225 punktiga, teine Aleksei Vinogradov 219 punktiga ja kolmas Rogert Room (Sinilind MK) 197 punktiga. Juuniorite arvestuses hetkel esimene Jan Jakobson, teine Aron Lentsius (Äksi MK) 219 punktiga ja kolmas Kristo Koppel (Lääne MK) 212 punktiga.

EHKK karikasarja 3.etapp toimub juba 30.mail Põlgaste Motokeskuses, kus kohal taas Dynami:t tüdrukud ja põnevaim konkurents krossirajal!