Mägi Racing võttis Lätist kaks väärt võitu

Indrek Mägi. Foto: Janis Pastars
Dobeles sõideti Läti motokrossimeistrivõistluste etapp, kus Mägi Racing sõitjatest olid stardis avaetapil võidutsenud Indrek Mägi ja toona teise koha saanud Meico Vettik. Dobeles jätkus noorte meeste hea etteaste ning lõunanaabrite juurest toodi ära kaks esikohta.

MX2 klassis osalenud Indrek Mägi edestas oma Kawasakil esimeses sõidus kiireid lõunanaabreid Davis Livsi ühe ja Karlis Sabulist pooleteise sekundiga. Päeva teises sõidus oli Mägi ülekaal suurem, kui ta võitis sõidu 8,5 sekundilise vahega Sabulise ees, Livs kaotas kaasmaalasele omakorda ainult 0,9 sekundiga. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Mägi (50 p), kellele järgnesid võrdselt 42 punkti kogunud Sabulis ja Livs. Läti meistrivõistlustel kõik sõidud võitnud Mägi jätkab 100 punktiga sarja liidrina, talle järgnevad Livs (80 p) ja Dobeles neljanda koha saanud Claudius Roosma (66 p).

“Lõppenud nädalavahetusel osalesin ainult MX2 klassis, kus eelmisest etapist maksimumpunktid ees. Kuna Lätis oli MX1 ja MX2 klasside ajasõit koos, siis tegi mulle head meelt asjaolu, et suutsin seal MX2 tsikliga MX1 tsiklitega võrdväärseid aegu näidata. Esimeses sõidus start küll ebaõnnestus ja sõitsin kümnenda koha piirimail, aga järgmisel olin juba esikolmikus ning viiendal ringil liidrikohal, mida hoidsin seejärel kindlalt lõpuni. Teises sõidus tuli hea start ning alates teisest ringist kihutasin esikohal ja seda ruudulise lipu langemiseni. Seega võin oma esitusega väga rahule jääda, sest jätkan meistrivõistlustel maksimumpunktidega,” võttis oma Läti-reisi kokku Mägi.

85cc klassis osalenud Meico Vettik sõitis oma Kawasakil ajasõidus välja kolmanda aja. Avasõidu esimestel ringidel heitles Vettik esikuuiku piirimail, kuid sõidu keskel tõusis ta neljandaks, kus ta ka kaasmaalaste Andreas Hiiemäe ja Henry Vesilinnu ning lätlase Ralfs Edgars Ozolinsi järel lõpetas. Teises sõidus kihutas Vettik alguses teisena, kuid tõusis seejärel liidriks ning edestas Ozolinsi lõpuks 18 ja Egert Pihlakut 26,7 sekundiga. Kahe sõidu tulemusena sai väärt võidu Vettik (43 p), kellele järgnesid Ozolins (42 p) ning sõitudes kuuenda ja neljanda koha saanud Jörgen-Matthias Talviku (33 p). Tänu Dobele võistlusele tõusis Vettik ka 90 punktiga meistrivõistluste liidriks ning ta edestab nüüd Ozolinsi 10 ja Dobele teise sõidu katkestanud Hiiemäge 18 punktiga.

“Meie jaoks oli võidukas nädalavahetus. Esimeses sõidus sain kehvemapoolse stardi, kuid suutsin ennast siiski neljandaks sõita. Teises sõidus ma midagi juhuse hooleks ei jätnud ja juhtisin sõitu peaaegu algusest lõpuni. Tulemuseks seega kokkuvõttes etapivõit ja eilsest asusin sarnaselt Eesti meistrivõistlustele ka Läti sarja liidriks,” rõõmustas Vettik.

“Tänan meeskonna nimel peatoetajaid Glikman Alvin ja Partnerid, Kenomer, Ferel Ehitus, Motodepoo, Estover, Aiatehnika, Varo Grupp, Eesti Ortoosikeskus, Froosh, FXR, Tehnokonsult OÜ, Ghetto Games ning kõiki teisi suuremaid ja väiksemaid abilisi,” lisas Mägi.