Mäkketõus alustab oma 20. hooaega

Juba sellel laupäeval, 19.mail i saavad kõik motohuvilised taas oma sammud Laatre karjääri poole seada, sest just Laatres saab teoks Eesti meistrivõistluse esimene etapp mootorrataste mäkketõusus.
 
Võistluse ühe eestvedaja, Kristjan Siilaku sõnul tähistatab Eesti Mäkketõus tänavu oma 20. juubelit. „ Esimene võistlus toimus just 20 aastat tagasi, kui antud ala tutvustati esmakordselt Eesti rahvale. Meil on au, et saame just Laatres ja Valgamaal 20 juubeliaasta esimese võistlusega hooajale tuule tiibadesse puhuda,” lausus Siilak.

„Tegemist on mootorrataste mäkketõusu võistlusega, kus selleks spetsiaalset kohandatud tsiklid sõidavad mäkke. Võidab see, kes jõuab kiiremini mäe tippu või kes kõrgemale mäkke sõidab,” lisas Siilak. „Tsiklid on kohandatud mäkkesõiduks ehk siis vähendatud on kaalu, tagakiige on pikemaks tehtud, all on spetsiaalne rehv ning esiotsa meestel on lisatud ka nitro.”

Sellel aastal on mäkketõusu võistlustele tagasi oodata palju tugevaid võistlejaid, kes on pidanud võistluspausi paar aastat, ning kes on käinud Euroopas võistlemas oma spetsiaalsete nitro ratastega. „Ootame väga põnevat esimest võistlust Laatres ja teeme kõik, et meie võistluse rada oleks kiire ning pealtvaatajatele vaatemänguline,” lisas Kristjan Siilak. Mehe sõnutsi ootab sellel aastal parimat kärna ehk kõige paremat kukkumist ka rahaline preemia.

Siilaku teatel võetakse Laatres mõõtu neljas masinaklassis. „Masinaklass single ehk ühe silindriga mootorratad, masinaklass unlimited ehk kahe ja enama silindriga mootorrattad, masinaklass juuniorid, kus võistlevad 5-15aastased ning krossitsiklite masinaklass. Eriti ootame noori lapsi võistlema, et ikka järelkasvu juurde tekiks. ”

Täpsemalt saab infot võistluse kohta kas Hillclimb Estonia (www.facebook.com/HillclimbEst/) või Laatre mäkketõusu (www.facebook.com/events/839790209556838/) Facebooki lehekülje pealt.