Mäkketõusjad võistlesid Tihemetsas

Foto: Riin Kodu
Foto: Riin Kodu
Laupäeval 4. juunil toimus Tihemetsas, Lauri karjääris Eesti Meistrivõistluste 2. etapp mootorrataste mäkketõusus. Juubelihõnguline, 15. korda toimunud Kärnatajate mäkketõus, säras oma tavalises hiilguses.

Kohale oli tulnud eesti paremik ning ei puudunud ka kohalikud kangelased Vormsi Ülle, Idioot ja Juurikas, kes osalesid show klassis omavahelise võidu peale. Mägi oli Kärnatajatele kohaselt kiire, kuid vürtsitas võistlejaid ka oma salakavalustega.

Krossi klassis väljus liidrina heitlusest esikohale Silver Selis (Tartu Enduro Klubi), kes saavutas maksimum meetrid. Teise koha saavutas Jaanus Pähn, tulemusega 35,04 meetrit ning tema järel kolmanda koha hõivas Ahti Piirak (Viljandi VMK), tulemusega 32,84 meetrit.

Single klassis oli säilinud tavapärane pinge esikoha võitluses. Sekunditemängus tuli võitjana välja taaskord, just nagu ka Laatre mäkketõusu, Tajo „Peru“ Anderssoo (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 7,31 sekundit. Teise koha saavutas Tenny Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) tulemusega 8,33 sekundit ning kolmanda koha taaskord Ahti Piirak (Viljandi VMK), tulemusega 9,50 sekundit. Nemad kolm olid ka ainukesed kes said tulemuseks aja, ülejäänud leppisid meetritega.

Unlimited klassis saavutas oma võistleja karjääri esimese võidu Lauri „Linnapea“ Drubinš (Carma Motoklubi), kes finaalis suutis ainukesena välja sõita maksimummeetrid. Teise koha saavutas tasavägises heitluses Rando „Sarvik“ Lambing tulemusega 36,36 meetrit ning kolmanda koha saavutas päeva parima õhulennu teinud Ragnar „Kõlla“ Kõllamets (Süüdimatud) tulemusega 35,51 meetrit.
„Kõlla“ pälvis eelnimetatud parima õhu lennu eest ka päeva parima Kärna tiitli.

Järgmine võistlus toimub legendaarsel Marjamäe nõlval, Otepää lähistel Sihval 18. juuni algusega kell 14.00 Jälgi täpsemat infot www.facebook.com/HillclimbEST