Mäkketõusu EMV avaetapp sõideti Laatres

Urmas Põldma. Foto: Margus Almers
19. mail sai alguse juba 20. hooaeg Eesti meistrivõistlustel mootorrataste mäkketõusus, esimene etapp toimus Laatre karjääris, Valgamaal.

Pika talve järel oli Laatre kaua oodatud võistlus, sest nii mõnigi võistleja sai just seal esimest korda taas ratta selga istuda ning võtta eesmärk vallutada tervanurgaline mägi.

Mootorrataste mäkketõusus võisteldakse neljas erinevas klassis. Juniorid ehk kõige nooremad, krossi klass ehk standardne motokrossi või enduro mootorrataste klass, single klass ehk ühesilindriliste mootoritega pikendatud kiigedega spetsiaalrattad ning unlimited klass ehk kahe ja enam silindrilised mootorid ja pikendatud kiigedega spetsiaalmootorrattad. Spetsiaalmootorrataste juures ei ole peale silindriarvu peaaegu, et midagi keelatud. Võistlustel on kolm eelsõitu ja üks finaalsõit, kuhu pääsevad 10 eelsõitude parimat ning finaalis võisteldakse tagurpidi järjestuses ehk eelsõitude parim stardib viimasena.

Käesoleval aastal on uuendusena punktitabelisse toodud juurde ka eelsõitude iga klassi parima võidupunktid ning päeva parima aja sõitnud võistleja saab samuti lisapunktid.

Junior klassis võistles esimesel etapil kolm pisikest kuid selle eest väga kanget võistlejat. Võidukaks osutus Travis „Trav“ Siilak (Motohai), kes sai finaalis tulemuseks 30,40m. Teise koha saavutas uustulnuk Braien „Prussakas“ Kaur tulemusega 28,91m ning kolmanda koha saavutas Henri „Väike Isand“ Lääne tulemusega 27,12m.

Krossi klassis oli võidukas Tajo „Peru“ Anderssoo (Sõmerpalu motoklubi) tulemusega 11,29 sek. Teise koha saavutas Martin „Koff“ Kohv (Tartu Enduro klubi) tulemusega 11,96 sek ning kolmas oli Tenny „Tenny“ Tuvikene (Tartu Enduro klubi) tulemusega 53,81m.

Single klassis võttis võidu Ahti „Piirak“ Piirak (Motohai) tulemusega 11,40 sek. Teise koha saavutas Benno „Petroolipea“ Soosalu (PGM Motosport), kes sai tulemuseks 11,64 sek ning kolmanda koha hõivas mootorrattal mis teeb kohvimasina vilinat Martin „Koff“ Kohv (Tartu Enduro klubi) tulemusega 12,10 sek.

Unlimited klassis oli rõõm taas üle mitme hooaja näha sadulas mitmekordset eesti meistrit Urmas „Ummi“ Põldmad (Redmoto) kes näitas, et mootorratta sõit ei unune ning võttis kindlalt esikoha tulemusega 10,83 sek, mis ühtlasi oli ka päeva kõige kiirem aeg. Teisele kohale sõitis end Tajo „Tipp“ Madissoo (Kärnataja HC) tulemusega 54,31m ning kolmanda koha võttis endale Raivo Raadik (Kärnataja HC) tulemusega 52,90m.

Mäkketõusu võistlustel on kombeks anda välja ka päeva parima kärna ehk kukkumise tiitel, hooaja esimese sai endale Ingo „Inx“ Rosenberg.

Järgmine võistlus toimub 2. juunil Tihemetsas, Lauri kärjääris. Jälgi jooksvat infot www.facebook.com/hillclimbest